Pomidor czarny, granatowy, fioletowy Cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
arisza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 570
Od: 2 lut 2009, o 10:44
Lokalizacja: Podbeskidzie

Post »

Adam nie musisz mi tłumaczyć jaki jest pomidor black krim.

Myślałam ,że Kozula nie miała jeszcze blac krima u siebie.
Agnieszka
Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak Rośliny, pozbawieni miłości więdną...
Awatar użytkownika
adamlol
200p
200p
Posty: 484
Od: 25 sty 2009, o 18:18
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Post »

widocznie takiego już miała jak mi przesłała
Awatar użytkownika
MagdaMisia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2814
Od: 17 mar 2009, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

mógłby ktoś mi przesłać jakieś egzotyczne nasionka pomidorków - w każdym razie nie czerwonych ? na te czarne się napaliłam - chociaż 5 nasionek na rozmnożenie - a ja się tak ślicznie uśmiechnę :)))))))))))))))))))) :D
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7460
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Post »

Arisza, Blak Krim schodzi tak jak i inne, moja siostra posiała kilka odmian i zeszły równocześnie. Pytałam ją ile ich posiała i ile ich zeszło, nie liczyła, parę sztuk posiała do doniczki i parę zeszło, ot! cała ona!
Awatar użytkownika
arisza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 570
Od: 2 lut 2009, o 10:44
Lokalizacja: Podbeskidzie

Post »

Dziękuję za odpowiedź :) w takim razie trafiłam na jakieś stare nasiona , może były przesuszone. No nic...zobaczę co będzie dalej , może te ostatnio zasiane jeszcze wzejdą.
Agnieszka
Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak Rośliny, pozbawieni miłości więdną...
Awatar użytkownika
Mateusz
100p
100p
Posty: 193
Od: 13 lut 2008, o 10:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post »

arisza pisze:Dziękuję za odpowiedź :) w takim razie trafiłam na jakieś stare nasiona , może były przesuszone. No nic...zobaczę co będzie dalej , może te ostatnio zasiane jeszcze wzejdą.
Zawsze możesz jeszcze wysiać nowe. Jest marzec, a więc odpowiedni czas na siew pomidorów:).
Awatar użytkownika
arisza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 570
Od: 2 lut 2009, o 10:44
Lokalizacja: Podbeskidzie

Post »

Mateusz pisze:Zawsze możesz jeszcze wysiać nowe. Jest marzec, a więc odpowiedni czas na siew pomidorów:).
:) Niby mogę , ale o nasiona bardzo trudno , na allegro już nie ma, sprowadzone z Niemiec nie wschodzą a koszt nasion jest bardzo duży (z kosztem przesyłki za 6 nasion 8 euro) Wiec sobie odpuszczę. Będę miała 6 krzaczków black krima.
Noo chyba że zasiane 19 marca jeszcze wyrosną :wink:
Agnieszka
Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak Rośliny, pozbawieni miłości więdną...
Awatar użytkownika
kozula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2101
Od: 21 sie 2008, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post »

arisza pisze:Adam nie musisz mi tłumaczyć jaki jest pomidor black krim.

Myślałam ,że Kozula nie miała jeszcze blac krima u siebie.
Nie miała , ale podzieliła się tym co załatwiła Gienia 1230 , w swoim czasie Gienia pytała czy są chętni na nasiona zza wielkiej wody .

kozula
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7460
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Post »

http://www.medicinalive.com/scienza-del ... -anti-eta/
Czarny pomidor Sun Black, wyhodowany przez Włochów, bez wykorzystania technologii GMO, podobno zapobiega starzeniu się !!!!!! Ciekawe, czy go już testują na kobietach?
Awatar użytkownika
arisza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 570
Od: 2 lut 2009, o 10:44
Lokalizacja: Podbeskidzie

Post »

Z moich obserwacji wynika, że pomidor Black krim wschodzi dłużej niż normalny czerwony czy też żółty. Różnica przynajmniej u mnie to około tygodnia.
Wszystkie inne pomidorki wzeszły po 3-4 dniach natomiast Black krim po tygodniu-półtora (takie same warunki miały) Wolniej też rosły od innych...do czasu :D
Gdy wszystkie inne pomidory ładnie urosły i były już hartowane na zewnątrz, Black krim były jeszcze malutkie. Dwa tygodnie temu dopiero je pikowałam miały zaledwie 7cm zobaczcie jak szybko rosną i grubną w oczach(teraz mają 21 cm) jak tak dalej pójdzie to przerosną wszystkie inne to jest dla mnie niesamowite :shock: Ciekawa jestem jakie będą owoce? :wink:
Dobrze by było, aby osoby, które również w tym roku mają tą odmianę dzieliły się swoimi doświadczeniami i wstawiali zdjęcia Black krima


Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek


pozdrawiam serdecznie :)
Agnieszka
Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak Rośliny, pozbawieni miłości więdną...
Awatar użytkownika
adamlol
200p
200p
Posty: 484
Od: 25 sty 2009, o 18:18
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Post »

ja moje dopiero pikuje -ale wam zazdroszczę takich pomidorków :shock:
Awatar użytkownika
ifanka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 3 kwie 2008, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

2 tygodnie temu posiałam 10 nasionek Black Krima - wzeszło 4 - ale 2 jakieś dziwne - sama łodyżka, bez wykształcających się liści...
Pozdrawiam bardzo serdecznie ;) ANKA
Ogród Ifanki
Awatar użytkownika
arisza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 570
Od: 2 lut 2009, o 10:44
Lokalizacja: Podbeskidzie

Post »

Mnie na 16 nasionek Black Krima wyszło 6 i również miałam 2 szt. jakby samych łodyg bez liścieni.


pozdrawiam serdecznie :)
Agnieszka
Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak Rośliny, pozbawieni miłości więdną...
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”