Trawnik - za rzadki i dużo mchu

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Reposit-10
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 8491
Od: 22 sty 2006, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Zawsze mówiłam, że Twoje nalewki są bezkonkurencyjne .. ;:2 ..sinusoidy i pewnie zygzaki ... :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
grazyna56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 706
Od: 10 lut 2007, o 20:28
Lokalizacja: łódż

Post »

Już 3 rok z kolei jak tylko posiałam trawę, robi mi sie takie coś. Trawa wysycha non stop .Wszędzie mam trawe ładną a tu nie ,czy przypadkiem coś mi jej nie podjada. Wody i nawozu jej nie brakuje wiec co sie z nia dzieje?????????????/Obrazek Obrazek
cudze błędy mamy przed oczyma ,własne za plecami
Pozdrawiam Grazyna
Reposit-10
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 8491
Od: 22 sty 2006, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Grażynko, a może masz pieska ??? :lol:
Awatar użytkownika
grazyna56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 706
Od: 10 lut 2007, o 20:28
Lokalizacja: łódż

Post »

Nie mam, choć bardzo bym chciała.Te plamy są tylko w jednym miejsu [ok.3-4m]i to sie powtarza rok w rok ,tylko w tym miejscu
cudze błędy mamy przed oczyma ,własne za plecami
Pozdrawiam Grazyna
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

A może masz pod trawą i warstwą ziemi np. kawał betonu, albo kawał papy? Pokop trochę, albo podziub widłami, zobacz co jest pod spodem.
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
grazyna56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 706
Od: 10 lut 2007, o 20:28
Lokalizacja: łódż

Post »

Nalewko nie ma nic .Ziemia pod tą trawą nie jest może najlepsza, ale wysypałam tam tone trawy Po zimie trawa jest piękna zielona i przychodzi moment że zaczyna usychać, ale tylko jak piasałam na 3-4 m reszta jest ok. Widziałam tam pełno mrówek może to ich sprawka Obrazek Obrazek
cudze błędy mamy przed oczyma ,własne za plecami
Pozdrawiam Grazyna
barbarka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1005
Od: 16 maja 2007, o 22:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pdk

Post »

Podczas odnawiania starego trawnika przestrzegam kilku zasad jest to mój złoty środek!
Po pierwsze usuwam z trawnika nadmiar zmurszałych resztek.W przeciwnym razie świeżo posiana trawa nie zdołała dotrzeć do gleby.Zakorzeni sie w mierzwie i natychmiast zwiednie,kiedy nastaną ciepłe dni.
Po drugie Każdy gatunek traw ma inne właściwości dlatego mieszanka traw której używam jest różnorodna.Łaczę niskie,średnie i wysokie nasiona w proporcji 6:4:2 Gdy już posieję to wałuje ile sił!!!Dzięki wałowaniu dociskam wszystkie nasiona do gleby.
Po trzecie Obficie podlewam trawnik,kiedy pojawią się pierwsze kiełki dokarmiam nawozem do trawników!Ale przy dokarmianiu trzeba uważać ,bo można sypnąć nawozu za dużo i wypalić kiełki
Podstawą dobrego trawnika są nasiona dlatego kupując je szukam produktu dobrej firmy i sprawdzam etykiety :!:
W paczce z nasionami sa:ziarna czyste tu producent podaje nazwę trawy,składniki pozostałe czyli niepożądane zanieczyszczenia w mieszance oraz wypełniacze piasek,kłosy i tym podobne.Wystrzegam się produktów ze znaczna ilością wypełniaczy(8% i więcej) :!: ;:12
Pozdrawiam cieplutko Basia
Moje ogródkowe kwiatki
Awatar użytkownika
jolciajci
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1588
Od: 26 lut 2007, o 13:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Witam.
Ja po zimie maiałam taki sobie trawnik , więc go wygrabiłam i posypałam nawozem .
Tak on teraz wygląda i muszę go teraz o wiele częściej kosić :P
Obrazek
Jestem jaka jestem - pozdrawiam serdecznie Jola
gregorusp
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 23 kwie 2007, o 09:21

Post »

Witam!
Mam chyba podobny problem - ziemia bardzo uboga i są placki trawy, któ¶e najpierw stają się jaśniejsze, potem żółtawe, a na końcu zanikają. U mnie pomógł nawóz przeciw żółknięciu trawy (zawiera chyba żelazo jak dobrze pamiętam). W każdym bądź razie plamy poznikały.

G.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”