Jakie rośliny sadzić na mokrym terenie ???

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
londzia1
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 26 mar 2009, o 20:41
Lokalizacja: Krzeszów

Jakie rośliny sadzić na mokrym terenie ???

Post »

Witam !!!
Mam prośbę, może ktoś wie jakie rośliny (szczególnie chodzi mi o drzewka ozdobne), będą dobrze rosły na mokrym terenie? Niedawno wprowadziłam sie do nowego domu, przy domu jest duży teren, który chce obsadzic drzewkami, aby mieć piękny ogród. Problem w tym, że połowa tej działki jest to teren dość mokry. Wiem, że na takim terenie dobrze będą rosły wierzby i chyba azalie, ale chciałabym posadzić coś więcej, tylko co ???. Szukałam takiej informacji w internecie ale nie znalazłam. Czy ktoś może mi pomóc.
Dziękuję. :roll:
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Post »

Cypryśnik błotny, cisy, jaśminowce, derenie, kaliny, czarny bez, mahonia, lilaki , forsycja, leszczyna:) Azalie i rododendrony co prawda lubią wilgoć, ale w połączeniu z glebą przepuszczalną i kwaśną typu leśnego, a jak masz teren wilgotny, to z reguły gleba jest tam mało przepuszczalna i gliniasta, więc korzenie będą gniły i rośliny zmarnieją.Szukając roślin na taki teren musisz unikać takich gdzie pisze 'wymaga gleby przepuszczalnej', a kupować na gleby cięższe.
Łysy
200p
200p
Posty: 352
Od: 22 cze 2008, o 21:27
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Jakie rośliny sadzić na mokrym terenie ???

Post »

londzia1 pisze: duży teren, który chce obsadzic drzewkami, aby mieć piękny ogród (...)
Do przemyślenia jeszcze przed kupnem i sadzeniem :)

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... highlight=
anna_s
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 19 wrz 2008, o 18:39

Post »

również mam bardzo mokrą glebę w niektórych miejscach wręcz zalewisko, mimo to z drzewek owocowych dobrze rosną mi jabłonie i śliwy, myślę ze warto zwrócic uwagę na korzeń rośliny, czy rośnie pionowo w dół czy jest rozłorzysty, te palowe odpadają bo zgniją po paru latach
martka123
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 28 mar 2019, o 20:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie rośliny sadzić na mokrym terenie ???

Post »

To ja jeszcze coś dorzucę, może się komuś przyda :)
Ja na bardziej podmokły teren sadziłam takie przekierowanie usunęłam /Karo
krzewy: porzeczka, bez czarny, borówka (jest taka odmiana na mokrą glebę, chyba bagienna się nazywała)
drzewa: klon czerwony (spory rośnie, trzeba mieć miejsce), topola, wierzba, świerk biały
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”