Kaktusiki i sukulenciki Kati

Awatar użytkownika
k-arolka
1000p
1000p
Posty: 1279
Od: 1 sie 2007, o 21:54
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post »

a który ferus od pana n ten pierwszy cyz drugi?;) ten drugi mi sie strasznie podoba...
Awatar użytkownika
Becia
1000p
1000p
Posty: 1789
Od: 9 lip 2007, o 16:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sląsk

Post »

Karolciu mówimy o pierwszym, bo drugiego obie mamy:)
Awatar użytkownika
Grzdyl
500p
500p
Posty: 694
Od: 8 gru 2008, o 00:12
Lokalizacja: Police

Post »

[quote="kati-1976"]
Władku pochwal się swoim zbiorem kaktusków. Ciekawa jestem co tam masz :D Jeśli chodzi o szaradziarstwo, to powiem Ci, że to bardzo przyjemna pasja, Nie dla mnie jedank. Mój tato był jednym z najlepszych szachistów ziemii łódzkiej w latach 70-tych i 80- tych. Próbował mi sprzedać swoją wiedzę jednak ja niestety osoba wiecznie fruwająca w obłokach nie dałam się do tego przekonać :oops:

Po pierwsze,to pogratuluj ode mnie ojcu.Sam kiedyś też namiętnie grywałem w szachy,jednak takich osiągnięć nigdy nie miałem.

Z szaradziarstwa preferuję głównie krzyżówki typu "Z przymrużeniem oka","Jolki",Hetmańskie" itp.oraz zadania logiczne.Próbuję też układać zadania i muszę się pochwalić,że niektóre z nich ukazują się w najlepszym polskim wydawnictwie szaradziarskim.Jednak łatwiej mi idzie rozwiązywanie niż układanie.:D

Znów strata.Kilka dni temu wróciły z zimowiska w piwnicy moje kaktusy i okazało się,że ponad 20-sto cm. Oreocereus trolli na środku swej wysokości ma dużą wygniłą dziurę.Wszystkie inne przezimowały dobrze,tylko ten jeden nie.Odciąłem zdrowy szczyt,może uda mi się go ukorzenić.Co do zdjęć to na razie raczej się na nie nie zanosi.:lol: Po pierwsze to nie mam nic atrakcyjnego a po drugie,jeszcze jestem trochę zagipsowany i takiej sesji zdjęciowej sam bym raczej nie podołał,a nie chcę angażować najbliższych,gdyż i tak już 3 miesiące są na moje posyłki.:lol: Gdy się bardziej usamodzielnię,to może ... :D
Pozdrawiam,Władek.
Wykształcenie - coś, co mądremu mówi, jak mało wie, natomiast głupiemu, jak wiele potrafi. (J. Tuwim)
Awatar użytkownika
kati-1976
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3793
Od: 28 wrz 2008, o 22:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zgierz łódzkie

Post »

Dziewczyny pomyłka :? :!:
Pomieszało mi się. F. chrystacanthus został kupiony u mojego zgierskiego kaktusiarza.
Teraz sobie to uświadomiłam
Sorki za wprowadzenie w błąd
Ten feruś to perełka w zbiorze :D
Moje doniczkowce i sukulenty
"Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości"
Awatar użytkownika
kati-1976
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3793
Od: 28 wrz 2008, o 22:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zgierz łódzkie

Post »

Władku, tylko pogratulować. Do układania krzyżówek to ja chyba się nie nadaję, ale CIEBIE PODZIWIAM. Z RESZTĄ CO TU DYŻO MÓWIĆ OCZYTANY Z CIEBIE CZŁOWIEK więc krzyżówki pewnie wciągasz nosem :D
A ja namieszałam z tymi szachami.Nie wiem dlaczego je skojarzyłam z szaradziarstwem :roll: :?
Kuruj się i niech Ci wreszcie ten gips zdejmują, bo wiosna idzie.
A na kaktuski czekam z niecierpliwością :D
Moje doniczkowce i sukulenty
"Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości"
Awatar użytkownika
Grzdyl
500p
500p
Posty: 694
Od: 8 gru 2008, o 00:12
Lokalizacja: Police

Post »

Nie przesadzaj z tymi pochwałami bo w megalomanię mnie wpędzisz :lol:
Pozdrawiam,Władek.
Wykształcenie - coś, co mądremu mówi, jak mało wie, natomiast głupiemu, jak wiele potrafi. (J. Tuwim)
Awatar użytkownika
kati-1976
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3793
Od: 28 wrz 2008, o 22:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zgierz łódzkie

Post »

Ja tylko stwierdzam fakt Władku :D

Ale odwaliłam numer.
Na forum kaktusy - bydgoszcz wrzuciłam parę fotek do rozpoznania co do których miałam wątpliwości.
M. inn tę fotkę by potwierdzono,że 1,2,3 to hybrydki astro
Okazało się że 3 to wcale nie jest Astro :lol: tylko Lemaireocereus pruinosus Synonim : Stenocereus pruinosus

Obrazek
Moje doniczkowce i sukulenty
"Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości"
Awatar użytkownika
rosiowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2177
Od: 14 cze 2008, o 15:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wieś pod Łodzią

Post »

Krzyżówki "z przymrużeniem oka" i "hetmańskie" to również moje ulubione. Jednak ostatnio zupełnie nie mam na to czasu. A szkoda, bo szare komórki potrzebują treningu :)
pozdrawiam - Gosia
Moje wątki
Awatar użytkownika
Becia
1000p
1000p
Posty: 1789
Od: 9 lip 2007, o 16:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sląsk

Post »

kati-1976 pisze:Dziewczyny pomyłka :? :!:
Pomieszało mi się. F. chrystacanthus został kupiony u mojego zgierskiego kaktusiarza.
Teraz sobie to uświadomiłam
Sorki za wprowadzenie w błąd
Ten feruś to perełka w zbiorze :D
no właśnie Kasiu,
perełka
szukam go i szukam i zdziwiłam się, że mogłabym go przegapić,
ciągle przeszukuję A. w poszukiwaniu go,
napisałam też do Pana N. może skieruje mnie gdzieś :?:
Ps. ten ferak jest w Lublinie, w ostateczności poczekam do maja i wtedy u niego go zamówię (wysyła od maja).
Awatar użytkownika
k-arolka
1000p
1000p
Posty: 1279
Od: 1 sie 2007, o 21:54
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post »

Jak mis ie podoba to astro okrągłe.. zapomniałam nazwy. chyab asterias ale nei jestem pewna)
Awatar użytkownika
kati-1976
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3793
Od: 28 wrz 2008, o 22:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zgierz łódzkie

Post »

Zgadza się Karolinko, to Astrophytum asterias var asterias :D
Moje doniczkowce i sukulenty
"Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości"
Awatar użytkownika
kati-1976
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3793
Od: 28 wrz 2008, o 22:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zgierz łódzkie

Post »

Mix czy nie mix, a.asterias po prostu. Każde z nich pochodzi z innego źródła. To mniejsze kupiłam jako a. asterias var asterias
Moje doniczkowce i sukulenty
"Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości"
Awatar użytkownika
Becia
1000p
1000p
Posty: 1789
Od: 9 lip 2007, o 16:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sląsk

Post »

Kasiu wszystkie astra i nie astra bardzo piękne,
częstuj nas częściej zdjęciami :wink: :wink:
Zablokowany

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”