Bananowiec - choroby i szkodniki

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Monique 77
50p
50p
Posty: 65
Od: 27 sty 2009, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Laszczki/ Warszawa

Post »

WITAJ, bardzo częstą przyczyną usychania liści bananka jest przędziorek , sprawdź dokładnie liście odspodu najlepiej z lupą bo ten wredny robaczek jest naprawdę malutki , albo przejedź palcem po liściu i zobacz czy jest pokryty cieniutką pajęczynką , jeśli nie, to ufff, bo mojego bananka naprawdę wymęczył ,już mysłałam że mi go wykończy , walczyłam z nim bardzo długo . Liście od spodu to normalne że usychają ,jeśli nie robią tego za szybko, bananek rosnie , puszcza nowe liście a odspodu gubi , ale nie wiem czemu ma takie małe liście na górze, czy one rosną powoli czy stoją całkowicie w miejscu?,długo masz go w tej doniczce? Może z braku wartości odrzywczych . Teraz dzień jest dłuższy , jest jaśniej , więc nie powinien z braku światła , chyba ze stoi gdzieś w zacienionym końcie. Bananek bardzo lubi jasność ale nie słońce , przynajmniej mój , przyzwyczajony że stoi w pomieszczeniu i słońce odrazu go pali ale za to pokój z dużym oknem jest super i z dala od grzejnika no i przeciąg to dla niego morderstwo, pozraszaj go wodą, bo lubi dużo wilgoci i wtedy przędziorek nie zamieszka, I obserwuj , napiszę Ci jeszcze jakie mi kiedyś ogrodnik poradził nawozy do bananka , teraz nie pamiętam nazwy , wygrzebie je i Ci napiszę. Pozdro.
Awatar użytkownika
joannna
200p
200p
Posty: 335
Od: 29 mar 2008, o 21:51
Lokalizacja: Gravesend

Post »

Liście od spodu usychają za szybko tak mi się wydaja ,bo w ciągu zimy uschło chyba 7 Bananek stoi w łazience przy oknie ,wilgoci ma sporo a przesadzałam go 5 miesięcy temu .A tego strasznego gada czyli przędziorka już ide szukac
pozdrawiam
Awatar użytkownika
carol1
500p
500p
Posty: 586
Od: 4 cze 2008, o 20:31
Lokalizacja: Knurów

Post »

Może jest to spowodowane suchym powietrzem? Banan powinien mieć ponad 70% wilgoci jeśli się nie myle... W czasie zimy u mojego też zmalały listki :)
x-M-8
---
Posty: 4225
Od: 4 gru 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Prawdopodobnie ma za niską wilgotność,powinno się go zraszać,być może brakuje mu "jedzonka"...
Awatar użytkownika
Caro
100p
100p
Posty: 198
Od: 17 wrz 2008, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głowno

Post »

Z moich obserwacji: mam dwa bananowce u siebie w pokoju z południowym oknem,a jeszcze jeden stoi u rodziców przy oknie północnym, w dodatku trochę przesłonięty przez zasłonkę i ma dwa razy mniejsze liście od tych co są u mnie, a są w tym samym wieku. Ponadto nie jest tak zadbany jak moje, tzn. nie jest nawożony, zraszany, pewnie jest też inaczej (czyt. rzadziej) podlewany.
Awatar użytkownika
fiolek13
500p
500p
Posty: 506
Od: 23 lis 2008, o 11:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

Joasiu Twój bananek zrobił na mnie duże wrażenie. Jest bardzo gęsty. Ja mam jednego którego uratowałam przed wyrzuceniem na śmietnik. na razie radzi sobie całkiem nieźle (stale wypuszcza listki) ale ma tylko 7 liści i jak tylko wypuści następnego to odrazu zrzuca najstarszego. Może Twojemu banankowi brakuje substancji odżywczych i nie ma siły na pełne wykształcenie listków, ewentualnie może w łazience ma za mało światła.
x--A-4
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1148
Od: 27 mar 2008, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Przede wszystkim brakuje mu słońca, stąd te coraz mniejsze liście ;)
Awatar użytkownika
joannna
200p
200p
Posty: 335
Od: 29 mar 2008, o 21:51
Lokalizacja: Gravesend

Post »

Dziekuje wam bardzo ale to bardzo serdecznie ,zaraz lecę do ogrodniczego po jakieś jedzonko dla bananka. Ja też myślałam ze może to przez zimowy brak światła ,ale to bananek mojego m.a on już zaczą panikowac i krzyczy pisz ,pisz na forum może ktos coś podpowie ,
A tak przy okazji może macie nazwy sprawdzonych ,dobrych nawozów.
jeszcze raz dziekuje
pozdrawiam aska
Awatar użytkownika
Leśny Duch
1000p
1000p
Posty: 2257
Od: 10 lut 2009, o 12:40
Lokalizacja: Wejherowo/Gdynia

Post »

Biohumus - nawóz naturalny, i Florovit - mój dozgonny faworyt;)
Pozdrawiam!:) Joasia
Na leśnym balkonie
x-M-8
---
Posty: 4225
Od: 4 gru 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Leśny Duch pisze:Biohumus - nawóz naturalny, i Florovit - mój dozgonny faworyt;)
Biohumus oczywiście..i jakiś dobry nawóz do zielonych;np Florovit.Ja używam z firmy Agrecol.
Przede wszystkim więcej światła+zraszanie=ok.
Awatar użytkownika
Monique 77
50p
50p
Posty: 65
Od: 27 sty 2009, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Laszczki/ Warszawa

Post »

witaj , polecono mi dwa nawozy do bananka , planton K i planton Z, troszkę mnie to zdziwiło bo jeden jest dla kwiatów kwitnących a drugi do roślin o liściach ozdobnych , zeby stosować na przemian, pewnie chodzi o składniki tych nawozów, jeszcze nie testowałam ale spróbuje chyba mu nie zaszkodzi. pozdro dla wszystkich bananków.
Awatar użytkownika
Paprykarz
50p
50p
Posty: 64
Od: 10 sie 2008, o 22:37
Lokalizacja: Anglia East Midlands

Banan

Post »

Banan potrzebuje azotu, wiec jakikolwiek bedzie dobry byle mial jak najwiekszy udzial tego pierwiastka
Ludzie wstydzą się dziś, że ciągle jeszcze wstydzą się tego, czego wstydzili się dawniej.
Awatar użytkownika
Aisyrk
1000p
1000p
Posty: 1198
Od: 18 sie 2008, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Post »

Proszę się nie śmiać: Gdzie banan ma nasiona?
"....na betonie kwiaty nie rosną ..."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”