W ogródku Dziuni - AniaZ

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
AniaZ
200p
200p
Posty: 448
Od: 6 lut 2009, o 17:36
Lokalizacja: Bolesławiec woj. dolnośląskie

W ogródku Dziuni - AniaZ

Post »

Witam wszystkich fanów zieleni !!! :)

Oto zdjęcia z mojego ogródka:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Moja magnolia:
Obrazek Obrazek Obrazek

Moje azalie:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Moje rododendrony:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Moje róże:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Moje rośliny doniczkowe:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam, Ania
/Mój ogródek/
sterlizja36
500p
500p
Posty: 799
Od: 14 paź 2008, o 18:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Witam na forum !To co pokazujesz to naprawdę piękny ogród,bardz zadbany ,trawnik aż oślepia :D ,tak przystrzyżony.Pękne azalie i rododendrony kolory mają bajeczne.Widać że masz rękę do roślin.
Pozdrawiam-Ewa.
Ogród Sterlizja36
Awatar użytkownika
gucia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2740
Od: 27 wrz 2007, o 18:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Witaj Aneczko :wit ...oj, jest co podziwiać :roll:
Napisz parę słów o swoim ogrodzie i o zimowaniu sundavilii....moja niestety zimy nie przeżyła i zastanawiam się gdzie zrobiłam błąd ;:7
Pozdrawiam serdecznie, Bożena
Moje wątki
Awatar użytkownika
Janek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 988
Od: 21 paź 2006, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków / Rybnik
Kontakt:

Post »

ojojoj! pięknie i stylowo! zadbany uporządkowany wspaniały ogród! będzie co podziwiać!
Mój Ogródcz. 1 cz. 2
Zapraszam!
x_m-i
---
Posty: 2658
Od: 19 cze 2007, o 09:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witaj Aniu masz cudowny ogród, idelanie zaplamowane nasadzenia. Posiadasz również piękna kolekcję rh i azalii, jak również zawaliście przystrzyżone krzewy. Nie mogę się napatrzyć na te piękności. Szacun 8)
Awatar użytkownika
grazyna45
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 304
Od: 3 maja 2008, o 16:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Kontakt:

Post »

Witaj Aniu ,masz cudowny ogród -prosimy o więcej. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
AniaZ
200p
200p
Posty: 448
Od: 6 lut 2009, o 17:36
Lokalizacja: Bolesławiec woj. dolnośląskie

Post »

Witam wszystkich! :)
Fajnie, że podoba Wam się mój ogródek!
Ja tu tak sobie rzeźbię sama. Coś tam zawsze przesadzę, dosadzę. Najbardziej lubię dosadzać i martwię się bo skończył mi się ogród i już nie mam gdzie czegoś nowego sadzić.
Mój ogród, ze względu na moje upodobania nie jest taki różnorodny. Jeśli chodzi o kwiaty, to królują tu najpierw rododendrony i azalie, następnie róże i hortensje, które kwitną aż do jesieni.
Uwielbiam jak kwitną azalie i rododendrony. Rośnie ich tu już ok. dwudziestu i ok. 10 azalii wielkokwiatowych. Jak kwitną, kolory rzeczywiście są takie jak na zdjęciach, ale ponieważ najstarsze krzewy mają dopiero po 4 latka, to w całości nie wyglądają jeszcze zbyt okazale. Muszę jeszcze poczekać aż urosną. Dwa krzewy, które mają po kilkanaście lat, robią wrażenie (ostatnie zdjęcie w rododendronach).
Trzy lata temu posadziłam trzy róże pnące czerwone wielkokwiatowe. W zeszłym roku już było je widać, pięknie kwitły. W tym roku dosadziłam przy pergoli jeszcze trzy. Jak się przyjmą będzie pięknie. Mam też ok. dziesięciu róż piennych.
Marzą mi się hortensje o dużych pełnych kwiatach - drzewiaste. Mam dopiero dwie ogrodowe, jedna większa, druga malutka. Postanowiłam w tym roku posadzić jeszcze trzy.
W moim ogrodzie rośnie sporo tuji szmaragdów i occidentalis oraz cyprysy lawsonia. Pięknie wyglądają takie kolorowe iglaki. Lubię też formowane bukszpany. W jednym z moich dookoła formowanych bukszpanów uchowała się piwonia i kwitnie co roku!
Niestety trawka w tym ogrodzie nie wygląda tak ładnie jak na zdjęciach, powiedziałabym nawet, że pozostawia wiele do życzenia. Najładniej wygląda bezpośrednio po skoszeniu, bo wtedy nie widać chwastów. Ale dopóki stale wynajduję sobie coś nowego do roboty, trawa mnie bardzo nie przejmuje.
Dużego uroku dodaje skarpa. Umieszczona między trzema starymi sosnami. Dzięki niej krajobraz jest zdecydowanie ciekawszy.
Na samym środku przedniej części ogrodu wyeksponowana jest magnolia okazałych rozmiarów. Jak kwitnie, jest przepiękna! Niedaleko magnolii kwitną również bzy.
W tym roku przedsięwzieliśmy duży krok w naszym ogrodzie: zasypaliśmy basen.
Ponieważ chciałam, żeby krajobraz wyglądał ciekawie, a sama nie jestem biegła w kształtowaniu terenu, wymyśliłam sobie skarpę i malutki skalniaczek. Na razie wygląda nieszczególnie, przypomina trochę grobowiec. Nie wiem jeszcze jaki będzie efekt końcowy, na który trochę trzeba będzie poczekać, ale w tej chwili wygląda tak:
Obrazek Obrazek
Uwielbiam mój ogród! Jak przychodzą cieplejsze dni, spędzam w nim więcej czasu niż w domu.
Pozdrawiam, Ania
/Mój ogródek/
Awatar użytkownika
AniaZ
200p
200p
Posty: 448
Od: 6 lut 2009, o 17:36
Lokalizacja: Bolesławiec woj. dolnośląskie

Post »

Cześć Bożenko !!! :wit :wit :wit
Kochana moja, ja dopiero nieśmiało zaczynam rozglądać się w roślinach tarasowych, więc coś więcej będę mogła powiedzieć za rok, jak te, które mogą przezimować w domu, tą zimę u mnie przetrzymają :wink: Nic do tej pory nie przechowywałam w domu przez zimę poza - - z nędznym skutkiem :wink: .
Jeżeli chodzi o -, to ja już też mam na swoim koncie uśmierconą. Postawiłam ją na zimę na w chłodnym jasnym pomieszczeniu, a potem ją brutalnie przelałam. Aż mi się płakać chciało! Ale czytam tu na forum Bożenko, że na parapecie w temp. pokojowej można ją przetrzymać. Naprawdę nie mam pojęcia, będę eksperymentować. Te dwie, które mam, kupiłam dopiero jakiś miesiąc temu. Natomiast wiem na pewno, że wody w zimie: tylko niezbędne minimum.

Ale za to, nie wiem czy czytałaś w storczykach, moje przesadzane sto razy i reanimowane biedaki chyba przeżyją!!! ;:26. Trzy wypuściły po liściu, a jeden będzie miał nawet kwiatek! Bardzo jestem w związku z tym z siebie dumna! :D I z Ciebie też oczywiście! :D :D :D Gdyby nie Ty dawno bym się poddała.
Co prawda, ten największy po operacji, którego mi najbardziej było szkoda, stracił cztery liście, zostały mu tylko dwa. Postanowiłam dać mu ostatnią szansę, trochę mu odpuściłam, niech robi co chce. :)
Pozdrawiam, Ania
/Mój ogródek/
Awatar użytkownika
iwonaxp
1000p
1000p
Posty: 1467
Od: 18 kwie 2008, o 10:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post »

Witaj Aniu
Masz cacuśny ogród :)
bardzo mi się podobają te krzewy
Obrazek
z jakiej rośliny to utworzyłaś ?
Całość ogrodu ładnie się prezentuje i róże pienne i RH pięknie kwitnące , wszystko ładnie skomponowane :) czekam oczywiście na fotki nowopowstającego zakątka ogrodu :)
Pozdrawiam - Iwona
Mój mały ogródek
Awatar użytkownika
eukomis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4134
Od: 13 sty 2008, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Post »

Witaj Aniu ciekawy twój ogród.
pozdrawiam Halina

*spis wątków
Awatar użytkownika
AniaZ
200p
200p
Posty: 448
Od: 6 lut 2009, o 17:36
Lokalizacja: Bolesławiec woj. dolnośląskie

Post »

To są formowane bukszpany Iwonko. W tym drugim uchowała się piwonia. :) Jak zakwitnie to pokażę :)
Pozdrawiam, Ania
/Mój ogródek/
x-T-s
---
Posty: 5698
Od: 15 cze 2008, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Aniu

ładny Twój ogródek, pokaż fotkę taką przestrzenna...bukszapny ładnie uformowane- ja dopiero w tym roku zaczęłam z nimi przygodę formowania.

Aniu ,mozesz to wklejaj większe fotki,lepiej się ogląda :oops:
Awatar użytkownika
tomko34
1000p
1000p
Posty: 1019
Od: 31 mar 2009, o 21:07
Lokalizacja: Rzeszow

Post »

witam ,masz piękny ogród ,świtnie go prowadzisz,a kolekcja azalii i Rh imponująca,pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”