Orzechowy zakątek Ines

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Ines1977
100p
100p
Posty: 196
Od: 3 mar 2009, o 21:52
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki

Orzechowy zakątek Ines

Post »

Nie wiem czy powinnam już umieszczać tu swój wątek, bo mój ogródeczek jeszcze nie jest piękny:)

Pokaże Wam kilka zdjęć tego skrawka ziemi sprzed zimy, kiedy to zaczęliśmy się urządzać:

działeczka z przodu:

Obrazek Obrazek Obrazek

z boku:

Obrazek Obrazek

z tyłu domku:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

po wyrwaniu chwastów sięgających pasa (kilka dni żmudnej pracy) został tylko orzech zaglądający do nas z działki sąsiadów:):

Obrazek

na tym kończę pierwszy post o moim maleńkim ogródku (mam nadzieję, że nie za dużo zdjęć dałam w jednym poście)
cdn...

()
Ines1977
100p
100p
Posty: 196
Od: 3 mar 2009, o 21:52
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki

Post »

Tak wygląda mniej więcej plan jeśli chodzi o wielkość i kierunki świata i jak wyobrażam sobie warzywnik:

Obrazek


Aha ten "piękny" betonowy płot zafundowali nam sąsiedzi... trzeba będzie coś z tym zrobić:(
Awatar użytkownika
HannaCS
500p
500p
Posty: 852
Od: 18 cze 2008, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Floryda

Post »

Wazne, że masz kawałek działki i chęci do pracy - bo trochę jej będzie :)
z czasem, jak pięknie i zielono się będzie robiło zobaczysz ile to znaczy mieć zakątek do wypoczynku i to własnoręcznie wypracowany :)
Powodzenia i pokazuj foteczki co nowego robisz
:)
Owoce dojrzewają w słońcu, Ludzie w świetle miłości!!

zielony ogród w lesie
Monia68
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11672
Od: 25 wrz 2007, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Witaj :) Mnóstwo pracy przed Tobą, ale za to jakiej przyjemnej. Betonowy płot zdecydowanie do obsadzenia. Na szczęście jest mnóstwo roślin do wybaru, na pewno znajdziesz coś odpowiedniego. Powodzenia życzę :)
Serdecznie pozdrawiam, Monika
AFRYKA
Mój ogród.
Ines1977
100p
100p
Posty: 196
Od: 3 mar 2009, o 21:52
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki

Post »

Jestem z miasta i nie znam się na ogrodnictwie nic a nic.
Wiec na razie czytam i czytam i robię plany:)

Plan warzywek wygląda tak:

Obrazek

Nie wiem jak się będzie sprawowała ziemia, obawiam się, że jest gliniasta (choć wydaje mi się, ze w każdym miejscu inna) więc postanowiłam zrobić taki płodozmian, żeby zawsze jakąś część bardziej użyźniać, choć tak jej mało, że może troszkę szkoda?
Czytam o zielonym nawozie, mam też popiół z kominka, chciałabym mieć kompostownik ale chyba się nie zmieści (może poszukam tych worków do kompostowania)
Przydałoby się też nawieźć trochę ziemi ale nie wiem skąd.

Nie wiem nawet ile miejsca potrzeba na poszczególne warzywka i ile się zmieści na takim kawałku. Czy za dużo chce upchać? Czy może coś się jeszcze zmieści?
Może podpowiecie ile Wam zajmują takie buraczki, marchewki itp?

Czy grządki szerokości 1,5 m będą ok?
Ines1977
100p
100p
Posty: 196
Od: 3 mar 2009, o 21:52
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki

Post »

Dzięki dziewczyny za otuchę:)

Już się rwę do tej pracy i nie mogę wysiedzieć w pracy:) :), żeby tylko słoneczka więcej się wreszcie pokazało...
Awatar użytkownika
Aszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4040
Od: 16 wrz 2008, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pólnocna wielkopolska.Strefa 6B

Post »

.Podziwiam zapał do pracy.Kiedyś trzeba zacząć a plany masz ambitne.Trzymam kciuki ibędę obserwować Twoje zmagania i różne objawy "chorób" na forum :P :P :P
Awatar użytkownika
szafir44
500p
500p
Posty: 537
Od: 28 paź 2008, o 19:21
Lokalizacja: wielkopolskie

Post »

Witaj :wit duży teren masz do zagospodarowania życzę wytrwałości i zapału do pracy ale
pomyśl sobie jak już osiągniesz zamierzony efekt jaka będzie radocha i frajda życzę
powodzenia będę Ci kibicować i trzymać kciuki ;:63 ;:63 ;:63
Pozdrawiam, Małgorzata
Zapraszam.
elsi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4841
Od: 17 sty 2009, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Ines, 1,5 m grządka będzie dostępna z obu stron, co jest ważne przy sadzeniu, pieleniu. Na kompostownik nie trzeba dużo miejsca, można też kupić plastikowy - pomyśl o tym, bo szkoda wyrzucać odpadki, które będą cennym nawozem.
Pozdrawiam. Elżbieta
Ogród Elżbiety
elsi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4841
Od: 17 sty 2009, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Nie doczytałam, więc piszę jeszcze raz. Przydałoby się wzbogacić ziemię, poszukaj ziemi pieczarkowej, jest tam już przekompostowany nawóz koński. Szukaj kontaktu np. przez sprzedających pieczarki, mniejsze sklepy pewnie biorą bezpośrednio od producenta a nie z giełdy. Warto próbować. W pieczarkarni co jakiś czas wymieniane jest podłoże i często jest do sprzedaży (ja mam zamówione na przełomie marca/kwietnia). Jeśli chodzi o ilość warzyw, to nie kupuj więcej niż po 1 torebce nasion, wystarczy. Na torebce będzie instrukcja, w jakich odległościach powinny rośliny rosnąć. Oznacz rządki, abyś wiedziała, w którym miejscu masz rośliny posiane. Nie bądż zbytnią "samosią" i w razie potrzeby poproś siostrę, mamę, ciotkę, czy sąsiadkę (kogoś, kto wie) o pomoc, gdybyś miała problemy z odróżnieniem posianych roślin od chwastów. Może nie jest Ci to potrzebne, ale pisałaś, że nie masz żadnego doświadczenia. Jak nie zniechęcisz sie na starcie, to później będzie tylko lepiej. Warto mieć własne warzywa, choćby tylko te szybko więdnące, przyprawowe. Powodzenia
Pozdrawiam. Elżbieta
Ogród Elżbiety
Awatar użytkownika
JolantaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9576
Od: 3 lis 2008, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrzeszów,Wielkopolska

Post »

Mnóstwo pracy przed tobą ,ale planów i samozaparcia nie brakuje .
Gratuluję i życzę powodzenia w tworzeniu swojej oazy . :wink:
Ines1977
100p
100p
Posty: 196
Od: 3 mar 2009, o 21:52
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki

Post »

Dziękuję Wam! To jest najmilsze forum jakie znam :D

Elsi, dziękuję za porady. Nawet nie wiesz jakie są dla mnie cenne.

Ciesze się, zaplanowana szerokość grządek będzie ok. Na rys. są 2 m bo część oczywiście będzie na przejście. Odmierzałam sobie na podłodze i właśnie próbowałam czy wszędzie dostanę:)

Nie wiedziałam o tej ziemi pieczarkowej! Na pewno poszukam. Możesz mi jeszcze poradzić ile jej trzeba np. na moje 40 m2? I co z nią dalej zrobić? Przekopać wiosną, jesienią czy inaczej wykorzystywać?
Jak nie znajdę szybko dostawcy to zamierzam póki co kupić biohumus i obornik granulowany, żeby cokolwiek zdążyć dodać do ziemi przed pierwszymi uprawami w tym sezonie. Czytałam, że ten granulowany można dać właśnie wiosną.
Awatar użytkownika
lena666
200p
200p
Posty: 332
Od: 2 lut 2009, o 17:54
Lokalizacja: Zamość

Post »

Witam!! Z tą zosią samosią to elsi ma racje sama kiedyś byłam taka mądra jakbym pozjadała wszystkie rozumy :oops: zasiałam marchew pietruszkę nie patrząc na to że sieję zbyt gesto :cry: owszem wszystko poschodziło ale nic z tego nie urosło :oops:
Kwiaty - NAJPIĘKNIEJSZA mowa świata.Moje wymarzone miejsce
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”