Moje marzenie - maniusika - cz.1

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
maniusika
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5969
Od: 18 mar 2009, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Moje marzenie - maniusika - cz.1

Post »

Zawsze chcialam mieszkać w ogrodzie -parku . Odkąd jestem na emeryturze zaczynam realizować swoje plany .
Ze względu na trudności finansowe sama ukorzeniam większość iglaków i krzewów , schodzi się dłużej z obsadzeniem całego areału ale jaka satysfakcja że wszystko jest zrobione własnymi rękoma ..

Obrazek Obrazek

To jest pierwszy ogród ,który powstał 5 lat temu mam tam dwa skalniaki bo miałam duże kamienie i musialam szybko zrobić skalniak aby mąż ich nie sprzedał pod budowe .
Za tą tują powstał trawnik ale stwierdziłam że ładniej będą wyglądały kwiaty i krzewy

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

tak powstała rabatka różana i wrzosowisko i rabatka z bylinami
Dopiero w tym roku będzie się ładnie prezentować jak zaczną wschodzić kwiaty wiosenne a później jednoroczne ..
Awatar użytkownika
giga45
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4110
Od: 28 lut 2008, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Legnica

Post »

Witaj na forum. Super że założyłaś swój wątek i pokazujesz fotki. Pieknie sie Twoje marzenie zapowiada. Napisz proszę coś wiecej o sobie, okolicy, . Wklejaj fotki i baw sie dobrze z nami. Pozdrawiam Maniusiu :P
Moje Gigulinki
Pozdrawiam wszystkich cieplutko - GIGA
Awatar użytkownika
Ave
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8216
Od: 9 kwie 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź/łódzkie

Post »

Witaj Maniusi na Forum :)

Zapowiada się ciekawie, widać, że masz spory teren, założyłas już różankę, widziałam też bylinowe rabatki. Powiedz nam skąd jesteś ? Jak długo masz ogródek ? To działeczka przydomowa czy w ogrodach działkowych ? Fajnie byłoby zobaczyć Twoje roslinki również z bliska :)
Awatar użytkownika
HannaCS
500p
500p
Posty: 852
Od: 18 cze 2008, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Floryda

Post »

Witaj
Twój ogród jest super.
Wiesz, myslę, że jak się powolutku tworzy to się to bardzo ceni i szanuje :)
ja też mam własnej uprawy ok 30 tuj, na chwile obecną na balkonie w skrzynce, będę w tym sezonie wysadzać na działce
Wysiałam też w ub roku niebieską trawę - 2 opakowania, też siedzą w skrzynce i również w tym sezonie będę sadzić - mam ich mnóstwo ale malutkie jeszcze :)
Będe zaglądać do Ciebie bo milutko i sympatycznie tu
:)
Owoce dojrzewają w słońcu, Ludzie w świetle miłości!!

zielony ogród w lesie
Awatar użytkownika
LILA 51
1000p
1000p
Posty: 1127
Od: 14 maja 2008, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: WIELKOPOLSKA

Post »

Witaj na forum Maniusiu , Twój ogród zapowiada się ciekawie , jeśli masz więcej zdjęć to wklej , jestem ciekawa całości ogrodu .

_____________
pozdrawiam Lila
pozdrawiam Lila
Zapraszam
Awatar użytkownika
piku
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1948
Od: 12 lip 2007, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk / Podkarpacie

Post »

Jak się cieszę, że założyłaś Swój ogrodowy wątek. :D Będę podziwiać Twoje zmagania, bo ogród zapowiada się bajkowo ;:77
pozdrawiam Wiesia :wit
ogród / siedlisko / sukulenty / inne roślinki
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Wrzosowisko - to jest to :D

Mam kilka wrzosów a mam zamiar jeszcze dokupić troszkę i wykopać inne roślinki by zrobic dla nich miejsce :D
Awatar użytkownika
maniusika
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5969
Od: 18 mar 2009, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Moje marzenie ..

Post »

Mój ogród znajduje sie około 50 km. od Warszawy w woj . mazowieckim . działka położona jest na żółtych piaskach ale myślę że sobie z nimi poradze . Podwórko mialam ogrodzone sztachetami ale teraz zięć zmienia na siatkę ,dobrze że nie na te betonowe bunkry .. Natomiast cały ogród chce ogrodzić żywopłotem ,już posadziłam bukszpan ,mahonię ,tawułki ,berberys na razie jest jeszcze mało widoczne bo musze je formować , najładniej wygląda bukszpan ale go najwcześniej zaczęłam ukorzeniać .. Czekam do wiosny aby wszystko utrwalić na zdjęciach ..

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Tak wszystko wyglądało w tamtą wiosne , na jesieni jeszcze dosadziłam troche wiosennych kwiatów , ciekawe jak zakwitną w tym roku
Awatar użytkownika
maniusika
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5969
Od: 18 mar 2009, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Moje marzenie

Post »

Dzięki za piękne róże ,rozjaśniają strone i przypominają lato , moje marzenie odsuwa się w czasie , za oknem napadało tyle śniegu że nawet w zimie tyle go nie było ale słonko zaczyna przygrzewać ,myślę że po niedzieli wszystkie kwiaty pokazą swoją urode . Chcialabym pokazywać tegoroczne zdjęcia i kwiaty ,wraz z kwitnięciem kwiatów i nowymi nasadzeniami będe nabierać wprawy w fotografowaniu pięknych okazów i tworzeniu nowego ogrodu .... Miłego weekendu w ogródkach tam gdzie nie ma śniegu lub wody ...
Awatar użytkownika
maniusika
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5969
Od: 18 mar 2009, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Moje marzenie ..

Post »

witam wszystkie ogrodniczki , wreszcie i do mnie zawitała wiosna , ładne słoneczko pozwoliło rozkwitnąć przebiśniego i krokusom . wrzośce też już zaczynają kwitnąc cebulice błękitem swym rozjaśniają ogród a tulipany i żonkile unoszą główki ku słońcu ..

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
maniusika
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5969
Od: 18 mar 2009, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Moje marzenie ..

Post »

słoneczko coraz mocniej świeci i wszystkie kwiaty zaczynają wyłazić z ziemi i pokazywać jak przezimowały , krzewy też zaczynają wypuszczać pąki cesarska korona ma już malutkie zalążki kwiatowe ,,,, a cała gama wiosennych kwiatów już zaczyna kwitnąć ..
hiacynty ,żonkile i pierwiosnki już pokazały swoje kwiaty , wrzośce i tulipany też ubarwiają ogród nawet niebieska cebulica w tym roku rozkwitła pięknie .. aby pogoda się nie popsuła to ogród będzie mienił się wieloma barwami ..
Awatar użytkownika
maria5
1000p
1000p
Posty: 2460
Od: 18 wrz 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/okolice

Post »

Witaj Marysiu dobrze że założyłaś swój wątek i cieszę się bo też z twoich stron pochodzę też mieszkałam 50 km od Warszawy, masz tyle kwiatów ,wklejaj większe zdjęcia bo ciężko się ogląda takie małe. :lol: :lol:
Awatar użytkownika
maniusika
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5969
Od: 18 mar 2009, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Moje marzenie

Post »

a oto dalsza część kwiatów z mojego ogrodu ..

Obrazek

Obrazek
a to moje prymulki w calej okazalości ..
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”