Mój ogród - Ewelina - 2009r. cz.3

Zdjęcia naszych ogrodów.
x_m-i
---
Posty: 2658
Od: 19 cze 2007, o 09:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witam Ewelino, u Ciebie już widać piękne oznaki wiosny. U mnie dopiero wyłażą krokusy :(
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

KDanuta pisze:Ewelinko gdzie zgubiłaś wątek o kwiatach domowych :?:
tak lubiłam tam zaglądać i podziwiać Twoją rękę do kwiatów
i zmysł artystyczny w eksponowaniu ich urody :shock:
Danuta
Nie zgubiłam :) Zmieniłam jedynie podpis w mojej" stopce" , a jego długość jest niestety ograniczona...
Przypomnę jednak tutaj adresy innych forumowych wątków , w których "jestem" :)

ROŚLINY DONICZKOWE : http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=8400

RODODENDRONY (cz.I, cz.II, cz.III): http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?p=60329#60329

STORCZYKI : http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 54&start=0

KAKTUSY I SUKULENTY : http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=8897

BUKIETY I SUCHE KOMPOZYCJE : http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 95&start=0

Prócz wymienionych ,odwiedzam wiele innych wątków, czasem jako aktywny uczestnik dyskutowanego tematu , częściej jako obserwator :)
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
KDanuta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2418
Od: 24 kwie 2008, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: BRZESKO

Post »

Ewelinko, dziękuję :!:
będę stałym gościem, mimo ze nie zawsze wpisuje
obecność, ale podziwiam za każdym razem :lol:

_____________
cieplutko Danuta
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

Danusiu - zapraszam :) Ja też rzadko wpisuję się w odwiedzanych wątkach.Stosuję zasadę ,że muszę mieć coś do powiedzenia, by nie zatracać merytorycznych wartości tematu.

A teraz , ponieważ za oknem właśnie leje !!! idę przesiać popiół , którego nazbierało się przez zimę kilka wiader, a można go z powodzeniem wykorzystać jako nawóz. Mam zamiar posypać nim trawnik :)
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
Aszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4040
Od: 16 wrz 2008, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pólnocna wielkopolska.Strefa 6B

Post »

zgadza się,też sobie spaceruje i podziwiam i jak naprawdę coś mi się spodoba i wątek jest merytoryczny to zostawiam ślad.Lubię w taką pogodę pooglądać piękne kwiaty i pomarzyc o swoich :wink:
u Ciebie zawsze dowiem się czegoś ciekawego.Popiół-no popatrz!!!!!
terewa
200p
200p
Posty: 202
Od: 24 lip 2008, o 19:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląskie

Post »

Witaj Ewelino

Przejżałam na tym forum wiele pięknych ogrodów (do tej pory zawsze anonimowo) ale Twoim jestem po prostu zafascynowana. Wszystko jest w nim takie przemyślane a każda roślinka zadbana i pięknie wyeksponowana.
Widać ile serca i pracy musisz w to wkładać, aby ogród wyglądał tak wspaniale o każdej porze roku.
Do tego dzielisz się swoim doświadczeniem z innymi wszystko szczegółowo wyjaśniając (np. temat trawników)
Twoje rady są bardzo cenne i z pewnością z wielu skorzystam.

Z wielkim zainteresowaniem przejżałam również inne Twoje wątki i podziwiam Twoj zmysł artystyczny

Gratuluję i życzę wytrwałości
Pozdrawiam serdecznie - Ewa
Awatar użytkownika
Ave
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8216
Od: 9 kwie 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź/łódzkie

Post »

Informacja o popiele na trawnik i mnie się przyda, bo od tego sezonu stałam sie posiadaczką kominka i... producentką popiołu drzewnianego :)
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

Ewo, Olu Dziękuję za miłe słowa , Ewie tym bardziej, że to u mnie dokonała swojego pierwszego wpisu ! :oops: Cieszy mnie ,że mogę dzielić się z Wami moimi doświadczeniami w zakresie pielęgnacji ogrodu.Sama przecież też wiele się uczę od innych osób na forum.

O zastosowaniu popiołu pochodzącego z drewna spalanego w kominku już gdzieś pisałam. Jednak ponieważ sama właśnie skończyłam " bawić się w Kopciuszka" tj. przesiewać popiół, a gdy tylko wykonam wertykulację trawnika mam zamiar posypać nim cały trawnik , napiszę raz jeszcze o jego dobroczynnych właściwościach .

POPIÓŁ DRZEWNY

pozostający ze spalania zarówno drewna iglastego jak i liściastego, a także resztek roślinnych jest wartościowym nawozem. Można go dodawać bezpośrednio do ziemi (przekopać) ,można posypywać trawniki ( lekko odkwasza), obsypywać nim dookoła drzewa i krzewy, jest też doskonały jako dodatek do kompostu.
Zawiera wiele cennych dla roślin składników pokarmowych ,np. potas, fosfor, wapń, magnez. Nie ma w nim jedynie azotu, który ulatnia się w czasie spalania. Robiąc kompost najlepiej przesypywać popiołem kolejne jego warstwy. Z powodzeniem można go też wykorzystać w ogrodzie podobnie jak nawóz fosforowo potasowy.
Popiół drzewny z ogniska, grilla czy kominka ma też właściwości odkwaszające - podobnie jak kreda.Nie podajemy go więc jedynie pod rośliny kwasolubne.
Jeżeli razem z drewnem nie były spalane żadne śmieci (papier, szmaty, folie, opakowania) to popiół nie zawiera substancji szkodliwych i można go spokojnie stosować nawet pod uprawy warzywne.

Ja przesiewam przez grube sito popiół z kominka (niespalone grudki wrzucam ponownie na palenisko) , bowiem taki przesiany szybko miesza się z glebą, jest niewidoczny na trawniku, nie roznosi się go na butach czy psich łapach ( co niekiedy zdarzało się w przypadku nieprzesianego).
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

Ewuniu -Ave Za dobroczynny wpływ popiołu sypanego na trawnik ręczę osobiście ! Stosuję go od kilku sezonów i wydaje się ,że trawnik jest zadowolony :)
Poniżej zdjęcia z operacji " Kopciuszek"- mam teraz 4 10l. wiadra przesianego popiołu :)

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Gotowy do wykorzystania, przesiany popiół.
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
gagawi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2446
Od: 20 gru 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

A ja mam troszkę spóźniony zapłon :oops: i zebrałam tylko worek popiołu po ostatnich paleniach w kominku.

No i szkoda, że wcześniej nie poczytałam o akcji "Kopciuszek" :)
Grażyna W
Mój ogródek
regulamin
ida74
---
Posty: 4357
Od: 10 kwie 2008, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nad stawem

Post »

Witaj :!: Zacznę najpierw od przywitania ,bo pierwszy raz tu jestem i już mi się podoba .Za chwilkę będę spacerować po Twoim ogrodzie .Miłego dnia i słoneczka życzę.
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

Teraz za moimi oknami jest bialutko i sypie śnieg... Łapię więc aparat i idę zrobić kilka zdjęć - bo to trzeba uwiecznić :)
Tymczasem proszę , przenieście się wraz ze mną w stronę lata , ciepła i słońca...
Tak było...

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

I mam nadzieje ,że jednak za kilka tygodni znowu tak będzie :)
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
Aszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4040
Od: 16 wrz 2008, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pólnocna wielkopolska.Strefa 6B

Post »

dobrze,że to pokazałaś.Jakoś cieplej się zrobiło i optymistycznie :P
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”