Jodła koreańska - choroby i szkodniki

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
WioLinKa
200p
200p
Posty: 225
Od: 26 kwie 2007, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Brazowienie igiel

Post »

a moze to brazowienie igiel? Moje swirki to mialy i stosowalam oprysk ale nie pamietam nazwy srodka bo to bylo dawno temu. Srodek polecili mi w ogrodniku.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Jak możesz daj zdjęcie tej jodły Bożeno.
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
Krzyk80
50p
50p
Posty: 83
Od: 26 kwie 2007, o 23:31
Lokalizacja: Krosno woj. podkarpackie

Co to za choroba jodły koreańskiej?

Post »

Witajcie! czy ktoś może zna chorobę jaka nęka moją Jodłę Koreańską? Jeśli tak proszę napiszcie co to jest i jak to zwalczyć ponieważ moja Jodełka wygląda bardzo źle...

Dziękuję

Obrazek Obrazek
Pozdrawiam
Krzysztof
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

A szukałeś u nas w dziale diagnostyki?
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
Krzyk80
50p
50p
Posty: 83
Od: 26 kwie 2007, o 23:31
Lokalizacja: Krosno woj. podkarpackie

Post »

Erazm pisze:A szukałeś u nas w dziale diagnostyki?
Oczywiście, szukałem ale niestety jeden jedyny, podobny (nie jestem tego pewien) objaw wskazywał by na lophodermium piceae czyli Osutkę. Czy to ta choroba - nie mam pojęcia, na wszelki wypadek opryskuję co 2 tygodnie od wiosny Topsinem i jak na razie nowe przyrosty są ładne choć jest ich niewiele a miejscami nie ma wcale... zresztą na nowych przyrostach przebarwienia zewsze pojawiały się późniejszym latem więc się dopiero okaże czy moja terapia w ciemno coś pomogła.
Pozdrawiam
Krzysztof
Awatar użytkownika
cattleya
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1116
Od: 6 maja 2007, o 13:19
Lokalizacja: Łódź

Post »

A jak z nawożeniem, to wygląda na niedbór jakiegoś składnika. Podobny obraz można uzyskać przy przenawożeniu.
I moje róże http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 74&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
I ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=21086" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Krzyk80
50p
50p
Posty: 83
Od: 26 kwie 2007, o 23:31
Lokalizacja: Krosno woj. podkarpackie

Post »

Ooo, a na to nie wpadłem! Praktycznie można by powiedzieć że to drzewo nigdy nie było nawożone a rośnie u mnie w ogrodzie już przeszło 15 lat. Dopiero w tym roku zaczliśmy je nawozić ale z umiarem i śmiało mogę powiedzieć że na przenawożenie nie ma szans prędzej natomiast zgadzam się na niedobór. Bardzo dziękuję.
Pozdrawiam
Krzysztof
Awatar użytkownika
kryska
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2341
Od: 30 kwie 2007, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ziemia Lubuska

Jodła koreańska - co się stało

Post »

Ratunku, co robić. Kilka dni temu podziwiałam szyszki na mojej jodle koreańskiej a dzisiaj zauważyłam, że na niektórych gałązkach igły pożółkły i przy dotknięciu opadły. To samo na Siber Loci / nie wiem czy to się tak pisze, chodzi o jodłę z takimi pozakręcanymi w loczek igiełkami/. Na jednej metasekwoi zauważyłam też trochę pożółkłych igiełek / właściwie listków/. Jodełki na wszelki wypadek opryskałam od robactwa i grzyba. Nie mogę pokazać zdjęcia bo chwilowo nie mam aparatu. Proszę o pomoc.
Życie jak krajobraz, ciągle się zmienia.
Zapraszam do odwiedzania moich wątków - kryska
goni@k
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 18 wrz 2006, o 13:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Łodzią a Warszawą
Kontakt:

Post »

Krysiu ,może tutaj coś znajdziesz (link poniżej)
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... orea%F1ska
Awatar użytkownika
akilegna
Przyjaciel Forum - weteran
Przyjaciel Forum - weteran
Posty: 230
Od: 3 maja 2007, o 09:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Zielonej Góry
Kontakt:

Post »

Krysiu jodły koreańskie i ich odmiany np Silberlocke mają to do siebie (przynajmniej tak wynika z moich doświadczeń), że jak jest dużo szyszek to roślina się trochę osłabia i stąd te przebarwione igły.


Poczekajmy na inne wypowiedzi


------------
Angelika
Awatar użytkownika
kryska
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2341
Od: 30 kwie 2007, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ziemia Lubuska

Post »

Dzięki Gosiu i angeliko, że tak pilnie śledzicie to forum. Gosi, zajrzałam tam gdzie mi wskazałaś i już wiem chyba na pewno, że za mocno potraktowałam je nawozem bo zauważyłam też na jodełce nowe przyrosty. Jestem trochę spokojniejsza.
Życie jak krajobraz, ciągle się zmienia.
Zapraszam do odwiedzania moich wątków - kryska
Awatar użytkownika
anulka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2462
Od: 23 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Ja na Twoim miejscu zrobiłabym oprysk na przędziorka Talstarem.Własnie teraz wylęgają się samice co objawia się żółknięciem igiel.Szczególnie dotyczy to jodły koreańskiej.Niestety je ciągle trzeba poryskiwac preparatami na przędziorka i grzyba.Pod tym względem bardzo chorują.Ja ze swoją walczyłam tak 3 lata
Awatar użytkownika
kryska
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2341
Od: 30 kwie 2007, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ziemia Lubuska

Post »

Dzięki Anulko, moje jodły mają już 6 albo 7 lat i nigdy nie chorowały, nie mówię, że teraz im to się nie przydarzyło. Myślę jednak, że to za dużo azofoski. Ostatnio wyściókowałam iglaki trocinami. Wiem, że trociny pochłaniają azot to podsypałam moje drzewka azofoską i nie żałowałam. Tak też zrobiłam z wiciokrzewem bo chciałam, żeby mi szybko urósł i coś zasłonił, większość liści uschła ale wyrastają już nowe.
Życie jak krajobraz, ciągle się zmienia.
Zapraszam do odwiedzania moich wątków - kryska
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”