Mój świat... ogród warzywno-owocowy. Zapraszam!! Sebastian13

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
sebastian13
50p
50p
Posty: 74
Od: 1 maja 2007, o 19:49
Lokalizacja: Wieruszów

Mój świat... ogród warzywno-owocowy. Zapraszam!! Sebastian13

Post »

Moi Drodzy!! :) Przedstawiam Wam mój kawałek ziemie (160 m), na którym uprawiam warzywa oraz takie owoce jak malina i truskawka. Działkę użytkuję dopiero rok. Sprawia mi to wielką radość, kiedy coś wyrośnie i mogę się tym podzielić z moimi bliskimi. Muszę powiedzieć, że moje plony są bardzo urodzajne. Powiem trochę o mnie. Mam na imię Sebastian i mam 15 lat. Moją pasją jest ogrodnictwo, muzyka i komputery. To są trzy rzeczy, które uwielbiam robić i które jak już wcześniej powiedziałem sprawiają mi ogromną satysfakcję :lol: . Na zdjęciach poniżej będą m.in. moja plantacja truskawek (ok. 100 krzaczków), mini plantacja maliny (ok. 20 krzaczków), poletko sałaty, kapusty i świeżo wybudowany tunel foliowy. Jego budowa została zakończona 3 tygodnie temu. Konstrukcja jest bardzo stabilna co widać na jednym z ujęć. Wykonywałem ją razem z moim dzadiem i moim tatą. Jej powierzchnia wynosi 12 m kwadratowych. Na poniższych fotografiach widać, co się w niej znajduje. Posiadam tam 26 krzaczków pomidorów, 14 krzaczków ogórków oraz 5 krzaczków papryki. Chcę się pochwalić, że moje ogórki mają już owoce o długości 4 cm!! ;:1 To jest dla mnie bardzo pocieszające, gdyż wiem, że moim roślinom nic więcej nie potrzeba.
Pozdrawiam serdecznie i czekam na posty. Do usłyszenia - Sebastian.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Katarzynka
500p
500p
Posty: 696
Od: 23 mar 2007, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko pomorskie

Post »

Witaj Sebastianie :D
Bardzo ładny jest ten Twój świat , a sałata jak malowana i na pewno pachnąca i smaczna .
Pozdrawiam Kasia
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

No no Sebastianie warzywka masz dorodne.
Napisz skąd jesteś.
Awatar użytkownika
sebastian13
50p
50p
Posty: 74
Od: 1 maja 2007, o 19:49
Lokalizacja: Wieruszów

Dalsza część historii...

Post »

Mariolu, pochodzę z woj. łódziego z miejscoości Wieruszów. To jest południowo-wschodnia część tego województwa.
Dziś zauważyłem, że niektóre z nich zaczynają przekwitać i zawiązywać maluteńkie owocki :wink: . Już teraz potwierdzam moją wcześniejszą tezę, że pomidory najbardziej i najlepiej rosną w nocy. Zebrałem już sałatę lodową i masłową, rzodkiewki. Truskawki kwitną jedna na drugiej. Jedynym problemem w uprawie moich warzyw (wiem o tym przeglądając poszczególne posty) TURKUĆ PODJADEK. Jest go bardzo dużo i właściwie jest wszędzie. Nie ma na niego żadnego sposobu, żeby się go pozbyć. Jak się dowiedziałem, co mnie kompletnie załamało jest on pod śćisłą OCHRONĄ !!! :oops:
pozdrawiam :) :D
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Gratuluję takiego zadbanego i smakowitego warzywniaka.
Pozdrawiam Sebastianie. :D
Awatar użytkownika
lila31
Moderator Forum.
Moderator Forum.
Posty: 2643
Od: 20 lip 2006, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubin

Post »

Witaj Sebastianie na Forum, wśród ogrodomaniaków. ;:100
Napisz w swoim profilu skąd jesteś. Przeczytałam, że z Wieruszowa ale wpisz to w profil, taka panuje zasada na forum. :D
Miło jest patrzeć jak młody człowiek ma takie "dorosłe" zainteresowania.
Skoro już masz takie ładne warzywa, to z czasem staniesz się super ogrodnikiem. Pochwalam, i tak trzymaj.
Bardzo smacznie wyglądają na zdjęciach Twoje warzywka. :D
ANETA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1466
Od: 14 lis 2006, o 19:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Sebastianie , ale z ciebie pracuś ;:138 warzywka masz okazałe , a sałatą to narobiłeś mi smaka chętnie bym ją schrupała wygląda tak smakowicie ;:92
Awatar użytkownika
ulina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1716
Od: 15 mar 2007, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

;:8


Gratuluję Sebastian, takie smaczne masz warzywa.
Podziwiam, musisz być bardzo pracowity osiągając takie efekty.
Pozdrawiam, Halina
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

No, Sebastianie, jestem pełna podziwu ;:63 Masz 15 lat i uprawiasz warzywa i owoce, masz dobre plony i wszystko robisz sam? Z pewnością jest więc z Ciebie materiał na maniaka- ogrodnika , ale to całkiem miła choroba :wink: Życzę wielu sukcesów na grządkach, a co do Turkucia- pod ochroną czy nie , niech Ci lepiej nie bruździ , bo ;:125
Pozdrawiam, Ewelina
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Nie jest zbyt dobra uprawa w tunelu foliowym pomidorów i ogórków. Większe zagrożenie chorobami grzybowymi.
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
Wipka
100p
100p
Posty: 178
Od: 20 mar 2007, o 09:29
Lokalizacja: woj. lubelskie

Post »

Gratulacje, gratulacje i raz jeszcze gratulacje !!!
Sebastianie czy Ty aby na pewno masz 15 lat ? ! :wink:
Jesteś jeszcze młodym męzczyzną i dlatego zaskoczona jestem, że tak pieknie potrafisz dbać o warzywniak. Powiem Ci w sekrecie, że będziesz bardzo dobrym kandydatem na męża w przyszłości oczywiście :lol:
Witaj w gronie jak to powiedziała Ewelinka: "maniaków-ogrodników" :D Zamieszczaj ciągle nowe zdjecia bo ja z wielką niecierpliwością czekam na nie !!!
Pozdrawiam Wiola !
Mój ogród: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=4196
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21723
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Tato Andzio wie co za skarb ma w swojej rodzinie. !!!!!:D

Bardzo to budujące,że coraz więcej młodych ludzi staje się uczestnikami naszego forum!
Witaj Sebastianie i gratuluję owoców Twojego zainteresowania.
Pozdrawiam serdecznie :D :D :D :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
bunia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 317
Od: 6 maja 2007, o 16:28
Lokalizacja: Łódź

Post »

Witaj Sebastianie, tak jak moi przedmówcy jestem pod wrażeniem :shock: :shock:
Piękne warzywa Ci rosną. Sama mam też ogród warzywny ale przy Twoim to jestem mały pikuś :D
Niedawno dopiero wsadziłam pomidory - obawiałam się przymrozków, a i warzywa też dopiero co wysiałam. Jestem po prostu w lesie... :D :D

Też sadzę razem z pomidorami kilka krzaków ogórków, chociaż wiem,że stwarza to zagrożenie chorobami grzybicznymi dla pomidorów. Zawsze obiecuję sobie, że już tak nie zrobię, ale ciągle korcą mnie wczesne ogórki i popełniam to "wykroczenie".
Gratuluję i pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”