Vanda i Banda (wątek merytoryczny)

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Agita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2327
Od: 5 lis 2008, o 15:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Ale chwila, bo ja też nie rozumiem problemu. Przecież można by chyba napisać do Rafaela- na PW skoro taka jest prośba admina!- jaka się komu podoba i może uda się to jakoś rozdzielić? Z tego co widzę, gusta się jakoś rozkładają na razie, więc może akurat uda się bezkonfliktowo dojść do porozumienia i każdy dostanie to co mu odpowiada? Dlaczego zakładacie, że nie da rady?!

Jak dotąd to Rafael jeszcze się nie wypowiedział czy jest w stanie rozdzielić te vandy wedle naszych preferencji- może tak? Rafael, proszę, napisz co Ty na to, to będziemy wiedzieli czy słać Ci nasze typy czy nie..? Może jak by każdy przysłał np ze 4-5 numerów od najbardziej wymarzonej vandy do najmniej, to udałoby się to jakoś pogodzić? Vand jest 100 ale osób dużo mniej, więc może nie zajmie to aż tyle czasu, jakby Rafael miał listę co się komu podoba..?
Ja osobiście bardzo bardzo bym się do Rafaela uśmiechnęła :lol: żeby jednak spróbował, zobaczył choć mniej więcej czy coś się da zrobić..?

Storczykowa, nie wiem czy aż MOŻESZ sobie wybrać, bo takie vandy mogą być trzy a chętnych 15-tu, ale możesz zapytać czy dałoby się itd
Pozdrawiam, Agnieszka
Storczyki cz. I ; Storczyki cz. II ; Tu inne zielone
"Nie ma jednej prawdy, jeśli rzetelnie obserwuje się człowieka" Z. Zapasiewicz
Rafael1979
100p
100p
Posty: 104
Od: 29 sty 2008, o 16:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Woźniki Śląskie / Goleniów /Bielefed (DE)

Post »

Jeśli ktoś coś ma do mnie niech pisze na GG czy PW. Admin jest osobą bardzo wyrozumiałą i tylko dziękujcie za to...
Storczykowa w Twoim przypadku uważam, że na te ponad 4000 postów co najmniej 3500 jest nie na temat, powtarzających się i w ogóle zbędnych... Jeśli dalej będzie taka atmosfera to i ja nie będę nic się wypowiadał...
Awatar użytkownika
moni;)
1000p
1000p
Posty: 1422
Od: 21 sty 2009, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Post »

Z tego co wiem to danutastachurska, uprawia w podlozu. Ladnie i zdrowo wygladaja.

Wszystkich ktorzy chca pogadac o "wszystkim" zapraszam tutaj http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 221#750221 a nasz watek Vandowy bedzie czysty merytorycznie :)
NL16
Pozdrawiam, Monia ;) --> Dzien bez kawy jest malo ciekawy...
Storczyki moni
Awatar użytkownika
Leśny Duch
1000p
1000p
Posty: 2257
Od: 10 lut 2009, o 12:40
Lokalizacja: Wejherowo/Gdynia

Post »

Gdy dostawałam wandy od Jolusi, to napisała, żeby przez tydzień je codziennie moczyć, bo przeschły lecąc/płynąc przez ocean. Potem, w zależności od wielkości rośliny, moczyć 2-3 razy w tygodniu.:)
Pozdrawiam!:) Joasia
Na leśnym balkonie
Awatar użytkownika
iwka2
500p
500p
Posty: 791
Od: 1 mar 2009, o 15:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niemstow k.Cieszanowa

Vandy

Post »

Witam!ja na razie mam jedna vande :roll: ,duza,mocze ja 2-3razy w tygodniu w wiadrze z woda.jak ja kupilam rosl ped kwiatowy,nastepnym razem miala juz 2 pedy kwiatowe,tak pewnie dziala swieze powietrze,całe lato wisiała na zewnatrz ;:6 .A tym vandom co zamowilismy wszyscy ile potrzeba czasu zeby zakwitły?pozdrawiam :wit
Pozdrawiam Iwona
Awatar użytkownika
Leśny Duch
1000p
1000p
Posty: 2257
Od: 10 lut 2009, o 12:40
Lokalizacja: Wejherowo/Gdynia

Post »

podobno rok-dwa, ale to zalezy od warunków, któe im zapewnimy - to była ocena "na oko" ze zdjęć.
Pozdrawiam!:) Joasia
Na leśnym balkonie
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Post »

Rafael1979 pisze:Jeśli ktoś coś ma do mnie niech pisze na GG czy PW. Admin jest osobą bardzo wyrozumiałą i tylko dziękujcie za to...
Storczykowa w Twoim przypadku uważam, że na te ponad 4000 postów co najmniej 3500 jest nie na temat, powtarzających się i w ogóle zbędnych... Jeśli dalej będzie taka atmosfera to i ja nie będę nic się wypowiadał...
Rafael :twisted: nie strasz nas tak i ani sie waż milczeć.My układne kobiety jesteśmy i ucieszymy się z tego co dostaniemy.jeśli uda sie nam dostać to co chcemy bedziemy szczęsliwe ,a jeśli nie to potrakujemy kolor kwiatów jako niespodzianke i bedziemy w siódmym niebie :P Ja zdecydowałam się na vandę w wazonie,chce cieszyć oczy korzonkami ,a poza tym tak sobie myślę ,ze bedzie wygladała bardziej egzotycznie.Poza tym dla początkujacych łatwiej miec korzenie pod kontrolą.
Awatar użytkownika
darla80
1000p
1000p
Posty: 1299
Od: 29 sie 2008, o 10:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sokółka/podlaskie

Post »

Ja to w sumie chciałam choć jedną powiesić :roll: Tylko nigdzie nie mogę spotkać koszyczków wiszących(czy kiedykolwiek ktoś widział je w LM :idea: :?: ,w najgorszym razie zamówić trzeba będzie gdzieś przez internet).
Latem chciałabym je trzymać na podwórku-a takie wiszące wydaje mi sie,że lepiej się do tego nadają niż w szklanych osłonkach-może się mylę,nie wiem :?
Awatar użytkownika
Agita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2327
Od: 5 lis 2008, o 15:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Darla, owszem, ja widziałam w LM w Gdańsku z tydzień temu, dwa rozmiary, takie z listewek z Orchidsklepiku, ceny chyba 12 i 16 zł. Trafiłam na nie przypadkiem, wisiały gdzieś z boku wsród roślin w okolicy kolan i gdyby mój synek, który lubi wszystko w sklepach wyrzucać z półek, nie siegnął tam i nie zrzucił ich z haczyków, to bym ich nie znalazła. Potem widziałam je jeszcze położone na ziemi pod "stołami" z roślinami, oni tam trzymają podłoże, czasem doniczki i inne tego typu rzeczy.
Popytaj albo dobrze się rozglądaj :)

Wiszące latem na pewno lepiej bez szkła zostawić, mają przepływ powietrza, a poza tym przez szkło może się utworzyć efekt soczewki i je popalić. Ja chyba też powieszę na balkonie... Ale będzie super klimacik egzotyczny :)
Pozdrawiam, Agnieszka
Storczyki cz. I ; Storczyki cz. II ; Tu inne zielone
"Nie ma jednej prawdy, jeśli rzetelnie obserwuje się człowieka" Z. Zapasiewicz
Awatar użytkownika
śnieżka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3059
Od: 2 wrz 2007, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post »

Ponieważ zdecydowałam, że jedną Vandę na pewno będę trzymać w wazonie, więc dziś będąc ,przypadkiem' :D w specjalnym sklepie- kupiłam szklany wazon. Dobrze byłoby dokupić do tego celu jeszcze jakiś plastikowy koszyczek i z tym koszykiem ją tam umieszczać, ale zanim kosz gdzieś nabędę, będzie przebywała w tym wazonie bez kosza.
Awatar użytkownika
Leśny Duch
1000p
1000p
Posty: 2257
Od: 10 lut 2009, o 12:40
Lokalizacja: Wejherowo/Gdynia

Post »

śnieżko dlaczego chcesz wsadzać ją do kosszyczka? a swojego spróbowałam się pozbyć, choć nie do końca mi się to na razieudało. Korzenie sa w nim ściśnięte, wrastają nawet w niego. Koszyczki moim zdaniem są dobre do podneszenia - przymocowujesz drut i gotowe. Ale do szklanego wazonu nie widzę zastosowania. Może ktoś ma inne dowiadczenia?
Pozdrawiam!:) Joasia
Na leśnym balkonie
Awatar użytkownika
Jolusia
1000p
1000p
Posty: 1055
Od: 25 gru 2008, o 19:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niemcy, Toruń

Post »

Ja uwazam ze dla poczatkujacych jest sensowna uprawa w wazonach albo przezroczystych doniczkach poniewaz mozna caly czas obserwowac stan korzeni.

Osobiscie nie lubie koszyczköw poniewaz po pierwsze korzenie sa scicniete a po drugie z koszyczkiem wchodzi taka Vanda bardzo trudno w wazon. :lol:
Pozdrawiam Jolanta
Storczyki Jolanty

:wit
Awatar użytkownika
Alicja N.
100p
100p
Posty: 153
Od: 18 lut 2008, o 15:04
Lokalizacja: Mrągowo/Białystok

Post »

Storczykowa, uprzejmie proszę, abyś nie zaśmiecała wątku.

a jeśli chodzi o Vandy, to w sumie ja ciąge się wacham co do uprawiania. myślałam,że właśnie dla początkującego lepiej w podłoże wsadzić...aj...im dłużej czekam tym bardziej sie stresuję (dobrze, że Tomek zachował zimną krew ;P )
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”