Początek mojego ogrodu - Beata B

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
akilegna
Przyjaciel Forum - weteran
Przyjaciel Forum - weteran
Posty: 230
Od: 3 maja 2007, o 09:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Zielonej Góry
Kontakt:

Post »

Beatko też będę Cię wspierać :D

Jak masz rację to musisz spokojnie mężowi wytłumaczyć. Postawić takie argumenty, ze już nie wróci do tematu (chodzi mi o usuwanie drzew).

Wierzę, że sobie dasz radę :P

Drenaż zrób. Na pewno nie pożałujesz! Są rózne sposoby drenażu. Latwiejsze, trudniejsze, tańsze i droższe. Aha i jeszcze jedno jak zrobisz stawik to już odwodnisz teren :D

Pozdrawiam cię serdecznie

---------------
Angelika
Beata B
100p
100p
Posty: 161
Od: 30 maja 2007, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Łodzi

Post »

ok, posłucham Waszych rad, jutro ruszam na poszukiwanie fachowców, ktorzy mogliby zrobić taki drenaż :P
Awatar użytkownika
grazyna56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 706
Od: 10 lut 2007, o 20:28
Lokalizacja: łódż

Post »

I bardzo dobrze,drenaż jest podstawą żebyś pożniej nie miała problemów.Drzew nie pozwól wyciąc ,a tym bardziej brzózek, one lubia wodę więc szybciej Ci osuszą teren ,przynajmniej w miejscu gdzie rosną .A nawet nie wiesz, jakie cuda które lubią cień, będziesz mogła pod nimi posadzić -całe klomby np.różaneczników, azali, funki. :D :D :D
cudze błędy mamy przed oczyma ,własne za plecami
Pozdrawiam Grazyna
Awatar użytkownika
Wisienka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4094
Od: 9 lis 2006, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Strefa 6a

Post »

Beatko! Cieszę się, że obroniłaś brzozy! Macie gotowy piękny zagajnik z tyłu działeczki - można tam ławeczkę postawić i w upalne dni schronić się przed słońcem.
Poza tym trochę lat te brzózki potrzebowały, żeby na takie wyrosnąć - szkoda je marnować.
Pomysł KaRo ze stawem jest bardzo ciekawy! Pewnie w jakimś stopniu rozwiązałby Wam problem odwodnienia działki.
Pozdrawiam serdecznie
Beata B
100p
100p
Posty: 161
Od: 30 maja 2007, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Łodzi

Post »

Ale ze mnie optymistka, na drenaż to się teraz czeka prawie sto lat. Muszę jakoś poradzić sobie sama. Czy nawiezienie żwiru i przykrycie go ziemią wymieszaną z piaskiem coś da, czy też konieczne jest jak gdzieś czytałam wykopywanie szczelin i wypełnianie ich piaskem, a dopiero pokrywanieich warstwą ziemi? A tak w ogole to ojaką ziemię chodzi, bo widziałam ogłoszenia o czarnoziemie. Oj, nic nie wiem o ogrodnictwie :oops:
Pawlak
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 1 kwie 2007, o 22:20
Lokalizacja: małapolska

Post »

Grunt na którym budowałem jest podobny. Zrobiłem wokół domu drenaż opaskowy i jest dobrze. Zacząłem od wyplantowania terenu i założyłem trawnik. W pierwszym roku to tyle. Teraz stopniowo obsadzam, pierwsze rośliny mają już spore przyrosty, a tegoroczne są takie malutkie. NAstępne w planach. Zaczęły się też ogrodowe troski - kret, nornica, przędziorek, mszyce. Trudno, taki lajf ;)
Awatar użytkownika
Wisienka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4094
Od: 9 lis 2006, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Strefa 6a

Post »

Beatko!

Oto obiecany link: http://www.hortulus.com.pl/index.php?ps ... y_podmokle

Sorki, że tak długo to trwało, ale nie umiałam go znaleźć :oops:
Nic nie piszesz - mam nadzieję, że się nie poddałaś?

Radzę Ci takie konkretne pytania zadawać jednak osobno - szybciej ktoś na nie odpowie.
Pozdrawiam!
Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
Wisienka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4094
Od: 9 lis 2006, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Strefa 6a

Post »

A tu na forum piszemy o ziemi gliniastej

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... highlight=

Jak znowu coś znajdę, to podeślę link, który również będzie warto przeczytać :D
Pozdrawiam serdecznie
Beata B
100p
100p
Posty: 161
Od: 30 maja 2007, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Łodzi

Post »

Witam i bardzo dziekuje, nie pisalam, bo oprocz ogrodu spadl na mnie obowiazek koordynowania prac budowlanych, poszukiwania podwykonawcow, jak i materialow i to wszystko w tempie super ekspresowym, kiedy firma budujaca powiedziala,ze wprowadze sie na Nowy Rok. W miedzyczasie zaginal jeden z moich psow i padlam ofiara oszukanczej firmy zajmujacej sie teoretycznie nakladaniem tynkow. Praktycznie co drugi dzien musze dojezdzac do Lodzi, aby wszystko przebiegalo zgodnie z harmonogramem. Niestety zorganizowanie calego przedsiewziecia w polaczeniu z zaginieciem psiaka sprawilo, ze nie mialam czasu, by myslec o ogrodzie. Brzozki wygladaja pieknie, a znalazlam na dzialce czeremche (tak przypuszczam, bo to mloda roslinka) i kilka krzakow truskawek. Bedzie mniamniusnie
Awatar użytkownika
grazyna56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 706
Od: 10 lut 2007, o 20:28
Lokalizacja: łódż

Post »

Biedna Ty jesteś Beatko .same klopoty a tu tyle pracy przed Tobą w zwiazku z budową ,no i ten piesek co zaginoł-wspólczuje Ci serdecznie :cry: :cry: :cry:
cudze błędy mamy przed oczyma ,własne za plecami
Pozdrawiam Grazyna
Beata B
100p
100p
Posty: 161
Od: 30 maja 2007, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Łodzi

Post »

Dziękuję, za słowa współczucia wciąż mam nadzieję, że uda mi się odnaleźć psiaka. Udało mi się rozplanować większość robót, dziś jest pierwszy dzień kiedy mam wolną chwilę i mogę znów pomyśleć o ogrodzie. Planuję budowę małego stawiku naturalistycznego, który obniży poziom wód gruntowych, a dzięki zapoznaniu się z linkami, które przesłała mi Wisienka mam ułatwione zadanie (serdecznie dziękuję). Już nie mogę sie doczekać kiedy zabiorę się do prac w ogrodzie. Na dzien dzisiejszy oprócz wspomnianych brzózek, czeremchy i truskawek, pięknie kwitną mi wszelkiej maści chwasty. :lol: Będę na dziłce jutro i zrobie kilka fotek na pamiątkę. ;:71
Awatar użytkownika
grazyna56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 706
Od: 10 lut 2007, o 20:28
Lokalizacja: łódż

Post »

Chwastów Beatko??? :D :D :D [oczywiście żartuje ]
cudze błędy mamy przed oczyma ,własne za plecami
Pozdrawiam Grazyna
Beata B
100p
100p
Posty: 161
Od: 30 maja 2007, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Łodzi

Post »

Chwaściki są śliczne(no, może niektóre), ale swgo czasu w ramach relaksu opielilam górę ziemi jaka pozostała mi po wykopach pod dom i juz widzę tą piękną skarpę :P , bo na razie to wygląda jak stroma górka dla saneczkarzy samobójców. Nie wiem tylko jaki żwir nadaje się do jej budowy,musi być wielkości jajka czy to po prostu gruby piach? :?: Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”