Secret garden wg Carterki

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
carterka
500p
500p
Posty: 886
Od: 29 sie 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Karniowice koło Krakowa
Kontakt:

Secret garden wg Carterki

Post »

Witam wszystkich.
Nazwałam swój wątek "secret garden", bo tak właśnie wyglądał mój ogród w marzeniach: romantyczny, z mnóstwem roślin, które rosną swoim życiem, troche zarośnięty....marzenia marzeniami a tym czasem początki trudne ;)
Zapraszam do oglądnia, i do dawania rad, bo bardzo są potrzebne :)
Zaczynamy od warzywniaczka:
Obrazek

To zakątek przy tarasie
Obrazek

Zacieniony zakątek przed domem:
Obrazek Obrazek

No i moje zmartwienie - skarpa:
Obrazek Obrazek
Przy niej szczególnie proszę o poradę. Chciałam ją umocnić murkiem, ale niestety z pomysłu nici, no i chciałam jakoś zasłonić siatkę, więc posadziłam chmiel, ale on raczej nie spełnia swojej funkcji.

Wszelkie sugestie mile widziane.
Pozdrawiam
Agata
x-T-s
---
Posty: 5698
Od: 15 cze 2008, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Agato

witaj, skarpą można sobie poradzić,ale moje pytanie czemu macie aż tak dużą różnicę w stosunku do drogi????
Awatar użytkownika
carterka
500p
500p
Posty: 886
Od: 29 sie 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Karniowice koło Krakowa
Kontakt:

Post »

Tess, to jest osiedle budowane przez dewelopera no i tak niestety to zostało rozwiązane :(. Tyle, że przy wejściu, tzn. przy furtce nie ma już skarpy.
Pozdrawiam Agata
mój wątek - Moja zieleń
Awatar użytkownika
weiner
500p
500p
Posty: 727
Od: 18 mar 2008, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łęczna

Post »

Dość szybko rośnie i dobrze zasłania winobluszcz, niestety w ziemie będzie łyso :(
Awatar użytkownika
carterka
500p
500p
Posty: 886
Od: 29 sie 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Karniowice koło Krakowa
Kontakt:

Post »

Ano właśnie, uwielbiam winobluszcz, ale tu potrzeba mi czegoś innego :(. Z drugiej strony planuje dać mate wiklinową a przed nia posadzić roślinki, które w miare czasu będa ja zasłaniały. Ale tu ze względu na kształt siatki maty nie dam, bo trzeba by to było zrobić od storny sąsiada....hmmmm
Pozdrawiam Agata
mój wątek - Moja zieleń
Awatar użytkownika
hrsta
200p
200p
Posty: 337
Od: 18 maja 2009, o 23:52
Lokalizacja: śląsk

Post »

Witaj,

Na tych skarpach świetnie wyglądałyby skalniaki. ;-) Swoją drogą dziwne to rozwiązał developer, mam nadzieję, że u Ciebie nie ma dużo opadów. ;-)
Pozdrawiam, Basia. Miejski busz.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21722
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Agato, co za dziwne rozwiązanie zastosowano :shock:
Czy przy występujących anomaliach pogodowych Twój ogródek nie zamieni się pewnego dnia w oczko wodne?
Czy ktoś Ci udzielił takiej gwarancji? Ubezpieczyłaś się od powodzi?
To moim zdaniem bardzo prawdopodobna i bardzo niemiła perspektywa.
Twój trud i radość może zostać zniszczona w jednej chwili,żebyś chociaż miała jakieś korzystne gratyfikacje z tego tytułu...
Może tak tragicznie nie będzie ale jako realistka rozpatruje wszelkie aspekty
posiadania ogródku w zagłębieniu,które może zbierać wodę z ulewy z całego osiedla...

Tymczasem .... na siatkę jako osłona i całoroczny parawan proponowałabym Ci posadzenie trzmieliny jednej z wybranych gatunków lub odmian, na dużej przestrzeni ogrodzenia lub też zastosowanie kilku (przemiennie ) z nich np.
- Coloratus - ciemnozielone liście
- Emerald Gaiety - zielone liście z białym marginesem wokół
- Emerald'n Gpld - ciemnozielone liście z dominującym żółtym marginesem
- Interbolwi - ciemnozielone liście z dużą biało-żółtą plamą pośrodku
- Sunspot- żółto-złocisty pasek wzdłuż nerwu liścia,zewnątrz ciemnozielone.

Wszystkie sa roślinami płożącymi,możesz więc wykorzystać je do zadarnienia skarpy - tworząc np.owalne kępy wśród innych roślin okrywowych ale również wspinają się po murze,siatce,drzewie - po każdej podporze ... i mogą osiągnąć niektóre 5 m inne 2 m wysokości.
Świetnie znoszą strzyżenie ... sa zimozielone ... znoszą każde warunki uprawy początkowo wymagając odpowiednio dużo wilgoci ... ukorzeniają się łatwo... sama zrobisz sobie kolejne sadzonki
Na ich tle będziesz mogła posadzić kiedyś inne kwitnące rośliny pnące np powojniki ...


Natomiast błyskawiczny efekt izolacji ale tylko w sezonie zapewni Ci rdest Auberta.
To rośnie jak burza i kwitnie ładnie ale ... gubi liście na zimę.
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
carterka
500p
500p
Posty: 886
Od: 29 sie 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Karniowice koło Krakowa
Kontakt:

Post »

Rzeczywiście nie jest to dobre rozwiązanie z tymi skarpami, ale teraz to jak to mówią musztarda po obiedzie.... W jednym miejscu zbiera się woda, ale tam planujemy zrobić odwodnienie, mam nadzieję że wystarczy. Czy mogę jeszcze coś zrobić?

KaRo, trzemielinki posadziłam już przy bramce :), jak długo one rosną, żeby obrosły siatke na 1,5m?
Obrazek

Hhrsta, ale masz piękne maki :), właśnie ostatnio robiliśmy z synkiem zdjęcia makom, a dzisiaj je skosili :(, dobrze że zdążyłam uwiecznić ;)
Obrazek
Pozdrawiam Agata
mój wątek - Moja zieleń
Awatar użytkownika
HannaCS
500p
500p
Posty: 852
Od: 18 cze 2008, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Floryda

Post »

Witam nową forumowiczkę
pięknie się to zapowiada. Ogród masz rzeczywiście super.
będe zaglądała :)
milego dnia
Owoce dojrzewają w słońcu, Ludzie w świetle miłości!!

zielony ogród w lesie
Awatar użytkownika
carterka
500p
500p
Posty: 886
Od: 29 sie 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Karniowice koło Krakowa
Kontakt:

Post »

Haniu bardzo dziękuję, na razie walcze z glebą, brakiem funduszy i z własną depresją jak podziwiam ogrody innych ;), Twoje słowa naprawde dużo znaczą i przede wszystkim zachęcaja :).
Pozdrawiam serdecznie
Agata
Pozdrawiam Agata
mój wątek - Moja zieleń
Awatar użytkownika
HannaCS
500p
500p
Posty: 852
Od: 18 cze 2008, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Floryda

!

Post »

carterka pisze:Haniu bardzo dziękuję, na razie walcze z glebą, brakiem funduszy i z własną depresją jak podziwiam ogrody innych ;), Twoje słowa naprawde dużo znaczą i przede wszystkim zachęcaja :).
Pozdrawiam serdecznie
Agata
Agato nie myśl o żadnych kompleksach. Kobieto bo inaczej polowa forum miałaby depresje i trzeba by sie przenieść na forum chorych psychicznie.
ja też mam nadmiar pracy, brak funduszy, urobione ręce wyciągniete jak u małpy do kolan, dzieci sztuk dwie w wieku durnowatym w tym jedno z adhd... i co tam kiedys będzie lepiej a roslinki masz super i jak Ci jest źle to idz do ogródka i pociesz się zielenią labo jak trzeb to ja zadzwonię i pogadamy :)
uszy do góry!
Owoce dojrzewają w słońcu, Ludzie w świetle miłości!!

zielony ogród w lesie
Awatar użytkownika
dez_old1
1000p
1000p
Posty: 1759
Od: 10 maja 2009, o 08:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

Również pragnę przywitać nową ogrodniczkę-dasz radę, podpatruj inne ogródki a znajdziesz dla siebie najlepsze rozwiązanie. Co do skarpy to posadz raczej krzewy które mocno się ukorzeniają bo coś mi się zdaje że od sąsiada woda będzie do Ciebie spływać :wink:
Awatar użytkownika
violetta
500p
500p
Posty: 921
Od: 15 kwie 2008, o 20:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Witaj na forum!
Zapowiada się ciekawie.
Już jestem ciekawa zmian na twojej skarpie.
Pozdrawiam.
Z wiosną nadzieje rosną. Wiola
Ogród violetty
ogród violetty cz.2
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”