Mój pas startowy, czyli wąska działka :)

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5426
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Mój pas startowy, czyli wąska działka :)

Post »

Po dłuższym pałętaniu się po waszych ogródkach :wink: z duszą na ramieniu zakładam ten wątek :roll:

Po pierwsze dlatego, zę nasza działka jest nietypowa - długa i wąska (18x60 m, z czego od tarasu jest jakieś 30 m do końca działki).
Po drugie - hmmm... cały czas wygląda, jakby była w stanie początkowym :oops: :roll:

A wszystko przez to, że było nisko, w dodatku z dużymi różnicami w poziomach, które jednak nie były wcale fajne - tzn. nie były to wzniesienia i pagórki, które dodawały by uroku, tylko tak zupełnie od czapy, tu wyżej, tam trochę niżej, a z tyłu, przed rowem melioracyjnym, który jest zaraz za działką, strasznie nisko.

Tak więc trzeba było nawieźć jakieś straszliwe ilości ziemi. Ziemia jest kiepska, bo z kamieniami. Więc teraz walczymy (i trochę z sił opadamy) żeby to jakoś przygotować pod trawnik. Głównie ryje mój mąż :wink:

No ale coś tam jest :D Są drzewka owocowe (straciłam już rachubę ile ich jest, ale ponad 10), duże ilości winorośli (jak na przydomową działkę), krzewy owocowe i mały warzywniak. I mały kawałek trawnika.

Jak kilku osobom wiadomo, jest u mnie kilka róż :wink: , no bo jak tu sie opanować przy waszych pięknych okazach 8)

Uprawy owocowe były moim priorytetem. Jesteśmy owocożerną rodziną, i potrafimy pochłonąć dużo... bardzo dużo :oops:

Sporo czasu zajęło mi wybieranie odmian drzewek i krzewów, tak, żeby mieć w przyszłości owoce od końca maja do zimy.

A najwięcej jest... chwastów :evil: Zarasta to w mgnieniu oka, ani się człowiek obejrzy, a tu już wyrosło. Niestety mieszkamy wśród łąk, i chwasty atakują zewsząd :?


A trawniczek wiosną wyglądał tak (tutaj "na tle" wiśni Groniastej, która jest już nie do poznania (rozrosła się w ciągu tych 3 miesięcy niesamowicie), a po lewej jest kawałek poletka z truskawkami - wykładałam je ściętą trawę, dlatego trochę się zlewa):

Obrazek



Wiosną pękające pąki i młode listki cieszyły mnie niesamowicie:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek

Niech nie uśpi waszej czujności ta zieleń na ostatniej fotce, bo całość prezentuje się tak :x (widok z tarasu):
Obrazek
Awatar użytkownika
aguskac
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8276
Od: 9 kwie 2007, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Post »

Witaj !!!
Nareszcie jesteś gaduło forumowa :) Teraz się nie wykpisz i będziesz musiała co jakiś czas foteczki podsyłać. :lol: :lol:
Tak pięknie zaczęłaś ... sielanka ......... i wykopaliska???? to ostatnie zdjęcie to na pewno z Twojego tarasu? :roll:
Ja się cieszę, ze tu jesteś ;:1 ;:80 ;:87 ;:138 ;:138 ;:138
x-T-s
---
Posty: 5698
Od: 15 cze 2008, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

No nareszcie!!!!!!!!!
grazka_j
1000p
1000p
Posty: 1521
Od: 8 paź 2007, o 23:50
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Witam Cię serdecznie. Dobrze, że dołączyłaś do nas. Działka nietypowa, ale również da się świetnie urządzic. Spójrz na nią inaczej, jaka długa! Możliwości jest wiele więc na pewno znajdziesz dla siebie koncepcję zagospodarowania. Życzę powodzenia w urządzaniu. Początek już jest. Będę obserwowac Wasze działania.
grazka_j - moje wątki
Pozdrawiam serdecznie. Grażyna
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5426
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Kochane, koncepcja już jest :lol:
Tylko jak to zobrazować (na fotach nie widać za Boga) :roll: Może jakiś szkic spreparuję (ręcznie, kredkami, bo nie umiem się posługiwać żadnymi programami do grafiki), i zeskanuję. Ale to potem. Póki co pokażę jeszcze nasze wrzosowisko, które zrobiliśmy jesienią ub. r. :

Obrazek

Tam na samym końcu są posadzone winorośle. Trzeba im dorobić rusztowanie i będą się pięły w góre (na razie leżą sobie nieprzywiązane :oops: ).

Dróżką z wrzosowiska będzie się szło do borówkowego zakątka, które jest troche dalej. W środku (borówki są posadzone w okręgu), będzie ławeczka :wink: )


A tutaj nasz niedawny nabytek - śliwa dziecięca o przepięknym kolorze liści:
Obrazek

Śliwa wiśniowa Pissardi, kupiona jako spore drzewko. Niestety nie przetrzymała zimy (być może była sztucznie pozbawiona liści przez szkółkarza, i nie przygotowana za dobrze do zimy). Na szczęście odbiła - patyki są przeciw zadeptaniu biedaczki:

Obrazek


Krzewuszka Candida (wg etykiety):
Obrazek

Jeden z moich trzech jaśminowców:
Obrazek

A to przepiękne owoce pigwowca okazałego Rubra - są dużo, dużo większe niż owoce rosnącego obok zwykłego pigwowca (tego o ceglastych kwiatach), przynajmniej na razie, i ślicznie ozdabiają krzew po kwitnieniu (a muszę wam powiedzieć, że ta odmiana kwitnie prześlicznie - ma ciemnoczerwone, duże kwiaty). Krzew był sadzony na jesieni (z doniczki).

Obrazek
Awatar użytkownika
aguskac
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8276
Od: 9 kwie 2007, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Post »

Z tego co mi wiadomo, to całkiem dużo już jest, tylko trzeba to pokazać :) Np piękne olbrzymie truskawy !! Zanim zjesz kolejne zrób fotkę. No i ja to oczywiście czekam na te kwiaty na winoroślach.
Zajrzyj na pw :)
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5426
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Jagody kamczackie mogą być? :wink:
Obrazek

aaaaa, truskawki też się znalazły :lol:
Obrazek
grazka_j
1000p
1000p
Posty: 1521
Od: 8 paź 2007, o 23:50
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Piękne, dorodne, że chrapka bierze, by je schrupac. Smacznego!
grazka_j - moje wątki
Pozdrawiam serdecznie. Grażyna
Awatar użytkownika
aguskac
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8276
Od: 9 kwie 2007, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Post »

O proszę i truskaweczki są :) trzeba składać więcej zamówień i Dominika wszystko znajdzie :lol: :lol: :lol:

Jagody niczego sobie, zwłaszcza 2 !! Szkoda, że na razie tak słabo obrodziły, moje też...
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5426
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Grażynko, one już dawno schrupane :lol: Na bieżąco idą, ale codziennie mniej więcej taka porcja jest :wink: Truskawek znaczy się, bo jagód to było niewiele, jak Aga mówi. To był pierwszy zbiór (na fotce), a potem jeszcze ze 2 i koniec. Niestety poszczególne odmiany kwitły w różnych terminach, i słabo się zapyliły, w związku z tym dosadziłam jeszcze jedną odmianę, i powinno być lepiej za rok :roll:
Bardzo mi zależy na jagodach, bo moje dziewczyny je uwielbiają (mimo, że kwaskowe), no i są zdrowe.

Aga - wiesz, nie przesadzaj :lol: Ale trzymaj kciuki, żeby na jesieni były foty winogron :wink:
x_m-i
---
Posty: 2658
Od: 19 cze 2007, o 09:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witaj Dominiko, masz sporą działkę i możesz tam zdziałać cuda. Już widać efekty Twojej pracy i bardzo mi się podobają, wrzosowisko bardzo ładne. Proszę o większą ilość fotek i zrób zbliżenie tego wrzosowiska.
grazka_j
1000p
1000p
Posty: 1521
Od: 8 paź 2007, o 23:50
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Dominiko a czy masz również borówki na działce. Mam na myśli amerykańskie. Mają spore plony.
grazka_j - moje wątki
Pozdrawiam serdecznie. Grażyna
Awatar użytkownika
aguskac
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8276
Od: 9 kwie 2007, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Post »

dominikams pisze: Aga - wiesz, nie przesadzaj :lol:
Wiesz ... mój M też mi tak ostatnio powtarza.. "przesadzasz i przesadzasz ... " :lol: :lol: :lol:
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”