Streaked hosty

Hosty
ODPOWIEDZ
goni@k
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 18 wrz 2006, o 13:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Łodzią a Warszawą
Kontakt:

Post »

Piękna jest i w tym sezonie ją zdobędę :heja
Pidżama
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 766
Od: 18 mar 2008, o 18:33
Lokalizacja: Śląsk

Post »

tak, warta zdobycia! ma jeszcze jeden dodatkowy plus...szybko się koci ...w drugim sezonie wypuściła 4 odrosty :)
To jeszcze jedna ślicznota.... Midnight at the Oasis
Obrazek
Beata
Awatar użytkownika
GERTRUDA
1000p
1000p
Posty: 1327
Od: 25 lis 2007, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.Pomorskie
Kontakt:

Post »

Czy Lakeside Kaleidoskope to też funkia streaked ? Bo nie znalazłam jej w spisie [ są inne Lakeside ] , a ja mam właśnie taka - dopiero co zakupiona , czy ona będzie wymagała usuwania tych innych listków ? :oops: Kupiłam też Split Milk - czy ona ma tendencje do utraty swoich cech ?
Każdy początek ma swój koniec ,a każdy koniec miał swój początek ........
Pidżama
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 766
Od: 18 mar 2008, o 18:33
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Nie, L. Kaleidoscope nie jest streaked... ale pojawiające sie ewentualne odrosty o cechach odmiennych niż roślina mateczna, zwłaszcza w formie streaked, to mnie nie powód do zmartwienia a radość z posiadania nowej odmiany :twisted: ... co do Spilt Milk, to mam dwie z różnych źródeł i są od dwóch lat stabilne.
Beata
Awatar użytkownika
Tombeat
200p
200p
Posty: 306
Od: 9 cze 2008, o 12:19
Lokalizacja: Puszcza Bydgoska

Post »

Lakeside Kaleidoscope nie należy do host streaked. Za to Spilt Milk to zdecydowanie streaked , ale należy do grupy tych nielicznych host o bardziej stabilnej naturze.Wzór na liściach jest powtarzalny i nie zmienia się w następnych latach , a co za tym idzie nie wymaga szczególnych zabiegów dla zachowania cech streaked.

Pidżama już napisała to wszystko :)

Ja dodam jeszcze ,że według większości źródeł potomstwo z nasion stabilnych host streaked np.Spilt Milk czy Ice Age Trial powtarza cechy rodzicielki.
Pidżama
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 766
Od: 18 mar 2008, o 18:33
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Nasiona Ice Age Trial przećwiczę tej wiosny, bo mam swoje i dam znać o efektach...żałuję tylko, że mojego Passengera nasion nie zebrałam :( a z tego co pamiętam, wyjątkowo dorodne mial nasienniki...
Beata
Awatar użytkownika
Tombeat
200p
200p
Posty: 306
Od: 9 cze 2008, o 12:19
Lokalizacja: Puszcza Bydgoska

Post »

Nic straconego.W tym roku możesz przecież potraktować Passanger-a wieloma pyłkami.Skora ma sporo kwiatów to i sporo krzyżówek możesz zrobić.Przy Twojej kolekcji masz do wyboru i koloru pollen parents. Spróbuj też zapylić Passanger-a własnym pyłkiem z innego odrostu.Mogą wyjść cuda.
Pidżama
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 766
Od: 18 mar 2008, o 18:33
Lokalizacja: Śląsk

Post »

...a widzisz...o tym nie pomyślałam, żeby z innym odrostem próbować...dzięki :) Faktycznie, może wyjść coś ciekawego, bo każdy z Passengerów inny.
Beata
Pidżama
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 766
Od: 18 mar 2008, o 18:33
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Tej streaked chyb jeszcze nie było...Silver Threads and Gold Needles... mała, szybko rosnąca, w trakce sezonu nabiera bardziej kontrastowego wybarwienia...no klejnocik :)
Obrazek
Beata
Awatar użytkownika
Tombeat
200p
200p
Posty: 306
Od: 9 cze 2008, o 12:19
Lokalizacja: Puszcza Bydgoska

Post »

Ładniutka ta ST&GN. A jak Twoje doświadczenia z "produkcją" przez nią nasion .W moich rankingach ma ona tylko jedną gwiazdkę ,czyli bardzooooo słabą plenność. W porównaniu z Twoją ulubioną Christmas Tree Gala (**** do*****) to jak niebo a ziemia.
Pidżama
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 766
Od: 18 mar 2008, o 18:33
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Ranking prawdę mówi...zero nasienników, a trzy pędy kwiecia były :( ... liczę, że nasionka ChTG aby w 1% wzejdą podobne do mamusi
Beata
Awatar użytkownika
Tombeat
200p
200p
Posty: 306
Od: 9 cze 2008, o 12:19
Lokalizacja: Puszcza Bydgoska

Post »

Wzejdą w jakiś 50% streaked , a czy podobne do mamusi? Myślę ,że jeszcze ładniejsze i o ciekawszych wzorach.Oj będzie się działo.......Mam nadzieję ,że jesienią liczba streaked host w Polsce będzie pokaźna.
Pidżama
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 766
Od: 18 mar 2008, o 18:33
Lokalizacja: Śląsk

Post »

...oby Tomku, oby... bo na zakup sadzonek to raczej szans nie ma a chęć posiadania przeogromna...
Beata
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hosty”