Storczyki Marivsza

ODPOWIEDZ
marivsz
1000p
1000p
Posty: 1230
Od: 9 sie 2008, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków/ Leżajsk

Storczyki Marivsza

Post »

Nie mogłem się zdecydować czy zakładać temat czy nie, w końcu troche wstyd z paroma sztukami w porównaniu z Wami, ale stwierdziłem, że każdy zaczynał od paru sztuk i oto jestem:D Mam nadzieje że pomożecie mi w razie jakiś problemów czy niejasności. Pierwszy storczyk trafił do nas do domu około 5 lat temu, i do tej pory kwitnie. Raz zdarzył się taki zastuj że przez miesiąc nie miał kwiatka, a poza tym przynajmniej jeden zawsze jest mimo, że ma problemy zdrowotne. Był juz parę razy pryskany, ale choroba powraca, jutro wstawie jego fotki to może cos podpowiecie. A tak ogólnie to mam 6 falków, cymbidium, i cambrie.
oto kilka fotek
Obrazek
Ten storczyk stał na południowym parapecie, nie kwitł chyba przez rok a potem puścił 2 pędy kwiatowe, jednak zamiast go ściągnąć z parapetu to ja go tam pozostawiłem i pąki które stykały się z szybą opadły jak troszke bardziej zaświeciło słońce. Na szczęście w pore się opamiętałem i teraz stoi na półce i obecnie ma 17 kwiatów- ale łodyg nie przedłużył-. szkoda bo kwiatów mogło być znacznie więcej. Wstawie fotke jak kwitnie, tylko musze ją zrobić.

Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
A to jest mój najnowszy zakup- cambria, jak długo powinna kwitnąć? bo u mnie dolne kwiatki zaczynaj już opadać, może za ciepło i mała wilgotność?
Awatar użytkownika
darla80
1000p
1000p
Posty: 1299
Od: 29 sie 2008, o 10:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sokółka/podlaskie

Post »

Witam!
Ze swoim wątkiem to bardzo słuszny wybór-witamy wśród storczykowo zakręconych ;:1
Piękny ten ciapaty falek :shock: Właśnie teraz to mój nr 1 na liście chciejstw.Z tego co piszesz Twój jest wyjątkowo chetny do kwitnienia-czy to ten "problemowy"?
Z cambrią Ci niestety nie pomogę bo jeszcze nie miałam z nią przyjemności :wink: Jutro na pewno jakaś forumowiczka Ci z chęcia odpowie.
Czy to Twój ogród?Bardzo ciekawa jest wyłożona czymś ta kwadratowo-kolista rabata(nie wiem jak to nazwać :roll: )Mój "M" lubi eksperymenty w ogrodzie i kocha wręcz kostkę brukową :roll:
Czekam na dalsze zdjęcia kolekcji :D
Awatar użytkownika
moni;)
1000p
1000p
Posty: 1422
Od: 21 sty 2009, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Post »

Witaj!
Pare sztuk ale jakich pieknych :shock: Nie przejmuj sie to nie ilosc swiadczy o zamilowaniu do kwiatow...
A tutaj z nami na forum i tak zaraz bedziesz miala dziescia sztuk :lol: mimo wszystko...
NL16
Pozdrawiam, Monia ;) --> Dzien bez kawy jest malo ciekawy...
Storczyki moni
Awatar użytkownika
tomko34
1000p
1000p
Posty: 1019
Od: 31 mar 2009, o 21:07
Lokalizacja: Rzeszow

Post »

hej,cambria u mnie kwitnie jakis miesiac,nie jest tak trwala jak phalaenopsis,po przekwitnieciu calkowicie wycina sie pedy kwiatowe i trzeba czekac na nowe pseudo bulwy ktore wyrastaja na brzegach starych,i to z nich wychodza nowe pedy kwiatowe .
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Post »

Witaj Marivsz !
Każdy z nas zaczynał od jednej rośliny i potem to się jakoś samo potoczyło :wink:. Twoje roślinki są bardzo piękne i widać, że mają zapewnione optymalne warunki i pielęgnację. Życzę dalszych sukcesów i oczywiście nowych nabytków :mrgreen: . Na tym forum jakoś zadziwiająco szybko same znajdują sie w naszym posiadaniu :wink: .
Awatar użytkownika
agata0806
1000p
1000p
Posty: 1343
Od: 11 lut 2009, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Post »

Podpisuję się pod Laną że każdy zaczynał przygodę ze storczykami a teraz to już jak narkotyk wciąga i wciąga :lol:
Ale uzależnienie pozytywne ;:3
Awatar użytkownika
Danutka55
1000p
1000p
Posty: 1034
Od: 5 lut 2009, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lezajsk

Post »

moni;) pisze:Witaj!
Pare sztuk ale jakich pieknych :shock: Nie przejmuj się to nie ilosc swiadczy o zamilowaniu do kwiatow...
A tutaj z nami na forum i tak zaraz bedziesz miala dziescia sztuk :lol: mimo wszystko...
Nic dodać,nic ująć.No może dodam jeszcze,że łaciatek jest niezwykle uroczy.
Pozdrawiam serdecznie.Danuta.
bogumila
1000p
1000p
Posty: 1289
Od: 17 cze 2008, o 19:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Witaj :wit
Masz ładne storczyki , to dopiero początek , później będzie tyle , że zabraknie parapetów.
Pozdrawiam Bogumiła
Moje linki
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Post »

Śliczności masz.Ja storczykami zachłysnełam się pare ładnych lat temu,ale w swojej menażerii nie posiadam tak cudnego ciapatego storczyka....Gratuluje dobrego gustu :wink:
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

Masz piękne storczyki, zwłaszcza Phalaenopsis w bordowe kropki.
dana0520
50p
50p
Posty: 96
Od: 2 mar 2008, o 17:15
Lokalizacja: Gdańsk

Post »

Witaj Marvisz wsród pozytywnie zakręconych :D
Bardzo ładne masz kwiatki. Niech rosną zdrowo i długo kwitną.
A który to niby ze zdrowiem ma na bakier??? Ja widzę same zdrowiuśkie okazy :) .
Pozdrawiam Dana
marivsz
1000p
1000p
Posty: 1230
Od: 9 sie 2008, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków/ Leżajsk

Post »

Dzięki wszystkim za odwiedziny i miłe słowa:)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No więc tak to właśnie ten storczyk o który pisałem. Niepokoi mnie ta plama w rozecie liści. A poza tym to chyba ma się dobrze bo puszcza nowy pęd (byłby to już jego 3 ale jeden złamał brat).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A to mój gigant, kupiłem go za 22zł, chyba tak tanio przez tego przeciętego liścia, a marzył mi się od dawna.

Obrazek

Obrazek

A oto storczyk który jest na pierwszej focie (tego co tak słońce przypiekło)
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

masz piękne Phalaenopsis.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”