Dieta proteinowa

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Oooo, widzę wątek byłych wielbicieli Meridii :wink:

Po pierwszej turze super wynik, z 5 kg w dół. Potem szybciutki powrót i przechył w drugą stronę. Druga tura, mocniejszą wersją, bez żadnego wyniku, zero spadku wagi, bóle głowy i kompletne rozkojarzenie. Trzeciej tury już nie było, bo wreszcie dotarło do mnie co dokładnie napisano w ulotce :roll:

No cóż, samo się nie zrobi, tabletki nie pomogą, po prostu trzeba solidnie odpracować te wszystkie siedzące tygodnie i miesiące zimowe - z łopatą i grabiami w garści :lol: Z dietą czy bez diety - w ogrodzie nie tylko się chudnie, ale i jakiś taki elastyczny się człowiek robi :)
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
EdytaB
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2693
Od: 1 sty 2009, o 12:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice warszawy

Post »

rivendel pisze:Aniu, w każdej restrykcyjnej diecie są efekty uboczne.
Jest to cena, którą płacimy za lata zaniedbań i obżarstwa.
Obżeranie się czyni większe zło moim zdaniem :wink:

zgadzam się w 100%
Ogródek EdytyB

zapraszam
Awatar użytkownika
Rysiul
100p
100p
Posty: 198
Od: 14 maja 2006, o 19:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zamość

Post »

aconitum pisze:skoro zakwasza, to po co jeszcze dodawać cytrynę?
Cytrusy wbrew pozorom wykazują działanie alkalizujące :wink:
Awatar użytkownika
babeczka03
200p
200p
Posty: 201
Od: 3 mar 2008, o 16:41
Lokalizacja: Pomorskie

Post »

O cytrynie:

"prawdopodobnie najbardziej wartościowy pod względem leczniczym owoc dla osób, których dieta zawiera dużo białek i tłuszczów. Niszczy bakterie gnilne zarówno w ustach, jak i w jelitach: jest używana do odświeżania oddechu(....) cytryna oddziałuje korzystnie na wątrobę, wspomagając wydzielanie żółci: poprawia wchłanianie minerałów, pomaga w utracie zbędnych kilogramów: oczyszcza krew, leczy wysokie ciśnienie krwi, rozrzedza gęstą, słabo krążącą krew i wzmacnia kruche naczynia krwionośne.Łagodzi wzdęcia żołądka i ogólną niestrawność."

- źródło: "Odżywianie dla zdrowia" autor P. Pitchford
Awatar użytkownika
rivendel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2030
Od: 28 sie 2008, o 22:29
Lokalizacja: dolnośląskie

Post »

A dieta działa rewelacyjnie :wink:
Pozdrawiam-AgnieszkaIntro, czekanie na wiosnę
Marysia II
200p
200p
Posty: 318
Od: 8 mar 2008, o 22:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Dieta proteinowa

Post »

Cel osiągnięty. Jest mnie o 7 kg mniej, bez wielkiego wysiłku. Teraz trzeba to utrwalić czyli zmodyfikować trochę stare nawyki żywieniowe. Przetestowałam na sobie; polecam
Jak Pan Bóg dopuści to i z kija wypuści
Awatar użytkownika
AnniaJ
500p
500p
Posty: 891
Od: 7 mar 2009, o 19:25
Lokalizacja: Rokietnica koło Poznania
Kontakt:

Post »

Agnieszko, jak Twoja dieta? Pisałaś w swoim wątku że masz przepisy na fajne dietetyczne potrawy? Muszę schudnąc i uwielbiam mięcho :) Więc ta dieta wygląda całkiem calkiem :)
Awatar użytkownika
rivendel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2030
Od: 28 sie 2008, o 22:29
Lokalizacja: dolnośląskie

Post »

AnniaJ pisze:Agnieszko, jak Twoja dieta? Pisałaś w swoim wątku że masz przepisy na fajne dietetyczne potrawy? Muszę schudnąc i uwielbiam mięcho :) Więc ta dieta wygląda całkiem calkiem :)
Kochanie, jak lubisz mięcho- ta dieta jest dla Ciebie idealna.
Mnie spadło...naście kg. :D
Powklejam wieczorkiem jakieś fajne przepisy.
Pozdrawiam-AgnieszkaIntro, czekanie na wiosnę
Awatar użytkownika
AnniaJ
500p
500p
Posty: 891
Od: 7 mar 2009, o 19:25
Lokalizacja: Rokietnica koło Poznania
Kontakt:

Post »

rivendel pisze:
AnniaJ pisze:Agnieszko, jak Twoja dieta? Pisałaś w swoim wątku że masz przepisy na fajne dietetyczne potrawy? Muszę schudnąc i uwielbiam mięcho :) Więc ta dieta wygląda całkiem calkiem :)
Kochanie, jak lubisz mięcho- ta dieta jest dla Ciebie idealna.
Mnie spadło...naście kg. :D
Powklejam wieczorkiem jakieś fajne przepisy.
Czekam :) Mięcho kocham :)
Awatar użytkownika
rivendel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2030
Od: 28 sie 2008, o 22:29
Lokalizacja: dolnośląskie

Post »

Macie Laleczki przepisiki!
Smacznego :D

http://www.dieta.pl/grupy_wsparcia/xxl- ... ukana.html
Pozdrawiam-AgnieszkaIntro, czekanie na wiosnę
Awatar użytkownika
ihasia
500p
500p
Posty: 600
Od: 19 maja 2008, o 10:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bawaria

Re: Dieta proteinowa

Post »

Przyznam sie ze tez jestem na Dukanie.
Od piatku. na razie pozbywam sie wody- 2i pol kilo mniej na liczniku. Nie rozumiem dlaczego niektorzy pisza ze sa glodni na tej diecie. Ja jem normalnie, jem jak jestem glodna, i to nie porcje glodowe. Zajadam sie lososiem pieczonym z ziolami, robilam juz rolady wolowe, bitki w sosie, zupe gulaszowa, kotleciki ala cevapcici z indyka mielonego na patyczku pieczone na grilu z sosem czosnkowym, oszukane golabki -takie na maksa oszukane, jajka w koszulce, placuszki z otrebami iserkiem wiejskim.. no mozna jesc cuda. Nawet na pierwszej fazie. Dziewczyny ktore jedza same serki i jogurty. to jakies nieporozumienie.. bo nie o to w tej diecie chodzi. Masz jesc tyle zeby sie najesc- zeby miec sile i dobrze sie czuc. OK brakuje mi warzyw. Od jutra juz będę je miala. Nie jest tez powiedziane ze trzeba robic po pierwszej fazie 5/5.. mozna 1/1. I tez zadziala, wolniej ale zadziala. A im wolniej tym lepiej. Nie jestem fanatyczka Dukana. Mysle rozsadnie. Wiem ze każdy zna swoje cialo i wie co mu szkodzi a co pomaga. Ja czuje sie poki co bardzo dobrze. Teraz będę miala wieksze pole do popisu, jutro rano musowo micha pomidorow z cebulka:-) Nie zamierzam sie glodzic. Che zmienic sposob odzywiania sie. Zobacze na ile jestem w stanie sobie pozwolic. Ustawie poznej z glowa co jem, po czym czuje sie dobrze po czym nie. NIe mam zamiaru chudnac w nieskonczonosc. Ruszam sie duzo. U mnie najprawdopodobniej dziala wyeliminowanie cukru, bialej maki i slodyczy. Co zadziwiajace. Czekolada jest w zasiegu reki i mnie nie ciagnie. Pozyjemy zobaczymy. Najwazniejsze ze wyniki mam dobre. Lekarz mnie obserwuje. jeśli cos bedzie nie tak- zrezygnuje- ale to oczywiste przeciez.

Zaserwuje wam moj dzisiejszy jadlospis-

sniadanie
- kawa z mlekiem
placki z otrebami i serkiem wiejskim z szynka drobiowa ( wsunelam 4)
jogurt

obiad
reszta gulaszowej ( maz zjadl wolowine suzona z cebula)
cevapcici na badylu sztuk dwie ( spore) z sosem czosnkowo jogurtowym

jogurt na przegryzke
zaraz sobie kawe z mlekiem zrobie
na kolacje albo rybka albo..hm jajka faszerowane, albo omlecik z szynka twarozkiem - jeszcze nie wiem ale cos wymysle.

a jak mnie glod zlapie zanim malz wroci z pracy( po 22) to zjem sobie jeszcze jogurt z otrebami cynamonem.
Taki jadlospis.. chyba nie jest glodowy? kiedys nie bedac na diecie jadlam mniej..
Awatar użytkownika
AnniaJ
500p
500p
Posty: 891
Od: 7 mar 2009, o 19:25
Lokalizacja: Rokietnica koło Poznania
Kontakt:

Re: Dieta proteinowa

Post »

Widzę że mój wpis powyżej był rok temu a dopiero teraz dojrzałam do diety (po obejrzeniu swoich zdjęć z pewnej galerii z 2 maja ;)

Minus 5 po dwóch tygodniach, a teraz długo stoi waga, ale tym się nie przejmuję, bo skoro tak ma być, to niech będzie ;)

Mąż podjadając moje co lepsze kąski - minus 2,5 w tym samym czasie bez żadnej diety.

Możliwości do jedzenia jest sporo i nie jest to nudna dieta ;)

Jak do tej pory moje ulubione dania to spaghetti bolognese ;), pizza i sernik łaciaty, a w gorące dni galaretka na herbacie ze śmietaną z jogurtu ;)

Agnieszko, mam pogrupowane przepisy ściągnięte z netu w plikach, podaj mi na pw maila to Ci wyślę :)
Awatar użytkownika
ihasia
500p
500p
Posty: 600
Od: 19 maja 2008, o 10:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bawaria

Re: Dieta proteinowa

Post »

Dziekuje Aniu:-)) przeslalam Ci na pw adres mailowy:-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”