Ścinacie kwiaty w ogrodzie?

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
Awatar użytkownika
RoksiSK
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 867
Od: 23 kwie 2007, o 15:57
Lokalizacja: Kraków

Post »

Trzeba usuwać przekwitające kwiatostany (nie tylko róż), bo rośliny zaczynają zawiązywać nasiona - roślina "koncentruje się" na wytwarzaniu nasion, a nie na rozrastaniu się. Poza tym obumarłe płatki często pod wpływem wilgoci gniją lub pleśnieją i tym samym mogą spowodować chorobę rośliny. Przynajmniej ja tak uważam. Pozdrawiam cieplutko!!! P.S. Ale przeszła burza - przynajmniej ominie mnie dziś podlewanie!!! :D :D :D
Pozdrawiam Agnieszka
Mój Ogrod , Kuchnia i Storczyki
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21722
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Wyłamywanie przekwitłych kwiatów ani roslinom ani widokom nie zaszkodzi.Ale nie o takim rozmawiamy ścinaniu.
Przewracający się mieczyk podwiązujemy - nie jest to sygnał do jego ścinania. :?
Ale to zależy od nas samych - w jakim celu uprawiamy kwiaty w ogrodzie.Jeśli mam trzy kroki do ogrodu - nie mogę i nie chcę pozbawiac go kwiatów ,żeby w domu patrzeć na nie w wazonie... i i zastanawiać sie po co on tu stoi,skoro jego miejsce jest w ogrodzie.
Jednak to kwestia upodobań i należy szanować je u innych.
:D :D :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Reposit-10
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 8491
Od: 22 sty 2006, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Niektóre kwiaty ścinam, można powiedzieć - z premedytacją .. :lol:
Na przykład groszek pachnący, cynie czy astry po ucięciu , jeszcze bardziej się
rozkrzewiają i tworzą nowe pędy z kwiatkami.
Nie raz robiłam próby doświadczalne i kilka krzaczków nie ruszałam ; miały o wiele
mniej kwiecia i dużo szybciej kończyły swój żywot.

A tak, nie mając ogródka przy domu - mam okazję podziwiać je non stop :D
Awatar użytkownika
Gabi_43
50p
50p
Posty: 66
Od: 3 maja 2007, o 18:24
Lokalizacja: Konin

Ścinacie kwiaty ...

Post »

Mieczyki przewracają sie , gdy są zbyt płytko posadzone - niby to wiem , ale zdarza się , że muszę je wiązać do palika.
Ogólnie niechętnie ścinam kwiaty - ale czasem rodzina mnie do tego " zmusza" - w tej chwili , w domu przepięknie pachną mi piwonie - a ja i tak oczyma duszy widzę oskubany z kwiatów krzew w ogrodku ........
lawenda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1603
Od: 22 mar 2007, o 19:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

ale jeśli mam kilka dużych piwoni,to nawet nie widać ubytków,po to sadzę kwiaty w ogrodzie ,żeby były równiez w bukiecie
Szpilka
200p
200p
Posty: 208
Od: 11 sty 2007, o 19:14
Lokalizacja: szczecin

Post »

Przez 2 sezony tworzenia mojego "ogrodu" nie ściełam ani jednego kwiatka bo mi było ich żal :cry: Wszyscy żartowali sobie ze mnie ,bo znali mnie i wiedzieli, że ja i ogrodnictwo to jak woda i ogień:lol: Co ta natura zrobiła ze mnie :lol: Teraz mam sporo kwiatów i te posadzone w tylnej części ścinam do domu i w pracy na biurku mam zawsze bukiet kwiatów. Mogę się wtedy nimi pochwalić,a jak przyjdzie jakiś wielbiciel/a kwiatów to robimy wymiany. Nie polecam margaretek, strasznie śmierdzą już na drugi dzień chociaż są takie śliczne w wazonie.
Pozdrowionka
Awatar użytkownika
maakita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2379
Od: 17 maja 2007, o 08:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wieś pod Krakowem

Post »

W tym roku posadziłam bardzo głęboko mieczyki, zobaczymy co z tego będzie.

palik przy mieczyku nie wyglada zachęcająco
pozdrawiam Magda

Na wsi u maakity
77malinka
200p
200p
Posty: 385
Od: 17 maja 2007, o 20:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Post »

Ja ścinam te kwiaty, których mam tak duzo, że wycięcie jednej trzeciej nie jest widoczne oraz te, które sieję czy sadzę właśnie w tym celu - o ile jest ich dużo. Czasem po kryjomu zetnę jakiś ulubiony, bo z okna nie widac ogródka.
Uwielbiam miec kwiaty w domu, ale najbardziej lubię "zjeśc ciastko i miec ciastko" :wink:
Awatar użytkownika
RoksiSK
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 867
Od: 23 kwie 2007, o 15:57
Lokalizacja: Kraków

Post »

Aniu ja też przycinam z premedytacją cynie i dalie - po tym zabiegu jest jeszcze więcej kwiatów! Pisząc ten temat nie byłam pewna, czy ktokolwiek coś napisze. Ale widzę, że nawet trafiłam! :P :P :P
W kwietniu mój 7 letni siostrzeniec, którego na chwilę spuściłam z oczu pobiegł i nazrywał swojej mamie krokusów - oczywiście z mojej łąki. Stwierdził, że myślał, to to samo sobie tak urosło. Uświadomiłam go, że u mnie w ogrodzie "nic" samo nie rośnie! :twisted:
Pozdrawiam Agnieszka
Mój Ogrod , Kuchnia i Storczyki
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Ścinam kwiaty, żeby mieć kawałek działki też w domu.
Waleria
Reposit-10
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 8491
Od: 22 sty 2006, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

lawenda pisze:A łubinów nie ścinam ,może ktoś wie czy długo stoją w wazonie ?
Stoją bardzo krótko ... i szybko ich kwiatuszki się sypią. :(
W poprzednim ogrodzie, miałam łubinową plagę, tych zwykłych, niebieskich - więc miast wyrzucać
od razu na kompost, zabierałam do wazonu. :wink: , ale tylko do czasu, gdy przekonałam się,
iż nawet godzinnej podróży w samochodzie nie mogły przetrwać.
Nie polecam ich do wazonu ! :D
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Post »

Nie ścinam kwiatów - szkoda mi a poza tym mam w domu dwa koty i żaden bukiet się nie ostanie.
Jak widać nie ma to sensu w moim przypadku.
julka1
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 15 maja 2007, o 11:09
Lokalizacja: Częstochowa

Post »

Szpilka napisała, że nie poleca margaretek, ja je polecam. Stoją w wazonie 3 tygodnie. A co do zapachu to nie zauważyłam.
Dzisiaj Dzień Matki, może jednak chociaż jednego przeznaczyć?
Pozdrawiam
Jola
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”