Socurka metrów kilka...

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
socurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 914
Od: 5 kwie 2009, o 02:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

KaRo te przyrosty niestety wszystkie są wyłamane co do joty. na białej jeden został i tyle. Ziemi lepszej nie dostały, ale dostały nawóz- najpierw taki do "odratywania roślin" naturalny z dżdżownic kalifornijskich a potem (nie wiem czy dobrze") do roślin kwitnących. Ale niestety nowych przyrostów nie mają... Myślicie że będą mieć??
Hrsta, ja mam w skrzynce dwie gladiole. Kolor ma być niespodzianką... Prawie świdruję tą ziemię oczami żeby się dopatrzeć czy coś wschodzi :lol:
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Wstaw zdjęcie i zapytaj o radę tutaj http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... c&start=56 specjaliści różani pomogą Ci z pewnością :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
socurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 914
Od: 5 kwie 2009, o 02:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

zaraz tak właśnie zrobię, dziękuję serdecznie za radę KaRo ;:1
Awatar użytkownika
hrsta
200p
200p
Posty: 337
Od: 18 maja 2009, o 23:52
Lokalizacja: śląsk

Post »

Trzymam kciuki za Twoje gladiole. Czy też masz w domu takie "dobre" duszki, które codziennie Ci wmawiają, że to wcale nie rośliny, a chwasty kiełkują? ;-P Moja złośliwa rodzina w tym przoduje i ciągle się nabijają z mojej hodowli. ;-D
Pozdrawiam, Basia. Miejski busz.
Awatar użytkownika
socurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 914
Od: 5 kwie 2009, o 02:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

ja sobie pomieszkuję sama. Jak się tu wprowadziłam to to przed balkonem to był trawnik z uschniętą przerzedzoną trawką i losowo powrzucanymi iglakami. Jak się brałam za przekopywanie to moja mamusia stwierdziła że robię głupotę bo na 100% potem tego nie doprowadzę do porządku i zostawię rozdłubane. Jak zaczęłam sadzić kwiatki to stwierdziła, że lepiej żebym sobie odpuściła, bo nie potrafię o nie zadbać. Tymczasem metraż mały, kwiatków mało, ale za to wychuchane i wypielęgnowane :) Myślę że już udowodniłam że jak chcę to potrafię :wink: Ostatnio nawet stwierdziłam, że jestem gotowa na storczyka ;:138 Więc teraz poszukuję jakiegoś okazu i zmierzę się z tym wyzwaniem :wink:
magdala
1000p
1000p
Posty: 2062
Od: 15 kwie 2009, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

hrsta pisze:Haha, widzę podobna mania, z tym, że ja rano (czasami nawet nie do końca ubrana...) ;-D
Ach ,jak ja Wam zazdroszczę ....! Nawet ne wiecie jak mozna marzyć o wyjściu do ogrodu z samego rana....
Awatar użytkownika
socurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 914
Od: 5 kwie 2009, o 02:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

hehe, w moim przypadku trudno mówić o wyjściu: dwa kroki i koniec ogrodu :lol:
Awatar użytkownika
SEWERYN_S
50p
50p
Posty: 60
Od: 3 maja 2009, o 12:36
Lokalizacja: SŁUPSK

Post »

Witaj, fajnie , że udowodniłaś mamie , że masz chęci, zamiłowanie i potrafisz - szacunek.


zapraszam do mojego ogrodu.
Awatar użytkownika
hrsta
200p
200p
Posty: 337
Od: 18 maja 2009, o 23:52
Lokalizacja: śląsk

Post »

U mnie to samo, zawsze marudzenie, że i tak nie zrobię, nie urośnie, zły pomysł, bez sensu, bla bla bla. Dlatego mówię co chcę zrobić, ale odpowiedzi nie słucham. Może to i niegrzeczne, ale przynajmniej nerwy mam zdrowsze. ;-P
Pozdrawiam, Basia. Miejski busz.
Awatar użytkownika
socurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 914
Od: 5 kwie 2009, o 02:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

hrsta, ostatnio miałam suszenie głowy o róże... Przecież nie moja wina :cry: nie urosły... i już...
Mój skalniaczek zarośnięty trawą...
Obrazek
Mój rojnik, rośnie jak na sterydach :wink:
Obrazek
Tutaj musiałam się pochwalić moim nowym nabytkiem- szarotką alpejską. Mam sztuk dwie. Trzeba się dobrze przyjrzeć bo występuje na drugim planie :wink:
Obrazek
I dwa rozchodniki... biały i bordowy... ale już nie pamiętam który rośnie z której strony :oops:
Obrazek
Ktoś może wie co to za krzaczor? Bo jak nic ciekawego to wytnę i posadzę hortensję :D
Obrazek
I ta roślinka jak ktoś zna nazwę to bardzo proszę :oops: i czy ona jest jednoroczna?
Obrazek
A pod krzaczorem biedroneczka sobie marznie... Makro aparatem w telefonie, hahaha.
Obrazek
I na koniec moje krnąbrne róże:
najkrnąbrniejsze baltic fresh'e
Obrazek
Obrazek
Biała trochę złagodniała...
Obrazek
I chyba edenka, ale głowy nie dam...
Obrazek
Awatar użytkownika
socurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 914
Od: 5 kwie 2009, o 02:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

Moja druga baltic, bo poprzednio wkleiłam dwa zdjęcia jednego krzaczka.
Obrazek
Norrrrrmalnie jak nie wypuszczą nic zielonego to się wkurzę :x ale mówią, że żyją...
Awatar użytkownika
hrsta
200p
200p
Posty: 337
Od: 18 maja 2009, o 23:52
Lokalizacja: śląsk

Post »

Nie urosły, ale trzeba dać im szansę. Może jeszcze się ogarną, jak nie teraz to później. ;-)

Co do Twojego skalniaka - że tak wtrącę swoje 3 grosze - ja bym go trochę powiększyła. Roślinki szybko się rozrastają to pójdzie szybko. Na pokrywie natomiast może jakaś płaska, duża donica i w niej też coś skalnego?
Szarotki są bardzo ładne, jako, że moja zginęła przez zaniedbanie to w tym roku sobie wysiałam. Już wykiełkowała, więc może uda mi się coś wyhodować. ;-) Dokupiłam też z 12 różnych innych nasion, może zostanę mistrzem wysiewów! ;-D (Wtedy chętnie się podzielę).
Pozdrawiam, Basia
Pozdrawiam, Basia. Miejski busz.
terewa
200p
200p
Posty: 202
Od: 24 lip 2008, o 19:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląskie

Post »

Witaj
Fajnie, że czasami sny się spełniają i masz swój skrawek ziemi. Początki interesujące, nawet się nie obejrzysz, a już będziesz mieć swoją dżunglę
Życzę satysfakcji i wytrwałości, gdyż jest to przyjemne ale i czasochłonne zajęcie


Ktoś może wie co to za krzaczor? Bo jak nic ciekawego to wytnę i posadzę hortensję :D
Obrazek


Twój krzaczor wygląda mi na hibiskusa inaczej ketmię syryjską
Pozdrawiam serdecznie - Ewa
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”