"Spajkowe marzenie", czyli nasz skromny ogród

Zdjęcia naszych ogrodów.
Spajk
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 23 mar 2009, o 13:53
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle, opolskie

"Spajkowe marzenie", czyli nasz skromny ogród

Post »

Witam serdecznie!
Mam na imię Lavinia, mieszkam w Kędzierzynie-Koźlu i jestem nowa na tym forum w związku z czym jeszcze bardzo niepewnie się po nim poruszam :oops:
Wybaczcie proszę jeśli będę zadawała pytania, na które odpowiedzi już wcześniej się pojawiły - wybaczcie wszelkie faux pas :wink:

Od ok. 2 lat jestem "szczęśliwą" posiadaczką niewielkiego kawałka ogródka, aczkolwiek jak na moja potrzeby jest on zupełnie wystarczający. Ogórd jak i dom dziele z sąsiadami, o których wolę się nie wypowiadać, bo mają bzika... No bo kto sieje trawe i podlewa ją latem 3-4 godziny dziennie tylko po to by nie chodzić po niej, a kosić ją co 5-7 dni
Wcześniej ogród składał się z trawnika - niezbyt bujnego oraz kawałka grządek na których rosło "mydło i powidło". Wiosną 2008 wysialiśmy trawę i posadziliśmy kilka drzewek - głownie tuje i tujopodobne, 2 bukszpany, drzewko magnoliowe itp. Jestem totalną nogą jeśli chodzi o rozpoznawanie i zapamiętywanie nazw roślin Kilka drzewek padło nam - nie wiem z jakiego podowdu: może nieodpowiednia gleba ( mix ziemi z popiołem czy coś w tym stylu ), może za mało podlewałam ( stawiam pierwsze kroki w ogrodnictwie ), może pies/kot podlał???
W każdym razie chciałabym doprowadzić tej wiosny ogórd do ładu i licze na WASZĄ pomoc - podpowiedzi, wskazówki co robić, a czego unikać.
Postaram się zaraz wstawić zdjęcia z lata 2008.
Kiedy powinna zacząć kwitnąć magnolia ( młode drzewko )??

Tak jak myślałam - nie mam na tym kompie zdjęć - wstawie je innym razem. Ale szczerze powiedziawszy nie mam się czym chwalić - mam sama trawę i to niezbyt urodziwą, którę trzeba napowietrzyć, odżywić itp. Z drzewkami też trzeba coś zrobić, bo rosną bez ładu i składu i mam ich dosłownie 3 na krzyż. Zapomniałam się pochwalić ławeczko-altanką, która postawiliśmy latem zeszłego roku.
Awatar użytkownika
Ania Kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1482
Od: 19 lut 2009, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Witam Cię ponownie!

Miłego buszowania po forum i od razu wyrazy współczucia z powodu "ZARAZY FORUMOWO-ZAKUPOWO-CHCIEJOWSKIEJ" :lol:
Spajk
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 23 mar 2009, o 13:53
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle, opolskie

Post »

Dziękuje za miłe powitanie!

Bardzo licze na Waszą pomoc, bo wiem, że potraficie z niczego zrobić coś...
Chciałabym móc się pochwalić przed rodziną pięknym ogrodem, a sąsiadom ( ludzie ok. 55-65 lat ) utrzeć nosa, bo myślą, że wszystkie rozumy pozjadali ;)

Nie mam niestety w tej chwili zdjęć moich włości, ale spróbuje ogród dokładnie opisać.
Przed domem / pod oknami mamy kawałek trawnika wielkości średniego oczka wodnego. Mamy tam posadzone na środku drzewko magnoliowe ( mam ogromną nadzieje, że zakwitnie tej wiosny ), 2 bukszpany, bo 3. padł, 2 drzewka choinkopodobne, jedną uschniętą choinkę - do wykopania i zastąpienia czymś innym, średnią tuje podadzoną przez poprzednich właścicieli i coś, którego nazwę zapomniałam :oops:
Z tyłu za domem na całej szerokości jest marna trawa - tu można by posadzić coś co zakruje płot i zasłoni dom sąsiadów, dalej stroi ławeczko-altanka + trawa, a poniżej mamy też parę drzewek i kawał trawnika.

Chciałabym to jakoś ładnie zagospodarować.
Sąsiedzi JESTEM_ WULGARNY /-NA ( przepraszam za wyrażenie ) same tuje i trawe, a ja chciałabym coś jeszcze!


A to nasz "mały ogrodnik" - 4letni mopsik SPAJK
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
k-c
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2285
Od: 3 wrz 2007, o 15:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Witam :)

zapowiadaja się wielkie zmiany u Ciebie :) a jak wpadłaś na to forum to niedługo będziesz chciała mieć tyle roślin że będzie problem gdzie by je pomieścić :)

trawa i tuje są ok ale jako ramy ogrodu i widzę że Ty to czujesz i chcesz kolorów ...

a magnolie kwitną różnie zależy jaką dużą kupiłaś ...czaem dopiero po 3-4 latach czasem później a czasem szybciej - wiele zależy od odmiany :)

czekam na fotki ogrodu :)

a Spajk fajny :) mam nadzieję że nie będzie Ci przesadzał roślinek...
pozdrawiam, Karol
moje wątki
Awatar użytkownika
Lamia
500p
500p
Posty: 986
Od: 27 maja 2008, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny śląsk

Post »

Witaj na forum :)

Widzę że sąsiadów naprawdę nie trawisz :) A żeby zasłonić ich dom polecam bluszcz pięcioklapowy lub trójklapowy.Szybko się rozrasta wiec szybko ich zsałoni :)

Nie martw się kochana,samych tuj to ty nie będziesz miała...skoro już tu jestes na forum to zapomnij....zaraz się zarazisz jakimś wirusem kwiecistym :)

Moja działka tez miała byc typowo rekreacyjna.Sama trawa i iglaki :) Ale niestety przy tym forumowym szaleństwie zakupowo-nasadzeniowym tak się zwyczajnie nie da :)

Będe zaglądać do ciebie w oczekiwaniu na zdjęcia!

Miłego dnia!
Spajk
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 23 mar 2009, o 13:53
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle, opolskie

Post »

Spajkuś jest już poważnym kawalerem i do kwiatów/drzewek się nie dobiera - tylko je wącha, delektuje się ich zapachem. W sumie jako tako nie ma nic na sumieniu - no może to, że lubi podlewać nasze drzewka, ale przecież są różne osłonki.

Co do sąsiadów, to trochę nieprecyzyjnie się wyraziłam. Ci zza płota są akurat okej - spokjni ludzie, ale my zamieszkujemy parter domku, a Świry ( tak ich nazywamy ) górę. Z przodu domu ogród jest "podzielony" - nasz jest pod oknami, a ich choinki i róże są z lewej strony. Zaś z tyłu ogórd nie ma wyraźne podziału typu płot - jest tylko "trawiasta linia" :D My kosimy trawę w zależności jej kondycji i naszego czasu ok. raz na 3-4 tygodnie, a Świr maks. co 5-7 dni ( auto myje po każdym wyjeździe z garażu ).
Spajk
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 23 mar 2009, o 13:53
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle, opolskie

Post »

Na chwilę obecną mogę pochwalić się domową roślinnością :D
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Yukkamiała na początku swego istnienia pień, ale najwyraźniej ją przelałam :oops: :roll: . Udało mi się ją odratować, w wodzie wypuściła korzenie i posadziłam ją do ziemi. Długo stała na oknie aż się tak rozrosła, że nie szło roletek zaciągnąć, a firanki stały :D Teraz yukki stoją na kwietniach w sypialni.
Awatar użytkownika
Ania Kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1482
Od: 19 lut 2009, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Domowe rośliny śliczne......ale.......

SPAJK najlepszy i bezkonkurencyjny na razie jak dla mnie...!!!!!!!!!!!!! :P
Spajk
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 23 mar 2009, o 13:53
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle, opolskie

Post »

Powiem tak - lubię otacz się roślinami, cenię estetyke, ale zupełnie nie mam ręki do kwiatów.
Mam na sumieniu amarylis, anturium ( mam następcę pierwszego i obchodze się z nim jak z jajkiem ), odratowaną yukke i parę innych kwiatów, ale wole się już bardziej nie pogrążać!!
Spajk
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 23 mar 2009, o 13:53
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle, opolskie

Post »

Aniu - bardzo się ciesze, że Ci Spajkulinek przypadł do gustu :D On jest moim słoneczkiem i oczkiem w głowie - jest pełnoprawnym członkiem rodziny - takim naszym małym królewiczem.
Pozowole sobie od czasu do czasu wstawić parę jego fotek ( mam nadzieje, że nie dostane przez to bana itp. :shock: )

A to Spajk najbardziej lubi robić
Spajk
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 23 mar 2009, o 13:53
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle, opolskie

Post »

Aniu - bardzo się ciesze, że Ci Spajkulinek przypadł do gustu :D On jest moim słoneczkiem i oczkiem w głowie - jest pełnoprawnym członkiem rodziny - takim naszym małym królewiczem.
Pozowole sobie od czasu do czasu wstawić parę jego fotek ( mam nadzieje, że nie dostane przez to bana itp. :shock: )

A to Spajk najbardziej lubi robić
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Tu Spajki odwiedził część ogrodu Świrów - oni się lubują w kwiatach cmentarnych itp. No i ich trawnik - Świr ma specjalne widełki na wężą żeby go nie trzymać i tak leje wode w jedno miejsce ...Potem je przestawia - w sumie mają mniejszy ogród od nas.
Awatar użytkownika
JolantaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9576
Od: 3 lis 2008, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrzeszów,Wielkopolska

Post »

MOPSIK ,pierwsza klasa ........ :P
Spajk
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 23 mar 2009, o 13:53
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle, opolskie

Post »

Tak, mopsik jest jedyny w swoim rodzaju.
Udalo mi sie znalezc 2 fotki

Obrazek Obrazek

Na pierwszej fotce z prawej strony z tyłu widać drzewka - te sobie Świry posadzili - nadmienie, że ten kawałek ogrodu właściwie też do nas należy, bo wcześniej należał do naszych poprzednikiów, ale skoro Świry chcieli go upiększyć doszliśmy z mężem do wniosku, że nie bęziemy nikomu żałować kawałka trawy - nie mam nic przeciwko temu, że będą chodzić po naszej trawie, siedzieć na naszej ławce. Tak więc "ich część" jest tam gdzie są drzewka i kończy się tuż za ostatnim drzewkiem. Nasza zaczyna się mniej więcej tam gdzie zaczyna padać cień i ciągnie się na lewo aż za dom. Trochę szerszy kawał trawy mamy poniżej schodka betonowego - ciągnie się też do lewej. Nie ma tam nic specjalnego - chyba 10 drzewek.
W zeszłym roku mieliśmy 2 kochie - kawałek jednej widać nawet na fotce. A że to drzewka jednosezonowe, to mamy w tym miejscu wielką luke, które trzeba koniecznie zapełnić :D :lol:
Na drugiej fotce widać naszą ławko-altanke i takie piękne drzewko, którego nazwy nie znam...
Drzewko to dostałam w prezencie od znajomego. Przezimowało ono w piwnicy i niestety nie ma już tylu liście co na zdjęciu... :( Czym je wzmocnić??
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”