Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
krysp50
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 628
Od: 22 lut 2007, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

A to zabiliście mi ćwieka.Miałam takich dużo - właśnie poprzez skojarzenia z nieprzyjemnymi sytuacjami - w moim pojęciu, oczywiście.I tak, np. nie lubię aksamitek /tzw.turków,śmierdziuchów/ ze względu na zapach - ale mam ich dużo na działce, bo najlepiej znoszą susze i wypełniają "dziury" oraz odstraszają krety,nie lubią ich pędraki i są dobre do okrywania oraz użyźnienia. Nie lubię też piwonii - bo mama zawsze je przynosiła do domu ze szczypawami - ale mam je na działce - uwielbiam ich zapach i też ścinam do wazonu. I tak by można wymieniać....wymieniać....wymieniać....
A w ogóle, to mam do kwiatów żal, bo za krótko kwitną i stoją w wazonie
:lol: :!: :evil:
Pozdrawiam Krystyna
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

DorkaWD pisze:Nie lubię palm ...
nawet nie potrafię wytłumaczyć z jakiego powodu :oops:
Podobają mi się palmy w palmiarniach, ogrodach zimowych i w naturalnym srodowisku ale w domach coś mnie w nich "odstrasza".
Jedyny wyjątek to małe chamodery, te mi nie przeszkadzają ;-)
Buu no wiesz czemu tak, to takie piękne i okazałe rośliny jak modelki na wybiegu :( :( :(
lawenda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1603
Od: 22 mar 2007, o 19:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

Nie przepadam za daturą wolę mniejsze kwiatki
Poohaty
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 16 kwie 2007, o 13:16
Lokalizacja: Gdańsk

Post »

Ja z kolei nie lubię malutkich kwiatków. średni ze mnie ogrodnik, i znam pewnie z 5 nazw kwiatów, dlatego pozostawię to bez nazw. Ale chodzi mi o takie kwiaty gdzie zielonego jest pełno i gdzieś tam ze 2-3 kolorowe kwiatki. Przyjdzie lato to mogę porobić zdjęcia na mojej działeczce. Jeśli temat będzie nadal aktualny.
panda7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1532
Od: 9 lis 2006, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Przemo ;-)
Podobają mi się palmy ale w takich warunkach o których pisałam... natomiast w domu a zwłaszcza w małych mieszkaniach są one takie bidne, stłamszone i zabiedzone. Dobrze wiesz, że palmy potrafią urosnąć spore i co potem z nimi? Jednak jest to organizm żywy! Może się mylę ale palm się nie przycina tak jak fikusy czy hoje i nie można ich modelować.
No i chyba źle się czuję przy roślinach z ostrymi liśćmi - a większość (o ile nie wszystkie) takie właśnie liście ma. Kiedyś nawet czytałam (nie pamiętam gdzie ale była a w zasadzie były to ksiązki o radiestezji i energetyce), że palmy nie są dobre tzn ich oddziaływanie na naszą energetykę może być szkodliwe (chodzi oczywiście o te palmy w pomieszczeniach).
Z tego powodu wrażliwsze osoby nie lubią palm i kaktusów w swoim otoczeniu.
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

Amlos pisze:
Waleria pisze:No wreszcie, skojarzenia!
Nie lubię hortensji, bo kojarzą mi się z grobem..
Podobne cmentarne skojarzenia mam w stosunku do begonii. Nigdy bym ich nie posadziła
na swoim ogrodzie czy balkonie :? .
.
A ja do chryzantem i bratków. Jak idę na cmentarz to gdzie nie spojrzę tam bratki :? Poza tym nie lubię jeszcze surfinii(miałam raz na balkonie i wszystkie kwiatki się do siebie lepiły, a poza tym szybko więdną) i rdestu. :roll:
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Karo! Hortensje podziwiam z daleka, piękne białe , wysokie rosną koło któregoś kościoła we Wrocławiu, ta na zdjęciu jest prześliczna, całkiem nie przypomina tych doniczkowych w jakimś smętnym kolorku.
Przemo! Twoje porównanie palm do modelek ubawiło mnie. Modelki z kolei kojarzą mi się z anorektyczkami. Mam to nieszczęście, że w pobliżu mieszka takowa. Bez kosy i białego przebrania straszy ludzi. Do palm nie czuję awersji, jakbym miała mieszkanie o 200m2 większe, pewnie bym miała parę.
Waleria
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Witam. Ja nie lubię floksów. W dzieciństwie w ogródku mojej babci rosły jak chwasty i pojawiał się na nich biały nalot. Ochyda!
Reposit-10
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 8491
Od: 22 sty 2006, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

aurynka pisze: A ja do chryzantem i bratków. Jak idę na cmentarz to gdzie nie spojrzę tam bratki :?
Bratki toleruję tylko na balkonie, bo wczesną wiosną nie ma wielkiego wyboru :

Obrazek
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

Ja lubię wszystkie roślinki kwitnące.
No może poza mikołajkiem :D :D
Awatar użytkownika
ariel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1479
Od: 24 paź 2006, o 22:46
Lokalizacja: Zaleszany PDK
Kontakt:

Post »

jeżeli chodzi i skojarzenia cmentarne to funkie. Ale awersji nie mam do żadnych póki co.
Awatar użytkownika
Dorota T.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1379
Od: 11 mar 2007, o 12:09
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Od trzech dni głowię się i nic nie wymyśliłam. Ja to nawet kwitnące chwasty lubię :lol:
Inter vepres rosae nascuntur. Róże rosną wśród cierni.
Mój ogródek-cz.1 ... Mój ogródek-cz.2 ...
Reposit-10
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 8491
Od: 22 sty 2006, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

ariel pisze:jeżeli chodzi i skojarzenia cmentarne to funkie.
A i tak mi nikt nie zdyskredytuje moich ulubionych funkii ;:50
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”