Mój pas startowy, czyli wąska działka :)

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
OK
100p
100p
Posty: 164
Od: 14 kwie 2009, o 00:20
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Hhmm, wolę odwrotny układ :lol:
Pozdrawiam, Olga
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5426
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

No ja już się poświęcę, w razie czego (prowadzić będę pewnie tylko z powrotem, po tej wizycie u rodziny :twisted: ) :lol:
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5426
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Wreszcie przyjechała ziemia - 2 wielkie czteroosiowe ciężarówy. Mamy zamiar nasypać to tam, gdzie będzie trawnik (z 5 cm), wtedy nie będziemy musieli aż tak tych kamieni wybierać, no i mam nadzieję, że trawa będzie rosła ta tym lepiej, bo ziemia jest lekka, puszysta, piaszczysta raczej, ale nie jest to piach. Niestety czeka nas ogrom pracy z rozwożeniem tego taczkami :roll:
Mimo to, cieszę się :D
justynaz
200p
200p
Posty: 414
Od: 23 sty 2009, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontakt:

Post »

Witaj Dominiko!
Super, ze założyłaś swój wątek. Bardzo podoba mi się Twój jaśminiowiec. Jestem pod wrażeniem jagódek! Wygladaja na ogromne! Życzę udanych zakupowych łowów i oczywiście czekam na nowe foteczki. ;:65
Justi
zapraszam do mnie
Ogród nowicjuszki
Awatar użytkownika
JLG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2198
Od: 15 mar 2009, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ząbki k. Warszawy

Post »

Bardzo ambitnie i profesjonalnie podeszłaś do sprawy projektowania ogrodu, a dobry plan to już połowa sukcesu!!! Zazdroszczę Ci powierzchni, bo u mnie nie ma tyle miejsca, aby sobie pozwolić na duży sad, poletko truskawkowe i borówkowe (są tylko namiastki). Teraz fakt, ciężka robota przed Tobą, ale widzę, że to procentuje w przyszłości.
Bardzo mi się u Ciebie podoba i będę trzymała kciuki.
linki Lesi
aktualny
Pozdrawiam ciepło - Joasia
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5426
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Witaj Asiu :D

Niestety moja działka (i twoja również) to takie wymagające działki. Trzeba się dobrze zastanowić jak wszystko rozplanować, żeby miało to ręce i nogi. Ale ja nie narzekam, co prawda teraz mam czasem ochotę rzucić szpadel w kąt i niech się dzieje wola nieba :wink: :lol: ale po jakimś czasie mi przechodzi 8) :lol:

Dzięki za kciuki, na pewno będę tego potrzebować :wink:
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5426
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Dziś się strasznie nagrabiłam -, wybrabiałam kamienie, zanurzając zęby grabi dość głęboko w ziemię. Spieszyłam się, żeby zdążyć do 15.00, bo potem zapowiadali deszcze. Potem jeszcze lekkie zagrabienie z góry (żeby zgarnąć te resztki wyciągnięte na wierzch), która to czynność jest lekka i przyjemna w porównaniu z tą pierwszą. Skończyłam w końcu o 16.00, ale zrobiłam całkiem spory kawałek :D Być może zrobiłabym więcej, gdybym miała więcej siły :roll:

Potem lunęło straszliwie i działka, a szczególnie ten obrobiony kawałek zatonął, bo jest niżej. Nic się nie da tam porobić przez najbliższe kilka dni, zwłaszcza, że jutro też ma ostro lać :evil:
Postaram sie jutro wrzucić zdjęcia :wink:


Aaaaa.... trawka mi się poprawia :D Dziś ze zdumieniem odkryłam, że kolor się wyrównuje, zanikają wyblakłe, pożółknięte miejsca i całość nabiera ładnego kolorku :D
Nie wiem, co podziałało - Dolomit i następnego dnia azot (ale azotu, jak i Azofoski używałam już wcześniej, i było kiepsko), czy zmiana kosiarki. Może wszystko naraz :D

Teraz sie żegnam, bo padam na pysk :roll:
Awatar użytkownika
JLG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2198
Od: 15 mar 2009, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ząbki k. Warszawy

Post »

Na trawkę dobrze działa woda w dużych ilościach - a ostatnio wody jest pod dostatkiem :lol:
Nawożenie i zmiana kosiarki też robi swoje, nie ma nic gorszego dla trawy jak tępe ostrze, które szarpie źdźbła.
linki Lesi
aktualny
Pozdrawiam ciepło - Joasia
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5426
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Heh, wreszcie załadowałam foty, więc najpierw foty z górnego (dachowego okna). Okno jest po prawej stronie domu, więc widok nieco przesuniety, ale tak to mniej więcej wygląda (fotki sprzed kilku dni):

Obrazek
Obrazek

Klon, który ma być u nas największym drzewem (nie będę go przycinać za bardzo), na razie wygląda nie za okazale :?
Obrazek


Marcin prosił o foty wrzosowiska - oto kilka:
Obrazek
(niestety aparat trochę zniekształca i proporcje są nieco inne. Przez środek wrzosowiska biegnie dróżka, nieco zachwaszczona obecnie, jak wszystko wokół :evil:
Obrazek

Ten wrzos ma w rzeczywistości bardziej żółtawe listki niż na focie (kwitnie na biało):
Obrazek
Obrazek
Obrazek

i hebe, które uwielbiam (musze kupić kilka na jesieni, żeby dokończyć nasadzenia wzdłuż ścieżki - niestety kilka przemarzło troche podczas zimy i chyba będę je jednak okrywać):
Obrazek
Awatar użytkownika
hrsta
200p
200p
Posty: 337
Od: 18 maja 2009, o 23:52
Lokalizacja: śląsk

Post »

Hej, powiedz mi proszę co lubi hebe. Mam taką małą sadzonkę w domu i ciągle jeszcze jej nie posadziłam... ;-)
Pozdrawiam, Basia. Miejski busz.
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5426
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Wisienka, której zdjęcie w czasie kwitnienie wrzuciłam na początku wątku (widać, jak ładnie urosła, wreszcie są porządne gałązki i zaczyna wyglądać jak drzewko, a nie jak patyk):
Obrazek

Na tym zdjęciu wiśni widać, że trawa pozostawia wiele do życzenia, jest pożółkła w niektórych miejscach, a w innych rośnie szybciej i ma zielony kolor. W rzeczywistości wyglądało to jeszcze gorzej. Później wrzucę zdjęcia z wczoraj - widać ogromną różnicę w stanie trawnika.

Tymczasem rośliny czekające na usypanie skarpy dookoła tarasu i posadzenie (3 tawuły Little Princess - chyba taka nazwa, tawuła Magic Carpet, 2 thuje Aurea Nana - jeśli nie pokręciłam nazwy, kosodrzewina o pogiętych igłach i 2 jałowce płożące):

Obrazek

Jest jeszcze laurowiśnia i perukowiec, ale ten ostatni nie wiem, czy pójdzie na skarpę. Prawdopodobnie posadzę go gdzieś indziej.

Dzieło kotów, a właściwie 1 kotki :?
Obrazek

A to koty (te nie drapały drzewek, trzecia za karę nie wystąpi w tym odcinku :wink: )
Słodka Nelka - postrach okolicznych norników :wink:
Obrazek
Obrazek

i indywidualistka Luśka (norniki też jej nie lubią, oj nie 8) )
Obrazek
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5426
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

hrsta pisze:Hej, powiedz mi proszę co lubi hebe. Mam taką małą sadzonkę w domu i ciągle jeszcze jej nie posadziłam... ;-)
Witaj Basiu :D

Hebe podobno lubi kwaśniejszą ziemię. U mnie ma warunki identyczne jak wrzosy (czyli piasek zmieszany z torfem działkową ziemią). Rośnie dobrze (przynajmniej te, które dobrze przezimowały). Przemarznięte również odbiły, ale są łysawe od środka, bo to hebe raczej wolno rośnie, więc musi upłynąć trochę czasu zanim odbuduje to, co straciło w zimie.
Awatar użytkownika
OK
100p
100p
Posty: 164
Od: 14 kwie 2009, o 00:20
Lokalizacja: Warszawa

Post »

No, piękne masz te kociska :lol:
Pozdrawiam, Olga
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”