Pnącze bezpieczne dla zwierząt

Drzewa ozdobne
Anna Julia
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 12 lut 2009, o 12:36
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Kubuś, powiedz mi proszę, czy na Twojej akebii zdarzają się liście z bladożółtawymi plamami? Na spodzie liści nie ma żadanych zmian ani nieproszonych gości. Zasadziłam pięć sztuk - na czterech wszystkie liście są jednolicie zielone bez żadnych przebarwień, a na jednej są właśnie takie bladożółte plamy. Wszystkie akebie są tak samo traktowane.
Jestem kompletnie "zielona" jeśli chodzi o rośliny i każda nieprawidłowość wydaje mi się strasznie poważna.
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4206
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Post »

Tak czy inaczej- pomożemy- tylko wrzuc fotkę.
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
Anna Julia
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 12 lut 2009, o 12:36
Lokalizacja: Warszawa

Post »

A więc, tak wyglądają normalne listki:
Obrazek

A tak wyglądają te przebarwienia na jednym pnączu:
Obrazek

Obrazek

Co to może być? Wszystkie są równo nasłonecznione i są tak samo podlewane i nawożone.

Z góry dziękuję za pomoc :))[/img]
Awatar użytkownika
kubus2015
200p
200p
Posty: 411
Od: 26 sty 2009, o 00:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodnie Mazowsze

Post »

chorobcia, nie wiem co to dokładnie może być ... może za dużo słońca? Moja jest ocieniona i jest cała zielona. Możliwe też że to kocia sprawka - spodobało mu się, podsikał i stąd taka reakcja.
Anna Julia
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 12 lut 2009, o 12:36
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Słońce raczej wykluczam, bo wszystkie są na słońcu. Natomiast kocia sprawka jest bardzo prawdopodobna. Niestety nie mam jak tego wypłukać, bo donice nie mają dziurek... Zobaczymy, jak się to będzie rozwijać. Na wzrost w każdym razie nie ma to wpływu.
Dzięki!
Anna Julia
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 12 lut 2009, o 12:36
Lokalizacja: Warszawa

Post »

kubus2015 pisze: w tym roku kwiatów jeszcze bym się nie spodziewam, nawet po mojej rocznej, ona chyba jeszcze musi z rok podrosnąć ;) ale zobaczymy, jakby co to pisz! Może to i moją wtedy do zakwitnięcia zmotywuje :lol: :)
Witam Kubuś,
odkryłam dziś na jednym krzaczku takie oto cudo:

Obrazek

Na moje oko, choć mało doświadczone, to pąki kwiatowe. Na pięć krzaczków to co prawda jedyne, ale i tak powód do radości.
Piszesz, że masz roczną akebię. Ja tak naprawdę nie wiem, w jakim wieku są moje. Kupiłam ok. metrowe "patyki" ze zwiniętymi listkami. Teraz france mają po dwa metry (są u mnie od miesiąca...) i przełażą do sąsiada ;))
Przesyłam Twojej roślince dobre fluidy i życzę bogactwa kwiatów!
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”