Mój ogródek - kogra - 1cz. 2007r

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
agrazka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3193
Od: 22 maja 2005, o 23:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post »

Witaj, ogród jak Twój avatar kolorowy jak tęcza, :D
bardzo mi się podoba. Połączenia roślin, godne naśladowania. :D
serdecznie - Grażyna - Mój ogród...
Grzegorz B

Post »

Witaj Kogra :D :D :D

Miło gościć u Ciebie. Dobrze, że dołączyłaś do Naszego grona, naprawdę masz co pokazać, barw tyle, jakbym spacerował po tęczy. Pięknie, pieknie, pięknie............. ;:80 ;:80 ;:80
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Czekamy na następne zdjęcia. :lol:
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
Weigela
100p
100p
Posty: 166
Od: 14 maja 2007, o 19:37
Lokalizacja: Pomorze

Post »

Witam Cię serdecznie :D
Jak u Ciebie ładnie,morze kwiatów ;:138

Jak tylko zerknęłam to pomyślałam,że to zdjęcia z tamtego roku.A tu niespodzianka :shock: :D
Czy dokarmiasz czymś swoje kwiatki?
Awatar użytkownika
lila31
Moderator Forum.
Moderator Forum.
Posty: 2643
Od: 20 lip 2006, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubin

Post »

Witaj Kogra. ;:100
Czy mogłabyś podać jakieś imię? Dużo milej się pisze do kogoś po imieniu.

Oglądając Twoje piękne kwiaty,od razu widać, że nie pierwszy rok masz swój ogród, i doświadczenia w postępowaniu z roślinami też zapewne dużo. Fajnie gdy przybywa do nas ktoś nowy, doświadczony, będzie się dzielił (mam nadzieję) z nami swoją wiedzą. :D

Kogra napisz coś więcej o swoim ogrodzie. Jak jest duży, ile czasu go już uprawiasz, i wszystko co tylko uznasz za właściwe, opisz.

Kogra chciałam posadzić złotlin w ogrodzie, a znawcy tego krzewu odradzili mi, że jest mocno ekspansywny. Jak zachowuje się u Ciebie?
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Witaj Kogra :D Pięknie masz. Twój ogród (pomijając "ucywilizowaną" część z łąweczką)sprawia wrażenie półdzikiego, co mnie się strasznie podoba! Bardzo chciałabym zobaczyć więcej :D
Czy będzie dużym nietaktem, jeśli spytam, do czego służą te sznureczki widoczne na kilku zdjęciach? :oops:
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Post »

Witajcie
Wybaczcie że nie odpowiem indywidualnie każdemu ale odpowiem na wszystkie pytania. Tak mnie chwalicie że aż mi głupio bo wasze ogródki też są piękne i pełne koloru. Nie mam nic przeciwko temu że ktoś posadzi roślinki biorąc ze mnie przykład - to wspaniałe, że ktoś chce mnie naśladować. Ja swój ogród uprawiam już kilkanaście lat i od dziecka miałam do czynienia z przyrodą - rodzice mieli duży ogród. Moja wiedza jest dość obszerna ale nie znaczy to że wiem wszystko. Jeśli macie jakieś problemy - pytajcie, z chęcią odpowiem jeżeli będę wiedziała. Na imię mam Grażyna -to już któraś z kolei jak zdążyłam zauważyć. Mój ogród ma około 1000 m kw. i jest w nim mnóstwo roślin, krzewów drzew owocowych jest też szklarenka o pow 18 m kw, 3 duże świerki. Cała działka jest obsadzona strzyżonymi tujami bo mieszkam przy bardzo ruchliwej ulicy.To wycisza hałas, chroni przed spalinami i prochem. Tuja jest doskonałą rośliną chroniącą.Jest w moim ogrodzie kilka zakątków z ławeczkami, duże oczko wodne, ogrodowa huśtawka i namiot z grilem. W miarę jak będzie zmieniał się mój ogród będę dołączać zdjęcia.
Jeżeli chodzi o złotlin to jego ekspansywność można ograniczyć sadząc go do dużego pojemnika bez dna zakopanego w ziemi np stary plastikowy kosz z wyciętym dnem. Każdego roku wycina się po kwitnieniu zdrewniałe pędy, pozostawiając nowe.Jesienią dobrze jest obłożyć go kompostem z własnej produkcji. Nie wymaga poza tym żadnych szczegółnych zabiegów. Ja tak robię.Niech wam się darzy w ogródkach -będę je śledzić .
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
lila31
Moderator Forum.
Moderator Forum.
Posty: 2643
Od: 20 lip 2006, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubin

Post »

Dzięki Grażynko za wiadomości o ogrodzie, i złotlinie. :D
Może jednak się zdecyduję na jego posadzenie?
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Post »

Dołączam jeszcze kilka "wiosennych"fotek z mojego ogródka. Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
stokrotka12311
500p
500p
Posty: 800
Od: 18 gru 2006, o 00:43

Post »

Uroczy twój ogród Grażyno ....tyle kolorów...ślicznie ;:25
Awatar użytkownika
eleka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1562
Od: 22 kwie 2007, o 20:15
Lokalizacja: łódzkie

Post »

Grażynko, masz ślicznie, uroczo i pięknie.Morze kwiatów i kolorów.Bardzo mi się u Ciebie podoba.I jeszcze odgapiać można i pytać też można, jest super.Wklejaj dalej , pięknie zrobione fotki.
Awatar użytkownika
RoksiSK
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 867
Od: 23 kwie 2007, o 15:57
Lokalizacja: Kraków

Post »

Witaj Grażynko. Masz piękny ogród. A jaki cudny kiciuś :P
Pozdrawiam Agnieszka
Mój Ogrod , Kuchnia i Storczyki
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Post »

Będę wklejać w miarę jak ogród będzie się rozwijał. W ogrodzie są 3 kiciusie -2 kotki długowłose i kocur nazywany przez nas gazdą bo wygania obce koty - oraz jamniczka Tinka pilnująca porządku wśród kotów. Dzięki temu myszy nie mają żadnych szans. Tinka też łapie myszy - nauczyła się od kotów, ale na szczęście nie kopie w grządkach i tym sposobem wszysto jest OK.Pełna harmonia.
Grażyna.
kogro-linki
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”