Mój pas startowy, czyli wąska działka :)

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5426
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Marcin - dzięki :D Foty wrzosowiska postaram się wkrótce wrzucić (generalnie u mnie jest problem z ładowaniem zdjęć, więc cierpliwości). Roślinki są jeszcze małe, ale wygląda świetnie, lepiej niż na fotkach (jakoś trudno uchwycić taki pagórek, nie wiem dlaczego).

Grażynko - borówki są oczywiście (pisałam wyżej). Mam chyba 10 krzewow, w tym 3 porządnie owocujące (reszta skromnie, a dwie dopiero za rok, bo zeszłoroczne). Borówki uprawiam już od kilku lat (pierwsze 3 lata na balkonie - tarasie w bloku :wink: )

Aga - no przesadzać to będziesz w nieskończoność raczej, niech M. się przyzwyczai :wink:
Awatar użytkownika
kaaj
500p
500p
Posty: 761
Od: 26 mar 2007, o 18:04

Post »

No No Kochanieńka nareszcie można do Ciebie zajrzeć :P masz jeszcze dużo miejsca do obsadzenia, no a potem jak go zabraknie zabierzesz się za przesadzanie, gwarantuję, tak jak moje przedmówczynie :roll: mam u siebie takiego samego jaśminowca, czy u Ciebie też go atakują mszyce, u mnie co roku :wink: ale pięknie kwitną i cudnie pachniają, no nie? Ja moje krzaki poplątałam od dołu i prowadzię w formie drzewek, fajnie to wygląda, mam także 3 krzaczki borówek amerykańskich i w tym roku mają dużo owoców, moja córcia bardzo je lubi podskubywać :wink:
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5426
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Witaj Kaaju :D

Wiesz, jaśminowców jakoś nie męczą mi mszyce - a może muszę się uważnie przyjrzeć :roll:
Pachną ślicznie, to fakt, tzn. u mnie dopiero jeden kwitnie, bo drugi jakiś późniejszy (nie mam pojęcia jakie będzie miał kwiaty), a trzeci to nie wiem co za cudak - jakiś karłowy, i nie ma pąków kwiatowych :(

Jeśli chodzi zaś o rabaty, to główne rabaty są już wyznaczone i raczej zajęte :wink: No, może coś tam jeszcze upchnę. być może zrobię jeszcze jakąś rabatę od frontu działki, ale to dopiero jak skończymy walczyć z trawnikiem. Wtedy będzie można na spokojnie coś wymyślić.

Za to będę miała pole do popisu przy skarpie tarasowej (jak już skończymy ją usypywać). Póki co roślinki na skarpę stoją na tarasie - dokupuję po trochu, żeby mieć z czym zaczynać, bo przecież nawet jak posadzę tam z 10 - 15 roślin, to zginą i wcale nie będzie ich widać :roll: . A kupienie dużej ilości roślin na raz potrafi wykończyć finansowo. Zwłaszcza, że planuję tam sporo iglaków (reszta ogrodu jakoś nie opływa w iglaki - no - żywopłot będzie).
Awatar użytkownika
kaaj
500p
500p
Posty: 761
Od: 26 mar 2007, o 18:04

Post »

Zajrzyj do Mory, ona to ma cudowną skarpę, może się zainspirujesz, naprawdę warto :shock:
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5426
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Już tam byłam :wink: Pięknie jest, to fakt. Będę kombinować, żeby chociaż w połowie tak ładnie wyglądało u mnie :roll:
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5426
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Dostałam dziś od Moni (vertigo) wiosenną ofertę Rosarium :D
Co prawda róże będę zamawiać dopiero na jesieni, ale lubię sobie zaplanować takie ekscesy :wink: wcześniej :D

Tak więc będzie dokupiony Abraham Darby i zamieszka obok Charlesa Austina, który rośnie u mnie trzeci rok i kilka dni temu wyglądał tak:
Obrazek
Te 2 odmiany mają podobny wzrost, tak coś mi się kojarzy, i rosną podobnie, więc myślę, że dobrze będą razem wyglądać, a ich kolorki będą się ładnie komponować i dopełniać :D

Koło tarasu prawdopodobnie posadzę Edena, żeby mieć na niego oko całe lato :wink: :wink:

Planuję posadzić też jasnoróżowe róże między przyszłą ścieżką do domu, a podjazdem do garażu. Założenie jest takie, żeby róże były tej samej odmiany, posadzone nie za blisko siebie - tak, żeby widać było pokrój całego krzewu i żeby nie zachodziły na siebie. Będą uzupełnione bylinami oraz kulkami z bukszpanu lub okrągłym,i tujami.

W oko wpadły mi takie:
Heritage http://www.helpmefind.com/rose/pl.php?n=1888&tab=10
Queen of Sweden http://www.helpmefind.com/rose/pl.php?n=46095&tab=10
i Cottage Rose http://www.helpmefind.com/rose/pl.php?n=1340&tab=10

Tylko którą wybrać? :roll: Wszystkie piękne... hmmmm
Muszę poczytać wasze opinie na temat tych odmian.

Dziś zebrałam kolejną porcję truskawek. I nagle mnie olśniło - przecież mogę je zważyć! :D
Wyzerowałam wagę z talerzem, i ułożyłam truskawki. Wynik - 1,2 kg! Rewelacja. Czyli przy porządnie owocujących krzaczkach z reszty poletka (bo właściwie to większość była tylko z 2 rządków, pozostałe 3 są małe jeszcze, bo sadzone jesienią, a wczesne Honeoye już mają niewiele porządnie dojrzałych owoców), powinniśmy móc się objeść jak bąki 8) :lol:

W takim razie chyba nie będę dosadzać więcej, chyba, że jakieś egzemplarze na sadzonki w przyszłości (zrobię sobie matecznik truskawkowy między winoroślami :lol: )

Z niemiłych wieści - od ostatniego zgrywania zdjęć na laptopa, laptop się zbuntował. Musi zostać sprawdzony, bo to pewnie nie ma nic wspólnego ze zdjęciami, tylko jest podejrzenie wirusa, ale nowych zdjęć na razie nie będzie :? Będę je robić jednak na bieżąco i zgram, jak będzie już można.
Awatar użytkownika
raistand
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 18 mar 2007, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Skąd masz tego Charlesa?
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5426
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Charles był kupowany w sklepie niedaleko mnie. Myślisz, że to nie on? :roll: Przebarwia się chyba całkiem jak on - potem blaknie i robi sie jasno różowawy jakby.
Awatar użytkownika
raistand
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 18 mar 2007, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Nie, nie. Tak tylko pytam. Muszę swojego pooglądać.
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5426
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Ok, właśnie podczytałam u ciebie, że coś pisałeś o innym zachowaniu twojego Charlesa :wink:
Tylko fot nie znalazłam :roll:
Awatar użytkownika
raistand
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 18 mar 2007, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Zdjęcia są w moim wątku ale pokaże je tutaj.

Obrazek
Tak zaczyna.

Obrazek
A tak dzień, dwa później.

Więcej fotek nie mam bo to mikrus i miał tylko dwa kwiaty. Do tego pogoda była niesprzyjająca. Mój jest z niby pewnego miejsca (Rosarium).
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5426
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Hmm... kolory się zgadzają, tylko mój ma jakby pełniejsze kwiaty - cały środek gęsto wypełniony płatkami. Twoje foty są tak jakby trochę z boku (z ukosa), i chyba stąd te różnice. Ja swoje robię całkiem nad kwiatem (w razie czego przytrzymuję go).

A jak z zapachem? Mo pachnie dość intensywnie, owocowo. Nie mogę niestety stwierdzić, czy ten zapach czuć z większej odległości (tzn. nie zanurzając nosa w kwiatku :wink: ) bo mam alergię na trawy, i w związku z tym przytkany nos :evil:

Wydaje mi się, że masz Charlesa, ale dla pewności pooglądaj foty na help me find, tam jest sporo i dobrze je widać.
tutaj dobrze widać zmianiające się kolory:http://www.helpmefind.com/rose/l.php?l=21.110566
Awatar użytkownika
raistand
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 18 mar 2007, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Ale ja MUSZĘ mieć Charlesa :wink: Mam do niego Austinowską przywieszkę :)
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”