Trawniki na wiosnę...

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
wartek
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 18 wrz 2008, o 10:10

Post »

jaka dawke nawozu dajecie na wiosne?
na opakowaniu zwykle sa dawki, ale podane chyba na caly sezon, wiec przy 2 krotnym nawozeniu, to w marcu polowe i w czerwcu druga polowe? czy moze lepiej jakos zroznicowac.
ewentualnie, czy nawoz marcowy powinien sie czyms roznic od czerwcowego?
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

Polecam lekturę :
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=10197 - tu jest praktycznie wszystko o pielęgnacji trawników i problemach z nim związanych.:)
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
krzysztofkhn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2024
Od: 15 wrz 2008, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Witajcie !

Ja z grzybami walczyłem wapnem, w ten sposób , że powyrywaniu, wycięciu grzyba w powstały dołeczek wsypywałem 1/2 łyżeczki od herbaty wapna budowlanego. Po roku zarastało trawą. w promieniu kilkunastu centymetrów grzyba nie uświadczyłeś.

Sposób polecam .
Pozdrawiam.
Serdecznie Pozdrawiam.

Krzysztof Khn.
bura4
50p
50p
Posty: 97
Od: 3 sty 2008, o 14:50
Lokalizacja: Rzeszów

Post »

krzysztofkhn pisze:Witajcie !

Ja z grzybami walczyłem wapnem, w ten sposób , że powyrywaniu, wycięciu grzyba w powstały dołeczek wsypywałem 1/2 łyżeczki od herbaty wapna budowlanego. Po roku zarastało trawą. w promieniu kilkunastu centymetrów grzyba nie uświadczyłeś.

Sposób polecam .
Pozdrawiam.
Po roku?? A zanim zarosło to była łysa plama? Ja sypałam wapnem, na chwilę grzybów nie było po czym znów się pojawiały, aż zaczęłam robić aerację i piaskować. I to pomogło. Plus muszę usunąć stary pień po orzechu, będzie trudno, to on sieje te grzyby.
Cattleyomaniaczka

Marta
Awatar użytkownika
krzysztofkhn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2024
Od: 15 wrz 2008, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Marto !

Zwróć proszę uwagę, że plama, nie zarośnięta była wielkości - średnicy 5 cm. Po kilkakrotnym podlaniu , stopniowo zmniejszała się. Po wsypaniu w to miejsce łyżki do zupy ziemi, lub udeptaniu - wyrównaniu gruntu, praktycznie ona znikała.
Robiłem to tak. Po przyjeździe na działkę, do szklanki sypałem 3/4 jej objętości wapna i szedłem na spacerek po trawniku. Zajmowało to jakieś 15 - 20 minut.
W ciągu 2 lat temat grzybów przestał istnieć. W tym czasie zużyłem 1/10 worka wapna.
Metoda na niewielkie trawniki okazała się skuteczna.

Pozdrawiam.
Serdecznie Pozdrawiam.

Krzysztof Khn.
KamilaWr
100p
100p
Posty: 185
Od: 21 sie 2007, o 01:16
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

tadeusz48 to była naprawdę super podpowiedź, zeby juz 3 tygodnie temu potraktowac trawę nawozem. Teraz kiedy mamy piękną i słoneczną wiosnę trawa wygląda super. Nawóz zaczął działac i trawa pięknie błyszczy w słoneczku, ma intensywnie zielony kolor i wreszcie widac, że ruszy za chwilkę wzrost - to dla mnie wielka radośc! A jeszcze dwa tygodnie temu była zgniło zielona i częściowo żółta tak jak teraz u sąsiadów.

Jeszcze raz bardzo dziękuję!!! Dla mnie nowicjusza to naprawdę dużo znaczy taka praktyczna podpowiedź.
flankier
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 10 kwie 2009, o 15:36

Pielęgnacja trawnika

Post »

witam,mój 1 roczny trawnik został chyba zaatakowany (miejscowo) przez pleśń pośniegową,będę musiał chyba troszkę dosiać trawy i w związku z tym mam pytanie,czy przez takie obsiane miejsca można przejeżdżać kosiarką?czy też odczekać aż wzejdzie nowa trawa?ale przecież ta "stara"trawka będzie sobie rosła aż po same kolana,więc jak postępować?
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Przeczytaj ten wątek od pierwszej strony.

Jakby co, jeśli nadal będziesz miał pytania, daj znać :)
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
man211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1656
Od: 16 paź 2007, o 08:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Czyżowice (Górny Śląsk) k.Wodzisławia Śląskiego

Trawnik

Post »

Zwracam się z prośbą o radę czym zasilic trawnik w tym czasie , aby starczyło mu na cały sezon??
KamilaWr
100p
100p
Posty: 185
Od: 21 sie 2007, o 01:16
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

tadeusz48 pisze: W maju , w 4-5 dni po pierwszym koszeniu dokonuję punktowego oprysku trawnika przeciwko chwastom( po około 2 tygodniach ponawiam oprysk przeoczonych chwastów tzw. "mijaków"), ponownie koszę po 3-4 dniach od oprysku.
tadeusz48 a jaki oprysk stosujesz? Czy ma znaczenie jakie chwasty są na trawniku, czy może opryski są uniwersane dla każdego chwasta? Właśnie zauważyłam, że powyłaziły mi chwasty :(
budda22
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 1 mar 2008, o 12:20
Lokalizacja: otwock

Post »

a ja mam pytanie czy można siać nasiona trawy zakupione ok 1,5 roku temu???czy takie nasiona nie są przeterminowane ??konkretnie chodzi o trawę typ sahara , czytałem opis na opakowaniu i niestety nic tam nie było na ten temat
Awatar użytkownika
Milosz-s
200p
200p
Posty: 249
Od: 29 maja 2007, o 16:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań strefa 7a

Post »

Półtora roku to nie jest długi okres przechowywania, szczególnie jeżeli warunki były odpowiednie.
Może najpewniejszą będzie próba kiełkowania ?
Taka próba może odpowiedzieć czy nie należy zagęścić siewu.
Cieplutkie, słoneczne, już wiosenne, pozdrowionka z Jelonka - MIŁOSZ
R.O.D. Jelonek k. Poznania
budda22
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 1 mar 2008, o 12:20
Lokalizacja: otwock

Post »

posiałem tą trawę ok 4 tygodni temu i nie wschodzi pomimo podlewania , trawę trzymałem w kotłowni i nie wiem czy kupić nową czy siać tą do skutku ???
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”