Moja kuchnia - RoksiSK

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
RoksiSK
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 867
Od: 23 kwie 2007, o 15:57
Lokalizacja: Kraków

Post »

"ROLADA Z BITĄ ŚMIETANĄ I TRUSKAWKAMI" -5

Obrazek Wziąść 3 jajka - oddzielić żółtka od białek. Do białek dodać szczyptę soli i ubić na sztywną pianę.
Obrazek 3 żółtka, 10 dkg cukru i cukier waniliowy utrzeć na gładką masę.
Obrazek Połączyć obie masy delikatnie ucierając mikserem. Dodać przesiane 8 dkg mąki, budyń waniliowy i łyżeczkę proszku do pieczenia. Utrzeć.

Obrazek Blachę natłuścić masłem i "przykleić" papier do pieczenia.
Obrazek Rozłożyć równo masę. Piec w nagrzanym do 200 stop. piekarniku przez 8 - 10 minut (trzeba pilnować czasu).
Obrazek Umyć i pokroić owoce.
Obrazek Gorące wyjąć z piekarnika.
Obrazek Rozłożyć ściereczkę i posypać cukrem pudrem. Przełożyć ciasto wierzchem do dołu i delikatnie usunąć papier.
Obrazek Zrolować ciasto w ściereczce. Trzeba, co jakiś czas "wietrzyć" rozwijając. W tym czasie w kubeczku rozpuścić w niewielkiej ilości wody 2 łyżeczki żelatyny. Gdy będzie jeszcze ciepła dodać do ubitej śmietany 30% (250 ml+łyżka cukru pudru). - ciągle ucierając. Delikatnie do masy dodać truskawki i pomieszać ostrożnie.
Obrazek Całą masę wyłożyć na ciasto. Z jednej strony grubiej i z tej zacząć zwijać.
Obrazek Pomóc sobie ściereczką i przenieść bardzo ostrożnie ciasto do pojemnika, a następnie na min. 3 godz. do lodówki.
Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Agnieszka
Mój Ogrod , Kuchnia i Storczyki
panda7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1532
Od: 9 lis 2006, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Roksik... ładnie to tak robić nam ochotę na takie pysznościo-słodkości ??
Jutro upiekę ;-)
Zamiast truskawek mogą być też inne owoce?? Teraz to już sama sobie narobiłam ochoty na taką roladkę z jagodami... ;:152 (tylko gdzie ja teraz znajdę jagody :( ?)

p.s. zamiast żelatyny dodam PEKTYNY, bo w przeciwieństwie do żelatyny nie jest szkodliwa ( i jest pochodzenia roślinnego ;-))
kontrapunkt
100p
100p
Posty: 180
Od: 24 mar 2007, o 21:35
Lokalizacja: woj. opolskie

Post »

Gratuluję doskonałego pomyslu - oj będziemy razem łasuchować :wink: .jeśli pozwolisz od czasu do czasu wtrącimy swoje 3 grosze .Ja np mam przepis na doskonałą sałatkę z brokułami ,jajkiem i pomidorami - podać?
PS ciasto do pizzy bardzo delikatne i doskonale rośnie na mące specjalnie przygotowanej do pizzy kupowanej w Makro polecam .
Pozdrowienia
Inka
Awatar użytkownika
grazyna56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 706
Od: 10 lut 2007, o 20:28
Lokalizacja: łódż

Post »

Agnieszko -pyszności, jeszcze nigdy nie robiłam takiej rolady.Powiedz mi moja droga, a jak sie zwija to ciasto nie pęka :D
cudze błędy mamy przed oczyma ,własne za plecami
Pozdrawiam Grazyna
kontrapunkt
100p
100p
Posty: 180
Od: 24 mar 2007, o 21:35
Lokalizacja: woj. opolskie

Post »

Mogę ? przepis jest prosty na 4 osoby : 4 jajka ugotowane na twardo i pokrojone UWAGA! w ćwiartki ,nie rozdrabniać ,do tego 6-8 pomidorów średnich - w 8-emki, 2 brokuły podzielone na różyczki i obgotowane aldente w solonej wodzie , 1 cebulę na pół krążki ,sól ,pieprz ziołowy i na koniec majonez .Mieszanka wygląda bardzo ładnie i kolorowo , gdy podajemy majonez osobno i polewamy dopiero każdy na swoim talerzu .Też dobrze postawić na ok 2 godzinki do lodówki .
smacznego :wink:
Inka
panda7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1532
Od: 9 lis 2006, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Inko/Ewelinko czy majonez mieszasz z czymś (np. ze śmietaną) by był bardziej lejący ??
Awatar użytkownika
RoksiSK
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 867
Od: 23 kwie 2007, o 15:57
Lokalizacja: Kraków

Post »

KONTRAPUNKT (nie wiem jak masz na imię) jeśli masz jakieś dobre przepisy - to podać nawet należy :P :P :P Fajny sposób na sałatkę. Na pewno go wypróbuję :D

DOROTKO ja akurat robiłam z truskawami, ale w zimie dodaję brzoskwinie w puszcze, a w lecie : truskawki, jagody lub kawałki malin.

GRAŻYNKO wcześniej miałam inny przepis na roladę biszkoptową i pękała. Ten stosuję od 2 lat i jeszcze mi nie pękła (robię dosyć często). Czasem, gdy zapomnę i potrzymam ciasto trochę dłużej w piekarniku :oops: , to naciskam na spieczone brzegi i w ten sposób je usuwam. Jeśli pilnuje się czasu - najlepiej po 8 minutach sprawdzić - to ciasto zwija się bez problemu.
Pozdrawiam Agnieszka
Mój Ogrod , Kuchnia i Storczyki
Awatar użytkownika
RoksiSK
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 867
Od: 23 kwie 2007, o 15:57
Lokalizacja: Kraków

Post »

DOROTKO mojego męża siostra (od niej mam przepis) dodaje pokrojone kolorowe galaretki zamiast owoców. Bardzo fajnie wyglądają plasterki rolady :P
Pozdrawiam Agnieszka
Mój Ogrod , Kuchnia i Storczyki
panda7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1532
Od: 9 lis 2006, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Kontrapunkt to Ewelinka, zdrobniale Inka ;-)

Jednak zostanę przy owocach w tej roladce :D Z owockami będzie zdrowiej i smaczniej ;:1
Czekam na następne pyszności!!
Awatar użytkownika
RoksiSK
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 867
Od: 23 kwie 2007, o 15:57
Lokalizacja: Kraków

Post »

Dziś na obiad piekłam kurczaka i został mi kawałek. Pokombinowałam i oto efekt (bardzo smaczny :P ).

"SAŁATKA Z PIECZONEGO KURCZAKA Z ANANASEM" - 6

Składniki:
- podwójna pierś z kurczaka lub dwie nóżki (pieczone),
- 4 jajka,
- 4 plastry ananasa,
- 10 dkg sera Gouda,
- mały majonez,
- łyżka śmietany,
- sól, pieprz.

Mięso pokroić w drbne kawałki. Dodać pokrojone w kostkę jajka, ananasa i ser żółty. Wymieszać z majonezem i śmietaną oraz doprawić solą i pieprzem.
Można dodać kukurydzę - ja akurat nie miałam.

Obrazek
Pozdrawiam Agnieszka
Mój Ogrod , Kuchnia i Storczyki
Awatar użytkownika
grazyna56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 706
Od: 10 lut 2007, o 20:28
Lokalizacja: łódż

Post »

Jadłam podobną kiedyś ,tylko że kurczak był wędzony-pyszności,no nie :wink: idę spać bo za chwilę wpadnę do lodówki :oops:
cudze błędy mamy przed oczyma ,własne za plecami
Pozdrawiam Grazyna
Awatar użytkownika
RoksiSK
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 867
Od: 23 kwie 2007, o 15:57
Lokalizacja: Kraków

Post »

Masz rację Grażynko - lepiej pójść spać. Ja mam gorzej, bo zostało jeszcze trochę tej sałatki w lodówce ;:223
Pozdrawiam Agnieszka
Mój Ogrod , Kuchnia i Storczyki
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7587
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post »

RoksiSK dzięki Ci za przepis na pizzę :D
Po urlopie muszę zrobić koniecznie, nigdzie nigdy nie mogłem znaleźć przepisu na ciasto a tu przypadkiem widzę że zapodałaś nam , świetnie. :D
Pozdrówka.
Poza tym pięknie po kolei prezentacja i fotki. Uwielbniam wszystko co na ostro i pieczone (pięknie prezentuje się sałatka - kebab )
:D
PS. Ponumerowałem przepisy. Proponuję to czynić Każdemu, kto zechce podać nam ich kilka.
Łatwiej będzie odnosić się w dyskusjach do numerów przepisów danej Osoby lub stworzyć w przyszłości (gdy się ich ilość rozrośnie) spis treści z przepisami.
Miłego dnia!
Admin.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”