Słonecznik - wysiew,wymagania,problemy

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7889
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Post »

Mam taki sposób na siew słoneczników( ozd. i jadalnych) W kwietniu sieję na zewnętrznym parapecie w doniczkach lub skrzynkach, potem przesadzam do większych donic. Jak siałam w domu, rosły szybko, wyciągały się i potem były słabe. Wysiane na dworzu, ale z dala od ślimaków i osłonięte, są krępe i silniejsze.Pozdrawiam.
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
arisza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 570
Od: 2 lut 2009, o 10:44
Lokalizacja: Podbeskidzie

Post »

Wysiałam słonecznik ozdobny w marcu do jednego pojemnika, obecnie ma 15 cm i coś się mi wydaje, że zrobiłam błąd nie siejąc każdego ziarnka do osobnej doniczki, ponieważ ma już ciasno (wzeszło 15 szt.) I teraz się boję z pikowaniem słonecznika, a on woła już o to :cry: Czy jeśli go przesadzę do pojedynczych pojemników to przetrzyma? Przeczytałam tutaj, że nie lubi on przesadzania i czy mam go wsadzić po pierwszy liść do ziemi?
Agnieszka
Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak Rośliny, pozbawieni miłości więdną...
Awatar użytkownika
nata133
100p
100p
Posty: 106
Od: 1 lut 2009, o 13:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post »

Przesadzania nie lubi, poniewz ma delikatne korzaki, a sadzic nalezy normalnie, nie po pierwszy lisc : ), tylko korzaki do gruntu.
a za kilka dni jeśli zwiedna, to jeszcze jest duuuuzo czaso do maja i nowe na pewno wyrosno i tez szybko i wielkie.
Awatar użytkownika
Tomek-Warszawa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3025
Od: 11 lut 2008, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Ja swoje słoneczniki w zeszłym roku przesadzałem i sie dobrze przyjęły. Tylko miały jedną wadę, bo miał być czerwone a wyszły mieszane jedne były czerwone inne żółte a inne były żółto-czerwone. Urosły na wysokość od 120cm do 180cm(kupiłem odmianę, co miały do 200cm rosnąc)
Obrazek

Otwarcie drzwi i wyjście do ogrodu jest najbardziej ekscytującym wydarzeniem każdego dnia.
Awatar użytkownika
arisza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 570
Od: 2 lut 2009, o 10:44
Lokalizacja: Podbeskidzie

Post »

Ja kupiłam słonecznik doniczkowy i ma mieć 40 cm wys. Na opakowaniu pisze ,że sieje się go w marcu,kwietniu i maju. Dlatego też wysiałam go już w marcu aby w maju zakwitł na tarasie :)
No nic , spróbuję go popikować do osobnych doniczek , albo od razu do gazonu który wystawię w maju na taras . :D
Agnieszka
Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak Rośliny, pozbawieni miłości więdną...
Awatar użytkownika
White Elk
50p
50p
Posty: 63
Od: 31 mar 2008, o 11:47
Lokalizacja: NRW- Niemcy

Post »

mam pytanie: czy wy osłaniacie jakoś dojrzały już słonecznik ? zamierzam w tym roku parę wysiać ale pamiętam że sąsiadce w zeszłym roku wszystko ptaki wydziobały...
chanya
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 30 lis 2008, o 11:05
Lokalizacja: opolskie

Post »

Jednym ze sposobów jest nałożenie pończochy na słonecznik. U mnie działa. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
nata133
100p
100p
Posty: 106
Od: 1 lut 2009, o 13:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post »

Ja posialam w ub.roku te wysokie - nie spodobaly mi sie. Dolne liscie schna; sa wysokie, pozniej ciezko je wyrwac. Ale te niskie ozdobne-byly ladne.
Awatar użytkownika
Szymonambar222
500p
500p
Posty: 574
Od: 28 gru 2008, o 08:23
Lokalizacja: Podhale

Post »

Moje słoneczniki już wschodzą powoli z ziemi.Bardzo by mi zależało żeby dojrzały.Jak najlepiej się nim opiekować żeby kapelusz dojrzał ??.Bo u mnie raz dojrzeje a raz nie :( :( :(.A teraz mi bardzo zależy.

Pozdrawiam
Człowiek Jest Tajemnicą: Z Tajemnicy Przybywa I W Tajemnicę Odchodzi
patrykk11193
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 1 maja 2009, o 20:39
Lokalizacja: Kościelna Wieś

Post »

Moje słoneczki dopiero wyrosły.nie wiem jaki nawóz stosowa i kiedy nawozi
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7460
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Post »

o jakich słonecznikach piszecie? ozdobnych czy jadalnych?
Awatar użytkownika
Tomek-Warszawa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3025
Od: 11 lut 2008, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Te moje na zdjęciu to ozdobne. Już mogę posiać słonecznika jadalnego?
Obrazek

Otwarcie drzwi i wyjście do ogrodu jest najbardziej ekscytującym wydarzeniem każdego dnia.
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7460
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Post »

Mój jadalny już wschodzi, ale u nas wiosna jest trochę wcześniej. Jadalny siej rzadko, po 2 pestki, jak wzejdzie to tą słabszą usuń. Słonecznik to żarłok okropny !! ale gdy rośnie samotnie to głowy ogromne - zwłaszcza ten paskowany.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”