Czereśnia - jaka odmiana?

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tadzio z Poznania
50p
50p
Posty: 87
Od: 25 sty 2009, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Jakie czereśnie?

Post »

;:214 WITAM.

Sukałem innej wiadomości, ale po przeczytaniu pani tematu nie mogłem oprzeć się pokusie by dodać swoje trzy grosze. Nie znam się za bardzo na odmianach czereśni ale myślę że wczesna odmiana to dobry pomysł. Ponadto prosze zainteresować sie białymi albo żółtymi czereśniami, one na pewno nie będą miały lokatorów.
Nie otym chciałem napisać a o przypadku wyrośnięcia czereśni z pestki na granicy z sąsiadem. W żywopłocie wyrosła, a że żywopłot był już stary to ją zostawiłem, pozwalając zamienic sie w drzewko. Po dwóch latach pierwszy raz dlamnie zakwitła a po wydaniy pierwszych owoców stwierdziłem że to nie jest jakaś tam dziczka tylko szlachetna odmiana. Owocuje (bo ma teras około 5 - 6 lat) świetnie a owoce są duże. :oops:
Pozdrawiam.
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Niestety - odmiany o jasnym zabarwieniu skórki są równie chętnie zasiedlane przez nasionnicę jak te "czerwone". Gorzej nawet - bo o ile w tych drugich "nie rzuca się to w oczy" i jesteśmy gotowi, często nieświadomie "przełknąć" ową niespodziankę :lol: , o tyle w jasnych czereśniach "robaczki" są doskonale widoczne i to przez skórkę.
Pozdrawiam serdecznie :wink:
Awatar użytkownika
Space99
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 27 mar 2009, o 12:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Alwernia - małopolska
Kontakt:

żółta czereśnia. jaka to odmiana

Post »

Poszukuje po pierwsze nazwy żółtej czereśni ... całe żólte owoce i dojrzewała około lipca
a po drugie zrazów do oczkowania.
Jeżeli ktoś jest w stanie pomoc...
Takie wspomnienie z dzieciństwa.
Drzewo było wycięte zanim dowiedziałem się że będe miał swój ogród bo miało nasionnice :P
Pozdrawiam Marcin
Moje winorośla
cx

Post »

Witam.
Jeżeli dojrzewała średniowcześnie -czerwiec-to mogła to być -Kanarkowa;jeżeli późno-lipiec-to mogły to być :Donissena lub Drogana.Może ktoś z forumowiczów toto ma i Ci odpowie.A może Pom będzie wiedział gdzie najbliżej Twego miejsca zamieszkania.Bo u nas w ISiKu na pewno to mają.
Hej.
Awatar użytkownika
Space99
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 27 mar 2009, o 12:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Alwernia - małopolska
Kontakt:

Post »

to interesowałbym się tymi późniejszymi.
Mam kilka podkładek więc spróbowałbym pooczkować w lipcu.
Jeżeli ktoś może się podzielić / odstąpić pare gałązek będe bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam Marcin
Moje winorośla
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Z tymi starymi, żółtoowocowymi odmianami może być kłopot, ponieważ szkółkarze w zasadzie "nie robią" tych drzewek... Ja osobiście niestety nie mogę Ci pomóc - popytaj w szkółkach ze starymi odmianami
Pozdrawiam serdecznie :wink:
Awatar użytkownika
Marcin84
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 23 kwie 2009, o 13:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

Ja w swoim sadzie mam żółtą czereśnie, dojrzewa tak mniej więcej połowa lipca, ale jaka to odmiana niestety nie wiem, ma już około 35-40 lat od 2lat wszystko nasonnica niszczyła, w tym roku podjąłem walkę z tym gadem więc nie wiem czy się udało, a wracając do czereśni niestety mój ojciec nie wie jaka to odmiana:-/ ale owoce są duże i bardzo dobre.
marivsz
1000p
1000p
Posty: 1230
Od: 9 sie 2008, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków/ Leżajsk

Post »

U mnie na początku była żółta, a teraz z roku na rok jej jagody są coraz bardziej czerwone, obecnie to żółte są tylko w środku gdzie słońce nie dociera. Heee zmutowała się :D
ogródeczek
storczyki
"Czasem człowiek sądzi, że ujrzał już dno ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna. "
Awatar użytkownika
Space99
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 27 mar 2009, o 12:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Alwernia - małopolska
Kontakt:

Post »

Marcin84 pisze:Ja w swoim sadzie mam żółtą czereśnie, dojrzewa tak mniej więcej połowa lipca, ale jaka to odmiana niestety nie wiem, ma już około 35-40 lat od 2lat wszystko nasonnica niszczyła, w tym roku podjąłem walkę z tym gadem więc nie wiem czy się udało, a wracając do czereśni niestety mój ojciec nie wie jaka to odmiana:-/ ale owoce są duże i bardzo dobre.
No właśnie... nasionnica. U moich dziadków rosła taka czereśnia też miała ponad 30 lat i ostatnie wakacje jakie tam spędzałem też staraliśmy się unikać nadziewanych czereśni a co ciekawe nasionnica pojawiła się nagle i ludzie nie wiedzieli co to i jak z tym walczyć. Niestety została wycięta z tego powodu.
Jeżeli będe mógł się w lipcu usmiechnąc o pare zrazów to jak się uda oczkowanie będe mógł odstąpić drzewko.
Mam kilka podkładek w sąsiednim lasku tylko muszę zobaczyć ile nadaje się do oczkowania.

A marivsz może ty masz Vege? żółta z czerwonym rumieńcem.
Pozdrawiam Marcin
Moje winorośla
Awatar użytkownika
Marcin84
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 23 kwie 2009, o 13:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

Space99 pisze:
Marcin84 pisze:Ja w swoim sadzie mam żółtą czereśnie, dojrzewa tak mniej więcej połowa lipca, ale jaka to odmiana niestety nie wiem, ma już około 35-40 lat od 2lat wszystko nasonnica niszczyła, w tym roku podjąłem walkę z tym gadem więc nie wiem czy się udało, a wracając do czereśni niestety mój ojciec nie wie jaka to odmiana:-/ ale owoce są duże i bardzo dobre.
No właśnie... nasionnica. U moich dziadków rosła taka czereśnia też miała ponad 30 lat i ostatnie wakacje jakie tam spędzałem też staraliśmy się unikać nadziewanych czereśni a co ciekawe nasionnica pojawiła się nagle i ludzie nie wiedzieli co to i jak z tym walczyć. Niestety została wycięta z tego powodu.
Jeżeli będe mógł się w lipcu usmiechnąc o pare zrazów to jak się uda oczkowanie będe mógł odstąpić drzewko.
Mam kilka podkładek w sąsiednim lasku tylko muszę zobaczyć ile nadaje się do oczkowania.

A marivsz może ty masz Vege? żółta z czerwonym rumieńcem.
Nie widzę problemu:-) tylko w odpowiednim czasie wytłumaczysz mi co i jak chcesz abym wysłał i będziesz miał bo szczerze mówiąc akurat w tym temacie jestem zielony he he
Awatar użytkownika
markpm
200p
200p
Posty: 286
Od: 10 lis 2007, o 15:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Olkusz / Małopolska
Kontakt:

Post »

Ja mam żółtą z czerwonym rumieńcem. Właśnie weszła w stadium dojrzewania :)
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

... i to właśnie jest 'Vega' :wink:
Pozdrawiam :wink:
marivsz
1000p
1000p
Posty: 1230
Od: 9 sie 2008, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków/ Leżajsk

Post »

Ja tam swojej nazwy nie znam, ale pewnie to ta odmiana. Chociaż obecnie to ona ma bardziej rumieniec żółty niż czerwony. Co jest specyficzne to, że jej jagody różnią się w smaku od pozostałych czereśni.
ogródeczek
storczyki
"Czasem człowiek sądzi, że ujrzał już dno ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna. "
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”