Buraki czerwone cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Marcin88
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 27 lut 2009, o 16:59

Post »

Osu, nie warto pikować, szkoda czasu. Zasiej prosto do gruntu, na pewno się udają.
osu77
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 27 sty 2009, o 18:34
Lokalizacja: ANGLIA

Post »

wlasnie nie wiedzialem jak to zrobic i juz posialem ... nawet zaczely wychodzic juz 3 dni temu ale to chyba nic sie nie dzieje ???
Awatar użytkownika
liria1
50p
50p
Posty: 81
Od: 18 sie 2008, o 11:24
Lokalizacja: Kraków

Post »

Uważaj buraczki są wrażliwe na przygruntowe przymrozki ja wysiewam 1 maja :D
liria1
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

wronek89 pisze:Nie wiem jaki pierwiastek odpowiada za wybarwienie, czy wogole jakiś, ale moge jedynie powiedzieć że buraki wrażliwe są na niedobór boru i magnezu. Dużo jasnych prążków to wynik kiepskich odmian, ale skoro mówisz ze masz kilka.

U mnie gorzej, bo jakie bym nie posiała, to rosną nie większa od piąstki niemowlaczka. Powiadasz,że bor i magnez...A jaki najlepiej nawóz zastosować? Ja daję kompost, chyba w nim tego brakuje. Inne warzywa udają się bez zarzutu.
Waleria
Swagman
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 893
Od: 11 sty 2009, o 23:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ponidzie

Post »

Walerio a jak gęsto są te buraczki posiane :idea: :?: bo jak gęsto to sa drobniejsze a jak sie je posieje rzadko to potrafią burole porosnąć wielkie :idea: :wink: zresztą rolnicy przerywają buraczki jak są za gęsto ,no chyba ze się je hoduje na botwinkę :idea: :wink: istnieje tez mozliwośc ze kupiłaś buraka liściowego :idea: :wink:
Awatar użytkownika
adamlol
200p
200p
Posty: 484
Od: 25 sty 2009, o 18:18
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Post »

ja mam ok co 5-7 cm w 2 rządkach w jednym ok 8cm są obok siebie
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

No niestety, nie są gęsto, problem jednak chyba tkwi w jakości ziemi.
Waleria
Awatar użytkownika
elik_49
1000p
1000p
Posty: 1444
Od: 15 mar 2009, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Post »

Miałam podobny problem w tamtym roku że niektóre były niezbyt ładnie wybarwione w środku, zwłaszcza te które były bardzo duże bo zbyt bardzo je poprzerywałam,ale ja nie mam zbyt dobrej ziemi chociaż zasilam ją bo pewnie nic by nie urosło.
W tym roku zmienie na inny gatunek buraków, a czy czasami nie siejesz w tym samym miejscu co poprzedniego roku ? bo warzywa jak rowniez niektóre kwiaty tego nie lubią.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
MagdaMisia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2814
Od: 17 mar 2009, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

przyczyną złego wybarwiania się korzeni buraka może być zbyt duże nawożenie azotowe ;)
Awatar użytkownika
elik_49
1000p
1000p
Posty: 1444
Od: 15 mar 2009, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Post »

Ja raczej nie przesadzam z nawozem a pod buraki w tamtym roku nic nie dawałam tylko kompost i rozcieńczony kurzeniec może to faktycznie za dużo tego bylo ja upatruje jednak przyczyny w tym że były to zbyt wyrośniete egzemplarze bo pozostałe takie wymiarowe po prostu cudeńka :D
pozdrawiam Ela * Moje zielone różności
Awatar użytkownika
MagdaMisia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2814
Od: 17 mar 2009, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

elik_49 pisze:Ja raczej nie przesadzam z nawozem a pod buraki w tamtym roku nic nie dawałam tylko kompost i rozcieńczony kurzeniec może to faktycznie za dużo tego bylo ja upatruje jednak przyczyny w tym że były to zbyt wyrośniete egzemplarze bo pozostałe takie wymiarowe po prostu cudeńka :D
Kurzeniec = sam azot :), przez to tak wyrośnięte egzemplarze, poza tym jak popikujesz buraki to właśnie takie chochoły wielkie porosną. Ja w tym roku nie będę za bardzo przerywać okragłych, bo lubię takie małe ze słoiczka, a na tarte ma podłużne Rywale.
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
elik_49
1000p
1000p
Posty: 1444
Od: 15 mar 2009, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Post »

Buraków nigdy nie pikowałam chyba że były nierównomierne wschody to braki w rządkach trzeba wtedy czymś uzupełnić :D
Takich chochołow może bylo kilka a generalnie wszystkie to takie około 8-10 cm średnicy i idealnie wybarwione ale byc może jednorazowe podlanie kurzeńcem w ten sposób zaowocowało.
pozdrawiam Ela * Moje zielone różności
Awatar użytkownika
adamlol
200p
200p
Posty: 484
Od: 25 sty 2009, o 18:18
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Post »

są takie odmiany co są krwisto czerwone , bez pręg w środku np . wodan F1
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”