Magnolia - choroby

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2074
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Post »

aneczeleczka pisze:Boże nastraszyliście mnie!! Proszę o jak najpliniejsze info co robić... I jeśli jest jeszcze dla biedulki ratunek
Nic nie musisz robić-po prostu ten kwiat możesz spisać na straty i tylko tyle.Jeśli,jak piszesz ma ona jeszcze kilka nie otwartych pąków kwiatowych,to mozesz liczyc na to,że za kilka dni bedziesz sie cieszyc nowymi kwiatami tej magnolii (Betty?)

A na zimę obsyp ziemię w obrębie systemu korzeniowego rosliny grubą warstwą kory,bądż trocin-to powinno wystarczyć.
aneczeleczka
50p
50p
Posty: 76
Od: 27 kwie 2007, o 21:23
Lokalizacja: woj. lubelskie

Post »

ok, nie doczytałam o tej zimie i obsypaniu. Z tego wynika że będą z niej ludzie jeszcze, a raczej magnolie.

Dzięki
Basienieczka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 17 maja 2007, o 08:57

Choroby magnolii - "podsychające liście"

Post »

Witam!

Krzew - Alexandrina, został wsadzony w marcu. Jakiś miesiąc temu borykaliśmy się z problemem przędziorków, które podgryzały liście, po opryskaniu krzewu (nie pamiętam nazwy leku) wszystko wydawało się, że już jest dobrze. Trzy dni temu zauważyliśmy, że "podsychaja" wierzchołki liści... czy brakuje jej magnezu czy może to wirus lub bakteria? HELP !!! :(

zdjęcia liści, może pomogą zidentyfikować co to jest :
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam!
Basia
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2074
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Post »

Mnie to wygląda na chlorozę.Spróbuj nawozić dolistnie nawozami zawierajcymi żelazo.Może odczyn gleby jest nieodpowiedni?
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2074
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Post »

Żółty kolor może być wynikiem żarowania przędziorków jak również nieodpowiednim pH podłoża-niedoborem żelaza.
Póki co-obserwuj roślinę,gdy się dobrze ukorzeni być może te problemy ustąpią.
Basienieczka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 17 maja 2007, o 08:57

Post »

yhm :) zmierzę pH (krzew podyspany jest korą). Jakij jest skuteczny preparat na przędziorki? Może poprzedni był za słaby?
Basia
Awatar użytkownika
RoksiSK
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 867
Od: 23 kwie 2007, o 15:57
Lokalizacja: Kraków

Post »

Ja mam ten sam problem. Byłam dzisiaj w centrum ogrodniczym i tam dowiedziałam się, że końcówki liści mogą podsychać przez ostatnie przymrozki. Co do koloru liści, to mam sypnąć nawozem do roślin kwasolubnych. I poczekać. Cały czas obserwując roślinę. Jak zmiany się powiększą, to wtedy pryskać na przędziorki. Pozdrawiam
Obrazek Obrazek Obrazek
Basienieczka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 17 maja 2007, o 08:57

Post »

Liście Twojej magnolii wyglądają podobnie jak mojej, mam nadzieję, że w obu przypadkach to tylko przymrozek i garść witamin poprawi ich kondycję. Chciałabym za rok cieszyć się już widokiem pięknych biało-różowych kwiatów...
Basia
Basienieczka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 17 maja 2007, o 08:57

Post »

niestety pogorszyło się mojej magnolii... prawdopodobnie grzyb, znajomy polecił mi "Dithane NeoTec 75 WG"
tak teraz wygląda :(
Obrazek
Basia
Awatar użytkownika
Waldemar
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 22 maja 2007, o 20:41
Lokalizacja: Pomorze

Post »

Czy magnolia powinna mieć podłoże kwaśne ?

Kora chyba to podłoże odrobinę zakwasza...?
Waldemar
Basienieczka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 17 maja 2007, o 08:57

Post »

jest podsypana korą
Basia
Awatar użytkownika
RoksiSK
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 867
Od: 23 kwie 2007, o 15:57
Lokalizacja: Kraków

Post »

Gdy wkopywałam swoją (rękami męża) to mieszałam ziemię 1 : 1 z torfem. Mojej się poprawiło. Oby twoja magnolia Basiu szybko wyzdrowiała. Trzymam mocno kciuki!!! :) :) :)
Pozdrawiam Agnieszka
Mój Ogrod , Kuchnia i Storczyki
Awatar użytkownika
grazyna56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 706
Od: 10 lut 2007, o 20:28
Lokalizacja: łódż

Post »

Moja nowo posadzona w tym roku magnolia lekko przemarzła ,teraz wypuściła liście, ale część z nich jest tak dziwnie poskręcana ,czy to pozostałości po przymrozkach, czy jakaś choroba :cry: :cry: :cry: Obrazek
cudze błędy mamy przed oczyma ,własne za plecami
Pozdrawiam Grazyna
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”