Po 50-tce we własnym ogrodzie - cz.1

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
stasia109
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4312
Od: 7 lip 2008, o 10:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. opolskie

Po 50-tce we własnym ogrodzie - cz.1

Post »

W kwietniu 2007 roku przenieślismy się z miasta na wieś. Tam była działka, tu własny ogródek. Ograbiony przez poprzednich właścicieli z wszystkiego co tylko się dało wykopać, aż dziury pozostawały w ziemi. Ale za to jakie piekne okolice: jeziora, lasy, dzikie pola. Sąsiedzi którzy nas od razu zaakceptowali ze wzajemnością. I mój nowy nabytek: stary przedwojenny dom (skarbonka bez dna) i ok. 8 arowy ogród. Na poczatku płacz i wyrywanie włosów z głowy. Trawa zarośnięta mchem i innym świństwem, gruba na ok. 20 cm. w głąb. Chodziło się jak po miękkim dywanie. Do czasu. Zabawa sie skończyła, trzeba było się zabrać za robotę. Praca tak szła że złamaliśmy widły amerykańskie (te najlepsze) i łopatę. Nie pomyślałam aby wytruć chwaściory razem z trawą-dywanem, przeorać ziemię i zacząć od nowa. Już pierwszej wiosny zabrałam się do pracy, tak że bolały mnie ręce a stawy w nadgarstkach nie dawały spać. Pomalutku ogródek zaczynał nabierać swojego kształtu i koloru. A szał zakupów, szczególnie przez internet zabrał mi mnóstwo czasu. I oczywiście pieniędzy. Kupowałam co sie dało, jak się dało - to co mi się podobało.Potem zapłata, też internetem. Fajnie sie siedzi w fotelu, przed komputerem i szaleje. Tylko dlaczego tak szybko topniały pieniądze z konta? Do dziś nie wiem, ale mój kochany mąż tak, wie i mówi że to przeze mnie jest debet na koncie. Zbytnio w to nie wierzę, ale jak widzę że niektóre sadzonki nie mam gdzie posadzić to może mąż ma rację. Ale co tam, raz się żyje. Nie piję, nie palę, więc kupuję i nie żałuję. Dziś, po dwóch latach widać zmiany, szkoda że nie zaprowadziłam sobie kroniki, wtedy byłoby widać różnicę i co oglądać. Ale mam świadków, że zrobiłam w ogrodzie duże postępy. Ich pochwały to nagroda za moją ciężką pracę. Wciąż jest wiele do zrobienia, a ogród to moje życie, to mój świat, to odskocznia od codziennych trosk i kłopotów. W ogrodzie moge spędzić caly dzień i nie żałuję żadnej minuty. Szkoda że doba nie ma więcej godzin. cdn....
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Witaj Stasiu na własnym wątku ogrodowym :D
Też bym chciała kiedyś zamieszkać na wsi, bardzo mnie ciągnie gdzieś poza miasto.
No i chętnie zamieniłabym ogródek działkowy na własny przydomowy.
Dwa lata to niewiele na pusty i zaniedbany ogród a ty piszesz że juz nie masz gdzie sadzić roślinek ?
Pokaż nam trochę zdjęć swojego ogrodu.
Jeśli masz jakieś problemy z dodawaniem zdjęć to możesz liczyć na naszą pomoc.
Czekam na ciąg dalszy :D
Awatar użytkownika
roslynn
1000p
1000p
Posty: 1091
Od: 15 lut 2008, o 12:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Post »

Witaj Stasiu :D
Cudownie jest zaczynać i patrzeć jak potem widać efekty własnej pracy. Mam to samo, zresztą podejrzewam, ze my wszyscy tutaj tak mamy :D
No i czekamy na fotki :D
Sabina

Moje linki
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Post »

Witaj Stasiu . Witaj na forum ,dobry pomysł tu można dowiedzieć się pożytecznych informacji .Ja 3 lata temu przyprowadziłam się z wieżowca na wieś ,wcześniej miałam działkę podobnie jak Ty ,ale to nie to samo co ogród przed domem .Tu oprócz chwastów rosnących na 2 m i perzu nie rosło nic a teraz sama zobaczysz jak wstąpisz na mój wątek .
Genia
Awatar użytkownika
violetta
500p
500p
Posty: 921
Od: 15 kwie 2008, o 20:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Witaj na forum. Pięknie opisujesz swoje dokonania. Teraz czekamy na relację foto. :)
Z wiosną nadzieje rosną. Wiola
Ogród violetty
ogród violetty cz.2
grazka_j
1000p
1000p
Posty: 1521
Od: 8 paź 2007, o 23:50
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Witaj na forum. Dobrze, że dołączyłaś do nas! Forumowicze są bardzo życzliwi i chętnie służą pomocą. Pytaj jak będziesz miała wątpliwości a na pewno uzyskasz pomoc. Czekamy na zdjęcia ogrodu i Twoich poczynań.
grazka_j - moje wątki
Pozdrawiam serdecznie. Grażyna
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Post »

Witaj Stasiu! Ja też jestem bardzo ciekawa jak wygląda teraz Twój ogród :lol:
Awatar użytkownika
grazka2211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2820
Od: 14 paź 2008, o 11:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: MILICZ-CAVAN-IRLANDIA

Post »

Witaj Stasiu w swoim własnym wątku.Czekam na Twoje ciekawe opowieści. :D
doniczkowe , prace mojej córki ZAPRASZAM.
Przepraszam za błędy w tekstach .Winą jest sprzęt z którego korzystam .
Awatar użytkownika
JolantaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9576
Od: 3 lis 2008, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrzeszów,Wielkopolska

Post »

Mnóstwo gości ,a gospodyni nie ma .
Czekamy na dalszy ciąg . :wink:
Awatar użytkownika
empuza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4299
Od: 4 cze 2007, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post »

Oj, nadal nie ma gospodyni :(
Chyba gdzieś w grządkach siedzi :roll:
"Gdy w jednym domu światło gaśnie i ogród przestaje żyć, w drugim rodzi się nowe życie."
Empuzka i jej ROD-wy świat-rok 2012
Awatar użytkownika
alana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2439
Od: 2 wrz 2007, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Węgorzewo

Post »

Witaj Stasiu!
Ale się ciekawie zapowiada. Ile bym dała żeby też miec dom z ogrodem, bo działka to nie ta sama bajka. Dobrze trafiłaś ze swoją roślinno-ogrodową manię, tu wszyscy tacy sami, wszyscy prawie albo już zadłużeni z powodu kupna roślin :D A jeszcze jak bardziej pobuszujesz po forum, to utworzysz coś w rodzaju tzw. listy chciejstw, bo u każdego forumowicza znajdziesz coś, czego wcześniej nie spotkałaś, albo raptem odkryjesz piękno jakiejś rośliny ;)
To czekamy na ciąg dalszy i relację foto :P
Awatar użytkownika
ewa2204
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1516
Od: 2 kwie 2009, o 22:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Stasiu,
gratuluję własnego wątku ;:63 ;:63 ;:63 . Trochę go szukałam, a teraz jestem.
Od początku:
Witaj Stasiu,
uwielbiam Twój sposób pisania i zawsze czekam na kolejne wiadomości ;:37 .
Na pewno będę częstym gościem u Ciebie :wit .
Nie lada wyzwaniem było stworzyć ogród od podstaw, bardzo Cię podziwiam za taki szmat włożonej roboty.
Ale wiem też, ile to satysfakcji chociaż casami kręgosłup pęka.
Życzę mało pracy, dorodnych roślin i jak inni czekam na zdjęcia.
Pozdrawiam
Agapa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1597
Od: 29 maja 2009, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Dobry wieczór, bo u mnie już za oknem mrok.
Nawet nie masz pojęcia Stasiu kochana, jaki skarb masz dla siebie - własny kawałek nieba nad głową.
Trzymam kciuki, by wszystko dalej układalo sie i wyrastało Tobie jak najpiękniej
Pozdrawiam serdecznie
Aga :wink:
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”