Moje marzenie - maniusika - cz.1

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
maniusika
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5969
Od: 18 mar 2009, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Moje marzenia

Post »

kwitnie coraz więcej tulipanów , żonkili i hiacyntów ..

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

nawet sasanki i korona cesarska zaczynają kwitnąć // Dziś przycięłam róże ,cala jestem podrapana , przemarzły do samych kopców nawet pnące musiałam wyciąć przy samej ziemi .. ale mają młode odrosty więc myślę że może zakwitną ..
Awatar użytkownika
maniusika
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5969
Od: 18 mar 2009, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Moje marzenia

Post »

Chyba coś pokręciłam ze zdjeciami , ale postaram się nadrobić , dzisiaj wycięłam resztę róż ,. jastem cała podrapana , ale róże zaczynają wypuszczać pąki , mam nadzieję że zakwitną , podsypałam rośliny kwaśnolubne siarczanem a jutro muszę obsypać trociną , dziś mam już dość pracy .. a oto moje kwitnące kwiaty ..

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

wszystkie iglaki i kwaśnolubne podsypuję trociną bo w lato mam mniej podlewania i mniej pielenia ..
Awatar użytkownika
Lamia
500p
500p
Posty: 986
Od: 27 maja 2008, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny śląsk

Post »

No znalazłam przypadkiem Twój wątek,ale naprawdę cięzko do niego trafić.Koniecznie muszisz zrobić sobie link odnośnik do swojego ogrodu.Zawsze będzie mnie i innym łatwiej do ciebie trafić :)
Awatar użytkownika
maniusika
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5969
Od: 18 mar 2009, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Moje marzenie ,

Post »

pięknieją nasze ogródki z dnia na dzień , kwitnie coraz więcej tulipanów ,żonkili i prymulek , , dalej odchwaszczma rabatki , i przekopuje grządki , mam do posadzenia maliny całoroczne , posadziłam już jeżyny a chcę dokupić malino-jeżyny , zasiliłam kwaśnolubne kwiaty i borówki , szykuje ziemie pod sadzenie dali .. zejdzie mi się ztym do maja ..
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek

a to moje pełne czerwone tulipany , mam jeszcze żółte ale są w pąkach ..
zapraszam do mego ogrodu..Janka
Moje -marzenia-maniusika -IV
Mój album
Awatar użytkownika
maniusika
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5969
Od: 18 mar 2009, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Moje marzenia

Post »

Znowu sucho i trzeba podlewać , słoneczko mocno świeci i wszystkie kwiaty szybko przekwitają ... Pięknie rozkwitły prymulki tulipany i szafirki . wiosna pokazyje się w pełnej krasie , tylko pielenia nie ubywa , zielsku jakoś nie przeszkadza susza ...

Obrazek Obrazek

ale i tak lubie spędzać czas na ogrodzie , patrzeć jak wszystko ładnie się rozwija
zapraszam do mego ogrodu..Janka
Moje -marzenia-maniusika -IV
Mój album
Awatar użytkownika
maniusika
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5969
Od: 18 mar 2009, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Moje marzenia ..

Post »

Szkoda ,ze nie ma letnich albo jesiennych narcyzów tez lubie te kwiaty ,, ale i inne są piękne . Nadal wsadzam dalie i przygotowuje dołki pod następne nasadzenia ,mam ich dużo i jeszcze mi się zejdzie aby wszystko posadzić . W ogrodzie pieknie kwitną drzewa owocowe , zaczynają kwitnąć truskawki i poziomki , borówki tez mają dużo kwiatów a najładniej kwitną jagody aby tylko nie było przymrozków ..

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

a tak kwitnie porzeczka czerwona , przemarzły wszystkie kwiaty ,tylko została jedna gałązka kwitnąca .. ale nareszcie ją mam po wielu poszukiwaniach zakupiona przez znajomych u znajomych .. może na drugi rok zakwitnie ..
zapraszam do mego ogrodu..Janka
Moje -marzenia-maniusika -IV
Mój album
Awatar użytkownika
maniusika
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5969
Od: 18 mar 2009, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Moje marzenie

Post »

Witam wszystkie ogrodniczki w pierwszy majowy weekend , słoneczko już od rana ładnie swieci , na ogrodzie susza muszę podlewać kwiatki aby nie wyschły . W dalszym ciagu pieleniee ,zielsku susza nie przeszkadza i sadzenie dali , mam ich duzo to mi się troche zejdzie .. A oto następne wiosenne kwiaty z mojego ogrodu ...

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
zapraszam do mego ogrodu..Janka
Moje -marzenia-maniusika -IV
Mój album
Awatar użytkownika
maniusika
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5969
Od: 18 mar 2009, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Moje marzenie

Post »

Znowu nie było deszczu , podlewanie nie daje tego rezultatu jak najmniejszy deszczyk .. Przekwitły już tulipany i żonkile tylko prymulki i szafirki jeszcze kwitną zaczynają kwitnąć wczesne tawułki i bzy których zapach rozchodzi się po całym ogrodzie ..

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ostatnie wiosenne kwiaty w moim ogrodzie ..
zapraszam do mego ogrodu..Janka
Moje -marzenia-maniusika -IV
Mój album
Awatar użytkownika
maniusika
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5969
Od: 18 mar 2009, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Moje marzenie

Post »

Wczoraj przeszła burza , pociemniało zagrzmiało i porosiło , myślałam że trochę popada ale chociaż maleńki deszczyk to wszystko odrzyło i pięknie się zazieleniło .. ale wraz sucho ,nici z przesadzania przy takim słońcu nawet gdy się polewa dwa razy dziennie nie chce się przyjmowac , tym bardziej że u mnie jest piasek i pod byle kwietuszek muszę zaprawiac dobrą ziemią albo flancować do małych dociczek .. Pięknie kwitną tawułki mam ich kilka , zaczynają bzy i kalina ma ładne pąki pigowiec zaczyna się czerwienić i wreszcie wyszły moje hosty ,

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

a najładniej wyglądają prymulki wśród trzmieliny .. miłego dnia na łanie natury ..
zapraszam do mego ogrodu..Janka
Moje -marzenia-maniusika -IV
Mój album
Awatar użytkownika
maria5
1000p
1000p
Posty: 2460
Od: 18 wrz 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/okolice

Post »

Marysiu dziękuję za życzenia . Ładną masz hostę a na drugim zdjęciu też hosty :?: :?: Prymulki śliczne takie kolorowe a u mnie w tej chwili nie ma tak kolorowo.Pięknego masz rododendrona wstaw zdjęcie :lol: :lol:
Awatar użytkownika
piku
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1948
Od: 12 lip 2007, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk / Podkarpacie

Post »

Piękną i kolorową masz wiosnę :D , a Twoja tawuła obsypana kwieciem po prostu mnie urzekła :roll: . ja właśnie posadziłam mały krzaczek i ciekawa jestem kiedy tak wypięknieje jak Twój?
pozdrawiam Wiesia :wit
ogród / siedlisko / sukulenty / inne roślinki
Awatar użytkownika
LILA 51
1000p
1000p
Posty: 1127
Od: 14 maja 2008, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: WIELKOPOLSKA

Post »

Witaj Maniuśka , masz bardzo ładny kolorowy ogród. Twoja tawuła mnie także urzekła, to jest moje nowe chciejstwo. Jak długo trzeba czekać żeby tak pięknie zakwitła?
pozdrawiam Lila
Zapraszam
Awatar użytkownika
maniusika
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5969
Od: 18 mar 2009, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Moje marzenie

Post »

Mam kilka tawulek wiosennych ,ta ma trzy lata , odcięłam odrosty od dużej tawułki i sadzę je teraz jako żywopłot , tak samo robię z mahonią i pigowcem , ciekawe jak będzie wygladał ten żywopłot za parę lat , mam i drugą tawulkę późniejszą ,dopiero ma paki ale też pieknie kwitnie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

pięknie wygląda kwitnąca jarzębina i bordowwa orzeszyna ..

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

a to druga z host , ostatnio dokupiłam niebieską , ma dopiero jeden kiełek,ciekawe jaka naprawde bedzie ...?
zapraszam do mego ogrodu..Janka
Moje -marzenia-maniusika -IV
Mój album
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”