Kiszone ogórki

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
gosiaczek0502
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 16 mar 2008, o 17:59

Post »

Ja polecam dodać do słoika przełamany na pół liść laurowy, parę ziaren ziela angielskiego i półcentymetrowy plasterek papryki chili. Ogórki wychodzą bardzo pyszne, aromatyczne z delikatną pikantną nutką. W zeszłym roku tak zrobiłam i do wiosny nie został mi ani jeden słoik. W tym roku mam już tak zrobionych ponad 50 litrowych słoików. Polecam!!!
Awatar użytkownika
ARABELLA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6594
Od: 4 mar 2009, o 16:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kuj-pom(okolice Torunia)

Post »

Muszę powiedzieć,że ogórki kiszone w butelkach plastykowych są smaczniejsze i się nie psują.Szczerze polecam :)
minimisia
100p
100p
Posty: 112
Od: 17 maja 2007, o 11:42
Lokalizacja: POZNAŃ

Problem z kiszeniem ogórków

Post »

Poproszę o fachową radę :). wczoraj zakisiłam ogórki nakrętki zassały sie a dzisiaj czyli tak po ok 24 h usłyszałam pyknięcie i wieczko jest wybrzuszone. Ze słoika nie leje się ale co ja mam teraz z tym zrobić ? Zalewałąm gorącą wodą.
Awatar użytkownika
Justynek
200p
200p
Posty: 396
Od: 26 lip 2010, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podlaskie, Zambrów

Re: Problem z kiszeniem ogórków

Post »

Gdy u mnie podobna sytuacja miała miejsce ( też zalewam ogórki gorącą wodą), to zostawiałam takie ogórki nic z nimi nie robiąc. Nawet jeśli się nie zawekowały to tak szybko się nie popsują. Najlepiej odstawić je w chłodne miejsce i jakoś oznaczyć. Żeby w pierwszej kolejności sięgać po te ogórki.
Chociaż ja z takimi ogóreczkami rozprawiam się szybko- uwielbiam kilkudniowe, nie do końca przekiszone. Więc jem z czym tylko mogę. Ale to oczywiście kwestia smaku.
Pozdrawiam :wit
Pozdrawiam, Justyna
Moje kaktusy
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Problem z kiszeniem ogórków

Post »

W moim przepisie jest,żeby po 2-3 dniach stania w domu, przed wyniesieniem do piwnicy, zagotować 10 minut.
Waleria
benzulli
200p
200p
Posty: 310
Od: 30 kwie 2011, o 20:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Stalowa Wola - podkarpacie
Kontakt:

Re: Problem z kiszeniem ogórków

Post »

Mój dziadek robi co roku ogórki kiszone, zalewa roztworem 2 łyżki soli na 1l wody i normalnie zakręca, stoją jeden dzień na zewnątrz a potem je chowamy do piwnicy. Słoiki pięknie stoją i ogórki są w nich dobre do następnej wiosny.
Moim zdaniem musisz je odkręcić i jeszcze raz zakręcić, zostawić troche czasu na zewnątrz i wstawić z powrotem na swoje miejsce.
Zdrowy styl życia, zdrowe odżywianie, jak długo żyć, domowe pieczywo - bezchemii.info
Awatar użytkownika
aśka2006
500p
500p
Posty: 556
Od: 18 gru 2007, o 13:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn warmia i mazury

ogórki+liście dębu

Post »

Czy można do ogórków kiszonych dodawać liście dębu czerwonego?
Zawsze dodawałam liście wiśni i czarnej porzeczki ale w tym roku dziura na dziurze i grzyby szaleją. Wiem, że można dodawać liście dębu zwykłego ale na tym z kolei mączniak szaleje. Czyste i ładne liście ma dąb czerwony...stąd moje pytanie.
Aśka
11krzych

Re: ogórki+liście dębu

Post »

Chodzi o dużą zawartość garbników, więc myślę że można.
Można też wcale liści nie dodawać. To nie jest konieczny składnik zalewy do ogórków kiszonych.
Awatar użytkownika
aśka2006
500p
500p
Posty: 556
Od: 18 gru 2007, o 13:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn warmia i mazury

Re: ogórki+liście dębu

Post »

Robiłeś ogórki bez liści? Jak to wpływa na smak?
Aśka
11krzych

Re: ogórki+liście dębu

Post »

aśka2006 pisze:Robiłeś ogórki bez liści? Jak to wpływa na smak?
Ogórki z liścmi są bardziej "cierpkie". Liście też zapobiegają mięknięciu ogórków, ale mi się udaje unikać tej wady bez stosowania liści. Ogórki muszą mieć : wodę, sól do smaku, koper, czosnek i chrzan. Reszta to tzw. wodotryski potrzebne jak telewizor w samochodzie osobowym.
Poza tym wymienione przeze mnie przyprawy trudno przedawkować. Spróbuj przesadzić z ilością liści, to język Ci zesztywnieje przy jedzeniu takich ogórów.
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: ogórki+liście dębu

Post »

Ja osobiście tez nie lubię liści w ogórkach.W małosolnych na szybką degustacje czasem dodaję ,ale do słoików nigdy.Mam wrażenie ,ze te liście gniją :? Żeby ogórki były twarde dodaję kilka ziaren gorczycy,albo ziarna pieprzu czarnego.
Adam S.
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2347
Od: 18 mar 2009, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: ogórki+liście dębu

Post »

U mnie żona kisi ogórki , ale nie dodaje liści ....
Aby ogórki były twarde warunkiem jest dodanie soli nie jodowanej , a do prztworów ...
aby ogórki w słoikach nie psuły się najlepiej zakręcać nowymi zakrętkami ....muszą dobrze trzymać ;:108
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: ogórki+liście dębu

Post »

moj tata dodaje liscie debu do kiszonych ogorkow... mowi ze sa wtedy twardsze:) a ja powiem tylko ze sa przepyszne:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”