Żółknący,usychający trawnik, placki

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
hanka_zewsi
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 1 lip 2007, o 13:47
Lokalizacja: dolnośląskie

Post »

w związku z tymi nawozami na trawnik...Moja znajoma powiedziała, że zasila trawnik tylko nawozami organicznymi typu Plantella itd.Ma fantastyczne efekty-trawa mocno zielona gęsta.A u mnie pomimo deszczu ledwie seledynowo.Zasilałam na początku wiosny nawozem, a teraz to juz nie wiem sama jak go zmotywować do zielenienia się :(
gosia m.
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 15 sie 2006, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Mam ten sam problem....

Post »

Mam ten sam problem. Tyle tylko, że moja trawa ma dopiero 4 tygodnie :(
x-T-s
---
Posty: 5698
Od: 15 cze 2008, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

faza pisze:widzisz tak mi podpowiedzieli sąsiedzi żeby po wysiewie ubić i przykryć warstwą torfu
ja jak siałam przykrywałam trawkę ale dosłownie milimetrami czarnoziemu, torf? pierwsze słyszę.
Tak robia ogrodnicy - raz ptaszyska, dwa lepiej trzyma wilgoć.
Pózniej po tym należy nasiona zwałować i podlewac,U mnie wraz z nasionami sypany był nawóz hydrokompleks.

trawę zasilam co miesiąc wcześniej własnie hydrokompleksem, ale też i nawzem ' efekt dywanowy"
bez nawozów, podlewania porządnego, i koszenia co jak u mnie co 3 dni ostrych noży w kosiarce trawa zawsze będzie ot taka sobie...rzekłabym byle jaka.
Niestety trawnik jest drogi w utrzymaniu.
x-T-s
---
Posty: 5698
Od: 15 cze 2008, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trawnik - uschniete, pożółkłe żdżbła

Post »

skyline pisze:Na swoim dwuletnim trawniku zauważyłem oznaki zółknięcia oraz usychania żdziebełek. Nie wiem jaka moze być przyczyna tego stanu rzeczy. Trawnik jest podlewany regularnie.
Proszę o pomoc.

Obrazek Obrazek Obrazek
może być tępy nóz w kosiarce.końce suche poszarpane
nawóz?
no i podlewanie - u mnie np zraszacze chodzą raz w tygodniu przez 3 godziny....
nalezy podlewać mocno żadziej, niż sikać codziennie.
x-T-s
---
Posty: 5698
Od: 15 cze 2008, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

faza pisze:Choroba z moja trawą jest znów cos nie tak, trawa młoda podsypana troszke nawozem w tym roku a jest jakas taka such w plamy lekko żółte. Czy ktoś może coś powiedziec co jest nie tak?? czy cos jej brakuje może ?? Obrazek
co za nawóz???
uczciwie napiszę wygląda na spaloną :cry: albo mało podlewaną. ( chociaż patrząc za okno to raczej to pierwsze)
Aśka68
500p
500p
Posty: 581
Od: 24 mar 2009, o 18:14
Lokalizacja: kujawsko-pomoskie

Post »

Mam podobną sytuacje jak Luisitto, wiosną trawa pięknie zielona teraz żółknie od spodu.
Zastosowałam tydzień temu regenerator do trawników, podlałam ale na razie bez efektu.
Zauważyłam tylko jeszcze jedno na dnie w wielu miejscach widać mech, zielona ziemia????
Może ktoś miał podobną sytuację i coś mi doradzi :)
Pozdrawiam
Aśka
Zapraszam
Awatar użytkownika
faza
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 15 cze 2008, o 09:34
Lokalizacja: Puławy (lubelskie)

Post »

substral "100 dni" nawóz do trawnika dawke dałem mniejszą niż było na opakowaniu. Jeżeli spalona to mogę jej jakoś pomóc jeszcze ??
x-T-s
---
Posty: 5698
Od: 15 cze 2008, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Faza

na razie niech się podlewa, a kiedy rozsypałeś ten nawóz?
Natomiast co do tych nawozów długodziałajacych pisano już na forum- teraz non stop pada deszcz( u ciebie tez?) wiec nawóz nie działała 100 dni ale prawie natychmiast niestety.
Nie wiem gdzie mieszkasz,polecam Ci na odnowienie trawki - długotrwały efekt dywanowy to jest nawóz z Polic i jest to czysty mocznik - należy z nim bardzo uważać - siewnik tylko i wyłącznie na nr 2. ale będziesz miał pięna zieloną trawkę.
moja po zimie wygladała beznadziejnie za sprawą krecich kopców- tzn prawie nie wyglądała bo były same place,ten nawóz pomógł.
natomiast jak go nie kupisz u siebie poszukaj hydrokompleks to jest bezpieczny nawóz i bardzo dobry.


a te plamy? nie masz pędraków??? chociaż na tej fotce widzę swoja pozimową trawkę....
Awatar użytkownika
faza
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 15 cze 2008, o 09:34
Lokalizacja: Puławy (lubelskie)

Post »

no niestety u mnie też pada codziennie, mieszkam w lubelskim jak w profilu :) w takim razie pozostaje mi się zaopatrzyć w siewnik i w nawóz o którym mówisz :( a ten nazwóz rozsypałem u siebie jakies 2 miesiące temu
KamilaWr
100p
100p
Posty: 185
Od: 21 sie 2007, o 01:16
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

a gdzie się kupuje ten hydrokompleks?
x-T-s
---
Posty: 5698
Od: 15 cze 2008, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Ja ten nawóz kupuję w hurtowni ogrodniczej, wór 25 kg kosztuje 100zł.
jak nie dostaniecie w swoich miejscowosciach mozna chyba w necie kupic, wyguglajcie hydrokompleks.

Natomiast długotrwały efekt dywanowy wór 10 kg kosztuje 34zł.( kupowałam w sklepie formowym zakładów chemicznych Police.
x-T-s
---
Posty: 5698
Od: 15 cze 2008, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

faza pisze:no niestety u mnie też pada codziennie, mieszkam w lubelskim jak w profilu :) w takim razie pozostaje mi się zaopatrzyć w siewnik i w nawóz o którym mówisz :( a ten nazwóz rozsypałem u siebie jakies 2 miesiące temu
to i nawóz już dawno jest poza zasięgiem korzeni trawy.
Awatar użytkownika
fiolek
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 27 sty 2009, o 08:20
Lokalizacja: radom

Post »

u mnie z koleji mam taki problem

po nawozeniu azofoska, trawa mocno sie rozrosla, poszla strasznie w gore i na boki ;) polataly sie placki zolte itp... wszystko pieknie

JEDNAK
po 2 koszeniu wyszly koeljne zolte plamy, duzo na nich suchej trawy, zielona-nowa tez tam jest ale rosnie wolniej nizeli w innych ciemno zielonych miejscach

na dodatek po skoszeniu pojawilo sie z 10 plackow - miniaturowych mrowisk - moze to nakieruje co do miejsca-gleby, nie wiem :-?

Zdjecia przed i po koszeniu ponizej

Czyzbym przenawozil? mniej-wiecej sotsowalem sie do dawkowania azofoski z opakowania

Prosze o porade
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”