U Kubusia na wsi

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
arisza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 570
Od: 2 lut 2009, o 10:44
Lokalizacja: Podbeskidzie

Post »

Kubusiu szklarenka super ;:333 Taras i kominek (gril) bardzo się mi podoba. Ciekawie wykonany ten murek wokoło, a piwonie jak zakwitną to będzie widowisko :D

pozdrawiam serdecznie
Agnieszka
Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak Rośliny, pozbawieni miłości więdną...
Awatar użytkownika
Kubuś
200p
200p
Posty: 326
Od: 2 paź 2008, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Siedlec, Mazowsze

Post »

BISHOP- dzięki za odwiedziny, nie nie mam dokumentacji, ale zrobiliśmy to tak;
1-mocny fundament na ponad 1 metr i wybudowanie go z kamienia na pożądaną wysokośc 2zbudowanie "komory spalania" i komina z płyty GK, następnie obmurowywanie jej kamieniem 3 montaż blaszanego wylotu komina

HANNA CS- dzięki za odwiedziny, o tak mam co grabic, oj mam :evil:

KARO- dzięki za odwiedziny, z tym ciągiem to było różnie, zależało dużo od wiatru (jak go nie było, było najlepiej), źle był zrobiony wylot komina i miał słaby ciąg, teraz jest zamontowany nowy(jeszcze nie testowany). Nie jest za urodziwy, ale i tak go nie widac, a chodzi o to by był dobry ciąg. A z tarasem to spokojnie najpierw on a potem roślinki taras jest młody ma jeden rok, tyle co grill. A jak wiesz Krakowa nie zbudowano od razu.

ARISZA- dzięki za odwiedziny, bardzo mi miło że wszystko co zobaczyłaś u mnie w ogrodzie bardzo Ci się podoba. Wpadaj częściej.

A o to parę fotek z mojego ogródka;

Pierwsza truskawka w tym roku;
Obrazek

Wnętrze szklarenki, rozsada kamiennej głowy oraz arbuziki i ogóreczek;
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Zdjęcia róży i piwonii;
Obrazek Obrazek

A to fotka dla KaRo i bischopa(komin);
Obrazek

I tak w ogóle to sory że tyle czasu nie odpisywałem w tym wątku, brak czasu na edycję i robienie zdjęc. Miałem sporo pracy w ogrodzie i w szkole. To tyle.

Pozdrawiam :wink:
U Kubusia na wsi-Mój ogródek
Awatar użytkownika
arisza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 570
Od: 2 lut 2009, o 10:44
Lokalizacja: Podbeskidzie

Post »

Faktycznie Kubusiu długo tutaj nic nie pisałeś i nie wstawiałeś nowych fotek .
Kiedy zobaczymy coś nowego? Pomidorki pewno już się czerwienią , a o ogórkach to już nie wspomnę.

pozdrawiam :D
Agnieszka
Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak Rośliny, pozbawieni miłości więdną...
Awatar użytkownika
Kubuś
200p
200p
Posty: 326
Od: 2 paź 2008, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Siedlec, Mazowsze

Post »

arisza pisze:Faktycznie Kubusiu długo tutaj nic nie pisałeś i nie wstawiałeś nowych fotek .
Kiedy zobaczymy coś nowego? Pomidorki pewno już się czerwienią , a o ogórkach to już nie wspomnę.

pozdrawiam :D
Witam!

ARISZO no to już wstawiam i piszę.

Wstawiam dopiero teraz fotki z braku czasu, a pisac to raczej nie mam o czym jeśli nie wstawiam fotek.

W naszym ogrodzie, w ostatnich dniach wiele się działo, rozpoczeliśmy "budowę" rabaty i zakładanie nowej części trawnika, pomidorki w szklarni rosną jak na razie dobrze, ogóreczki jako tako, muszę wysadzic je do gruntu( bo do tej pory rosły w doniczkach :oops: ), piwonie rozpoczeły kwitnienie, no i pokarzę Wam "mój" warzywnik i u bardzo ciekawe urządzenie.

O to fotki;
Na sam początek szklarnia;
Obrazek Obrazek Obrazek
Ogóreczki i rozsada poziomek;
Obrazek Obrazek
Warzywnik i jakże ulubione przeze mnie urządzenie(urządzenie to nie jest opiełaczem, tylko spulchniaczem, "wirażuję" nim miedzy rządkami warzyw 2 razy w tygodniu i ziele nie rośnie(tak szybko :lol: ));
Obrazek Obrazek Obrazek
Obiecane piwonie i nie zapowiadane róże;
Obrazek Obrazek Obrazek
Wspomniane fotki rabaty, początków trawnika i zdjątko zakupionych krzewów;
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ha teraz najlepsze, jak ma się podwórko parę arów poletka to jak można nie miec KUR! :D :D ; Obrazek
Pan Kogut z Paniami Kurami :lol: :lol:

To tyle na dziś mam nadzieję że będę miał więcej czasu by pokazac Wam zdjęcia z mojego ogrodu.

Pozdrawiam :wink:
U Kubusia na wsi-Mój ogródek
Awatar użytkownika
dez_old1
1000p
1000p
Posty: 1759
Od: 10 maja 2009, o 08:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

Widzę tawułki zakupiłeś - warto bo ślicznie kwitną.
No pan kogucik przystojny ale kokochy też niczego sobie :;230
tadeusz48
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3403
Od: 5 wrz 2007, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

Witaj KUBUŚ, masz ładne pomidory w szklarni, jak nie chcesz używać "betoxon"-u , to zostaje Ci tylko codziennie( no, co dwa dni-najrzadziej) potrząsać każdym krzaczkiem, lub gałązką pomidora, na której rośną kwiaty, ale wiedz, że w porównaniu do stosowania betoxonu, będziesz miał plony mniejsze , i to znacznie. Ja u siebie stosuję oprysk kwiatów z zastosowaniem betoksonu.

Zauważyłem że nie masz w szklarni żadnej wentylacji, poza drzwiami wejściowymi. U mnie mam dookoła szklarni w oknach wywietrzniki i od początku czerwca są one praktycznie otwarte non stop 24 godzin na dobę. Brak przewiewu może powodować że na liściach pomidorów mogą być kropelki wody ( z dachu- folii) które z uwagi na brak przewiewu nie będą parować , a to przy wysokiej temperaturze w szklarni grozi szybko chorobami grzybowymi.
Awatar użytkownika
jollla500
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10626
Od: 26 cze 2008, o 23:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Post »

Kubuś nie wiem co powiedzieć :roll: ale nam zaserwowawszy tyle ciekawych fotek.......warzywnicze super a jakie będą warzywka ;:8 roślinki i kwiatki śliczne a kogucik z paniami hm......bardzo urocze stadko
Jolllinki ;:3Do Jollla500
Miłością moją są ogrody, wschody słońca i jego zachody......
Awatar użytkownika
Kubuś
200p
200p
Posty: 326
Od: 2 paź 2008, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Siedlec, Mazowsze

Post »

Agnieszko, dzięki za odwiedziny, kupiłem je bo mają wiele atutów, żółtawe liście, czerwonawe kwiatki, oraz bardzo mi się podobają jak się rozrosną do pokaźnych rozmiarów.

Tadeuszu, dzięki za odwiedziny, szklarnia jest mała, jak wspominałem, i do wentylacji służą dwoje drzwi i dwa lufciki, wczoraj po odczytaniu Twojego postu od razu poleciałem potrząsac krzakami, zobaczymy jak to będzie, a co do betoxonu to chyba nie. Aha i dzięki za miłą opinie o moich pomidorach.

Jolu, dzięki za odwiedziny, warzyw sam nie mogę się doczekac, i jestem zadowolony że moje roślinki się Tobie
podobają. A kurki to super rzecz, bogaty nawóz w azot, no i jajka które "widziały" słońce i trawę.

Wczoraj razem z Tatą zasadziliśmy drzewka i krzewy, przy użyciu traktora i glebogryzarki spulchniliśmy i przemieszaliśmy ziemię, a przy użyciu mięśni i grabi wyrównaliśmy i uwałowaliśmy ziemię, tak z grubsza. teraz widac gdzie trzeba jej dowieśc. Już widac pierwszy prawie rozkwitający pąk róży, chciałbym jeszcze pokazac Wam pierwsze owoce 3 letniej czereśni. Aha zapomniałbym muszę jeszcze tutaj pokazac mojego chyba chorego pomidora. Może ktoś będzie wiedzial co jest z nim nie tak.

O to fotki;
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

No i niestety zdjęcia chorego pomidora :cry:;
Obrazek Obrazek

Pozdrawiam :wink:
U Kubusia na wsi-Mój ogródek
Awatar użytkownika
hrsta
200p
200p
Posty: 337
Od: 18 maja 2009, o 23:52
Lokalizacja: śląsk

Post »

Twoje ulubione narzędzie jest niebezpieczne, jakiś czas temu wywaliłam się w garażu i upadłam na to cudowne urządzenie... Do dziś mam blizny. Brrr. ;-)
Masz przepiękne piwonie! Pozdrawiam, Basia
Pozdrawiam, Basia. Miejski busz.
Awatar użytkownika
jollla500
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10626
Od: 26 cze 2008, o 23:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Post »

Witaj Kubusiu widzę pięknie trawka zestrzyżona, ładny ogólny widok.....widzę że jeszcze trochę i Twoja różyczka się rozwinie ;:109

Będziesz ratować swojego pomidorka ? i właśnie nasunęło mi się takie pytanie :roll: też mam pomidory w tunelu czy je trzeba samemu zapylać :roll: może to głupie pytanie ale tak się zastanawiam czy pszczółki do nie go wlecą :roll:
Jolllinki ;:3Do Jollla500
Miłością moją są ogrody, wschody słońca i jego zachody......
Awatar użytkownika
Kubuś
200p
200p
Posty: 326
Od: 2 paź 2008, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Siedlec, Mazowsze

Post »

BASIU, dzięki za odwiedziny, przykro mi że odniosłaś obrażenia(,ale do wesela się zagoi).Zgadzam się z Tobą że piwonie są przepiękne, ale niestety już przekwitły

JOLU, dzięki za odwiedziny, cieszę się że podoba się Tobie "widok ogólny", musisz Ty i Wszyscy poczekac aż załatwię korę i roślinki trochę podrosną. A z pomidorami mi się polepszyło rozsypałem dolomit przelałem je trochę i są (chyba) zdrowe, a zapylac to zapylam je sam, tak jak uprzednio napisał Tadeusz. Pierwszy raz widziałem jakieś bączki i pszczółki na początku maja było to pierwszy i ostatni raz.

Dzisiaj mam bardzo mało fotek niestety ;/ jutro będzie ich trochę więcej, fotka którą dziś pokaże jest zrobiona po ostatnich ulewnych deszczach, przedstawia mój 2 warzywnik, który znajduje się na polu;
Obrazek
U Kubusia na wsi-Mój ogródek
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Post »

Witaj Kubuś zazdroszczę Ci tej szklarni murowanego grila no i tej przestrzeni .
Bardzo mi przykro że deszcz zalał Ci Twój warzywnik w polu mam nadzieję że wszystko wróci do normy ,choć w tym roku to już za dużo tych opadów .
Piękne piwonie ,róże kwitną w Twoim ogrodzie .
Genia
Awatar użytkownika
Kubuś
200p
200p
Posty: 326
Od: 2 paź 2008, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Siedlec, Mazowsze

Post »

Witam Ciebie Geniu u mnie w ogrodzie, bardzo ciesze się że mój ogród podoba się Tobie. A pole będę miał zalane pewnie przez cały czas, bo jest to miejsce najniżej położone względem bliskich mi pól. Róże dopiero co zaczęły kwitnienie, zdjęcia następnym razem.

Dzisiaj zdjęcia raczej z części warzywno-owocowej;

Jerzyna;
Obrazek Obrazek Obrazek
Pomidory ; :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Warzywnik przydomowy i ten na polu (zalany znowu :? ) i poletko z ziemniakami;
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
I teraz zdjęcie z zakładania trawnika( trawka zaczęła kiełkowac, tutaj nie za bardzo to widac);
Obrazek

Mam takie pytanie . . . Czy moje pomidory nie mają za bardzo wegetatywnego wzrostu?

Pozdrawiam :wink:
U Kubusia na wsi-Mój ogródek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”