Pomidor czarny, granatowy, fioletowy Cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
arisza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 570
Od: 2 lut 2009, o 10:44
Lokalizacja: Podbeskidzie

Post »

Ślicznie dziękuję za odpowiedź :) w takim razie mogę zebrać nasiona z black krim i black zebry w tym roku i powtórzą cechy w następnych latach :)
Agnieszka
Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak Rośliny, pozbawieni miłości więdną...
Awatar użytkownika
adamlol
200p
200p
Posty: 484
Od: 25 sty 2009, o 18:18
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Post »

F1 są dostępne dla amatorów ale z polskich firm nasiennych tak nie hodują roslin jak inne zagraniczne w polskich oni może sami nawet nie muszą wiedziec jaka to jest krzyżówka i podają te to jest F1 .
Awatar użytkownika
arisza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 570
Od: 2 lut 2009, o 10:44
Lokalizacja: Podbeskidzie

Post »

No wiec z tymi nasionami black krim czy innych czarnych pomidorów,ze stron amerykańskich to nie taka prosta sprawa zamówić i kupić :? ponieważ cło naliczą na lotnisku , dowiadywałam się... :roll: Jedyne wyjście to jak ma się za oceanem znajomych , którzy kupią tam nasiona i wsadzą do zwykłej koperty :) wtedy najszybciej się uda.

Mam pytanie do osób,które kupiły na allegro nasiona black krim , ja wam wykiełkowały??
Agnieszka
Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak Rośliny, pozbawieni miłości więdną...
lotta
500p
500p
Posty: 596
Od: 11 lut 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zach.pomorskie

Post »

Dlatego zarabiają osoby, które sprowadzają te nasionka i przepakowują po 10 lub 30 sztuk. Też tak kupiłam. Jedna odmiana - 30 szt w przeźroczystym woreczku 3zł, a później zobaczyłam te same pomidory w sklepie internetowym, w oryginalnej kolorowej torebce - 300szt uwaga! 2,99zł. Nie była to odmiana Black Zebra, ale z tego widać, jak to się odbywa. Dlatego one nie są w oryginalnym opakowaniu. A może nawet są kupowane na kilogramy.
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Nie ma żadnego cła za nasionka pomidorów.Znajoma kupiła mi 11 odmian,zapłaciłem
ok 90 zł wraz z przesyłką.Pakowane po 30 szt,co mi wystarczy na pięć lat.
Awatar użytkownika
arisza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 570
Od: 2 lut 2009, o 10:44
Lokalizacja: Podbeskidzie

Post »

mirzan pisze:Nie ma żadnego cła za nasionka pomidorów.Znajoma kupiła mi 11 odmian,zapłaciłem
ok 90 zł wraz z przesyłką.Pakowane po 30 szt,co mi wystarczy na pięć lat.
Jak dzwoniłam do firmy , która sprzdaje nasionka pomidorów , poinformowali mnie ,że muszę liczyć się z cłem.
Pisałam,że znajomi to coś innego jeśli pakują w inne nie firmowe koperty(paczki) wtedy zapewne nie ma problemu.


to znalazłam na łamach gazety wyborczej.

PRZEPISY CELNE.

Podróżni przyjeżdżający do Stanów Zjednoczonych są obowiązani wypełnić deklarację celną. Przepisy amerykańskie zezwalają na przewożenie przez granicę do 10 000 USD (lub równowartości tej sumy) bez obowiązku jej zgłoszenia. Jeżeli kwota przewożona przekracza tę sumę, należy zgłosić ją w deklaracji celnej oraz urzędnikowi celnemu. Dotyczy to nie tylko gotówki, ale również innych środków płatniczych. Brak odpowiedniej deklaracji grozi poważnymi konsekwencjami. Absolutnie zakazane jest posiadanie najmniejszej choćby ilości narkotyków oraz wwożenie jakiejkolwiek żywności, roślin, nasion itp.
Obowiązuje całkowity zakaz wwozu i wywozu artykułów spożywczych. Również całkowitym zakazem wywozu objęte są wszelkie rośliny i nasiona. Przywożenie i wywożenie zwierząt domowych możliwe jest po przedstawieniu zaświadczenia weterynaryjnego.
Agnieszka
Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak Rośliny, pozbawieni miłości więdną...
lotta
500p
500p
Posty: 596
Od: 11 lut 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zach.pomorskie

Post »

Na pewno jeśli by chcieć oficjalnie i zgodnie z przepisami sprowadzić nasiona spoza Unii to jeszcze trzeba mieć wpis do rejestru i pozwolenie, przepisy są tu rygorystyczne. Ale to byłby absurd stosować się do nich kupując nasiona na własne potrzeby. Tak samo było kiedyś do Anglii - trzeba było chować nasiona, bo zgodnie z ich przepisami to obowiązywała kwarantanna czy coś takiego.
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7460
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Post »

Ojjj! Arisza, moim synom, czekającym na mnie na lotnisku, trzęsły się kolana ze strachu. Złapią mamę czy nie złapią? Oczywiście deklaracja celna była czyściutka a w walizkach i po wszystkich kieszeniach poupychane cebulki krokusów, tulipanów, narcyzy, hiacyntów, kłącza piwoni, nawet odpowiednio przycięte do rozmiaru dna walizki leszczynki czerwonolistne. Polaków dosyć często kontrolują ale nie ze względu na roślinki ale szukają polskiej kiełbasy (nie wiem po co ludziska to przewożą, w polskich sklepach kiełbas nie brakuje). To była wojna nerwów !!! Na szczęście wszystko co chciałam przewieźć już przewiozłam. Nasionka pomidorów kupił mi syn ( przy okazji też dla siebie) i podał przez znajomego jeszcze w grudniu. Przy wyjeżdzie nie wypełnia się żadnych deklaracji, co najwyżej na polskim lotnisku mogą Cię polscy celnicy przetrzepać. Broń Boże nie namawiam nikogo do przemytu.
Awatar użytkownika
arisza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 570
Od: 2 lut 2009, o 10:44
Lokalizacja: Podbeskidzie

Post »

Przecież nie o to mi chodziło , pisząc o cle myślałam o zamówieniu bezpośrednio ze strony

http://www.amazon.com/s/qid=1235148664/ ... ato&page=1

za które trzeba od razu zapłacić kartą visa. Nie mam nikogo w Stanach, wiec chciałam dla własnych potrzeb zamówić sobie z tej strony, odmiany pomidorków jakich u nas nie ma i okazało się ,że nie mogę. Tylko to miałam na myśli.
Agnieszka
Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak Rośliny, pozbawieni miłości więdną...
Awatar użytkownika
arisza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 570
Od: 2 lut 2009, o 10:44
Lokalizacja: Podbeskidzie

Post »

Witam :)
Chciałam zapytać osoby,które w tym roku kupiły nasiona pomidora black krim , czy wschodzą one dłużej niż inne odmiany? U mnie wszystkie pomidory wschodziły do 3-4 dni , a black krim bardzo długo,na domiar złego połowa nie wyrosła,a teraz ciężko mają wykształcić liscie właściwe o pikowaniu nie ma mowy,a wysiane były juz 2 marca. :roll: (tutaj tłumaczę to sobie złą aurą za oknem)
U was również tak długo wschodziły nasionka black krim ? ile wypadło?

Ostatnio zamówiłam dodatkowo nasiona na niemieckiej stronie amazone, nasionka od nich zasiałam 19 marca i do tej pory nic nie wzeszło. :cry:
Agnieszka
Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak Rośliny, pozbawieni miłości więdną...
Awatar użytkownika
adamlol
200p
200p
Posty: 484
Od: 25 sty 2009, o 18:18
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Post »

ja dostałem od kozuli , przedwczoraj wysiałem więc za kilka dni się okarze .

Adam, przeprosin za TO nie przyjmuję :( N.
Awatar użytkownika
arisza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 570
Od: 2 lut 2009, o 10:44
Lokalizacja: Podbeskidzie

Post »

adamlol pisze:ja dostałem od kozuli , przedwczoraj wysiałem więc za kilka dni się okarze .
Black Krim-a??
Agnieszka
Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak Rośliny, pozbawieni miłości więdną...
Awatar użytkownika
adamlol
200p
200p
Posty: 484
Od: 25 sty 2009, o 18:18
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Post »

tak BLACK KRIMA - SŁONY POMIDOR
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”