Żółknący,usychający trawnik, placki

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wronek89
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1008
Od: 12 mar 2006, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Być może to efekt zimy, może pędraki.
Awatar użytkownika
faza
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 15 cze 2008, o 09:34
Lokalizacja: Puławy (lubelskie)

Post »

Witam po zimie ")
Mój trawnik ma się super (nie spodziewałem się takiego efektu) , a teraz moje pytanie.
Czy najpierw trawe z aerować (podziubać ją czymś) czy najpierw nawóz jeżeli tak to kiedy sypać nawóz na trawnik można już ??
tadeusz48
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3403
Od: 5 wrz 2007, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

Jeżeli , jak rozumiem ,trawę siałeś w czerwcu ubiegłego roku, to nie ma najmniejszego sensu, ją areoawać, czy dziurawić, po prostu jest to za młody trawnik by już go poddawać "obróbce", chyba że po trawniku jeździłeś samochodem. Nawozy należy rozrzucić, gdy tylko śnieg zginie i trawnik trochę przeschnie.
Awatar użytkownika
faza
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 15 cze 2008, o 09:34
Lokalizacja: Puławy (lubelskie)

Post »

Dziękuje bardzo panie Tadeuszu za odpowiedź, tak dokładnie jest trawnik posiałem jakoś w czerwcu. Skoro mówi pan, że nie ma sensu aerowac to dobrze. śniegu już u mnie nie ma, teraz czekam aby przeschnie i obsypie go nawozem. Mój trawnik to 250 metrów na ogródkach POD i nie jeździłem po nim samochodem. Kupiłem taki nawóz substrala długo działający myśle że dobrze zrobiłem kupujac taki a nie jakąś tanią tandete np. z makro w promocji "aro".
luisitto
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 15 cze 2009, o 21:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Braniewo

Problem z żółknięciem młodej trawy

Post »

Sprawa wygląda następująco.
Trawnik jest jednoroczny załozony w sierpniu 2008 roku - Agronas Gazon. Na jesień trawnik został zasilony nawozem jesiennym tj. bez azotu(Chyba florovit jesień). Na wiosnę ładnie wygrabiłem i do tego momentu było wszystko ok. Trawnik zielony bez jakichkolwiek problemów. W załaczeniu 1 zdjęcie. Koniec marca i początek kwietnia na naszym terenie ciągle co 2 dni lało więc nawóz wiosenny zastosowałem około 25 kwietnia był to Substral 100 dni (opakowanie 1kg) zuzyłem około 2/3 z opakowania - powierzchnia mojego trawnika 9x5 tj. 45m2. Sialem ręcznie. W maju było wszystko w porządku dopiero od początku czerwca zauwazyłem że trawa traci swój kolor i zaczyna żółknąć. Zdjęcie nr 2. Okres od 20 maja do 15 czerwca to ciągłe opady. Trawę kosze kosiarką z koszem regularnie tj raz lub nawet 2 razy w tygodniu. Zauważyłem że trawa w niższych partiach jest żółta natomiast przyrosty po cięciu trawy są zielone. Prosze o podpowiedz i pozdrawiam wszystkich forowiczów. Być może wszystko jest ok ale wole się upewnić.
Zdjęcie nr 1Obrazek
Zdjęcie nr 2Obrazek
Awatar użytkownika
faza
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 15 cze 2008, o 09:34
Lokalizacja: Puławy (lubelskie)

Post »

Choroba z moja trawą jest znów cos nie tak, trawa młoda podsypana troszke nawozem w tym roku a jest jakas taka such w plamy lekko żółte. Czy ktoś może coś powiedziec co jest nie tak?? czy cos jej brakuje może ?? Obrazek
DarW
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 17 cze 2009, o 17:57

Post »

Witam wszystkich!

Przeglądałem forum i nigdzie nie znalazłem konkretnej odpowiedzi na nurtujący mnie problem. Moja trawa wygląda jak na zdjęciu załączonym poniżej. W miejscach gdzie jest ona ciemniejsza liście trawy są grubsze i rosną szybciej. Ostatnio na trawniku pojawiło się mnóstwo grzybów. Trawa jest już 3 sezon. Ogólnie trawa nigdy nie była dobrej kondycji. Ten problem wystąpił po nawożeniu trawnika saletrą amonową (nawóz siany z ręki na początku maja gdy było chłodno i padało). Gleba gliniasta. Niestety nigdy nie badałem pH gleby, ale nie sądzę aby się ono zmieniało tak punktowo czego skutkiem będą tak rozmieszczone przebarwienia.

Z góry dziękuje

Obrazek

lub

http://images48.fotosik.pl/146/70eb49296516ca45med.jpg
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

A jakie masz podłoże, jaką glebę przygotowałeś pod trawnik? Pisałeś o przysypywaniu nasion torfem, ale nie znalazłam nic na temat co jest pod spodem... Piach? Glina? Beton? napisz coś więcej, pls.

Samymi nawozami nawet trawa się nie wyżywi :wink:
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
skyline
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 26 kwie 2006, o 11:16
Lokalizacja: Starachowice

Trawnik - uschniete, pożółkłe żdżbła

Post »

Na swoim dwuletnim trawniku zauważyłem oznaki zółknięcia oraz usychania żdziebełek. Nie wiem jaka moze być przyczyna tego stanu rzeczy. Trawnik jest podlewany regularnie.
Proszę o pomoc.

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Mona74
100p
100p
Posty: 199
Od: 7 cze 2009, o 21:13
Lokalizacja: Warszawa

Post »

tępe ostrza kosiarki?
napowietrzenie korzeni?
Awatar użytkownika
faza
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 15 cze 2008, o 09:34
Lokalizacja: Puławy (lubelskie)

Post »

ziemia! cholera no raczej normalna nie gliniasta i nie torf nie wiem jak mam opisac moją glebe, w tamtym roku rosła pięknie teraz jakoś się taka żółta zrobiła i sucha
długi
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 19 cze 2009, o 09:57
Lokalizacja: Michałowice,Mazowsze.

Byliny,trwy,zioła

Post »

Witam,spróbuj przejechać trawnik wertykulatorem po uprzednim skoszeniu ale niezbyt głęboko 1-2 mm.,a następnie aeratorem (wał z kolcami o długości 5cm.)Można je kupić w marketach na dziale ogrodniczym lub zrobić samemu ze zbiornika wyrównawczego C.O.Być może trzeba też zasilić trwnik nawozami.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
faza
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 15 cze 2008, o 09:34
Lokalizacja: Puławy (lubelskie)

Re: Byliny,trwy,zioła

Post »

długi pisze:Witam,spróbuj przejechać trawnik wertykulatorem po uprzednim skoszeniu ale niezbyt głęboko 1-2 mm.,a następnie aeratorem (wał z kolcami o długości 5cm.)Można je kupić w marketach na dziale ogrodniczym lub zrobić samemu ze zbiornika wyrównawczego C.O.Być może trzeba też zasilić trwnik nawozami.Pozdrawiam.
Moja trawa ma jeden sezon, podobno tak młodej trawy sie nie wertykuluje ani nic z tych rzeczy, tak mi ktos poradził tu na forum. Jak pisałem wcześniej trawe zasiliłem nawozem w tym roku i to nie byle jakim.
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”