Ogródek Pszczółki cz.1

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
abeille
1000p
1000p
Posty: 5035
Od: 4 mar 2009, o 12:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: spod Paryża

Post »

Moniko, Grazynko, Cynthia ciesze sie bardzo zescie wpadly do mojego ogrodka. Udalo mi sie wpisac na Fotosik nieliczne zdjecia mniejszego wymiaru co mam z zeszlego roku. Pozostale zdjecia przekraczaja 1,5 Mb i nie da rady je wprowadzic. Czy mozecie mi poradzic co zrobic by weszly na fotosik bez zameczania sie?

Witaj serdecznie Mariolu.
Napisze cos o moich rozach. Mam ich sporo na tak maly ogrod choc czesc juz oddalam sasiadom by mialy lepsze warunki do zycia. Tez uwielbiam roze ale szczegolnie te historyczne (stare) pomimo ze sa caly czas chore i kwitna tylko raz w roku ale maja niesamowity czar i urok. Ta co widzisz na fotce to jest roza 'Madame P.S. Dupont' w wersji pnacej. Nalezy do rozy hybryd herbacianych i byla otrzymana przez Hillok (USA) w 1937. Kwitnie dwa, trzy razy od kwietnia do pazdziernika i ma lekki ale bardzo przyjemny zapach. Bardzo ja lubie, jest to jedna z moich pierwszych posadzonych wlasna reka roz. Jest troche chora na marsonie (czarne plamy) ale od a na maczke (oïdium). Rosnie do 4 m ale dosc powoli. Mam okolo 20 roznych roz i moge je po kolei przedstawiac jeśli was to interesuje.
Dokladam jeszcze kilka zdjec tej pieknotki.
Obrazek Obrazek

A teraz inne roslinki
Obrazek Obrazek
Goraco zapraszam wszystkich do ogrodka
Cieplutko pozdrawiam Wiesia
Wątki Pszczółki
Wątek Wisienki i nasze klimaty "Francja znana i nieznana"
Awatar użytkownika
Cynthia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5294
Od: 16 lut 2009, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ...gdzieś pośrodku...

Post »

Wiesiu tu wrzucasz zdjęcia i same się zmniejszają :)
http://www.jak-zmniejszyc-fotke.pl/
Pozdrawiam słonecznie - Baśka :)
Awatar użytkownika
Aszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4040
Od: 16 wrz 2008, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pólnocna wielkopolska.Strefa 6B

Post »

opowiadaj o różach.Ja jestem jedną z zarażonych przez Hanię :D :D :D
x-d-a
---
Posty: 7092
Od: 3 sty 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Piękne róże, Wiesiu, pokazuj więcej!
grazka_j
1000p
1000p
Posty: 1521
Od: 8 paź 2007, o 23:50
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Śliczne róże. Wiesiu pewnie, że chcemy! Pokazuj, czekamy. A jak się nazywają niebieskie kwiatuszki?
grazka_j - moje wątki
Pozdrawiam serdecznie. Grażyna
Awatar użytkownika
abeille
1000p
1000p
Posty: 5035
Od: 4 mar 2009, o 12:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: spod Paryża

Post »

Witam wszystkich serdecznie dzisiaj ze wstajacym sloneczkiem. Dzien zapowiada sie calkiem calkiem. Popoludnie spedze w ogrodku bo duzo jest pracy po zimie. Trzeba posprzatac i poprzesadzac, nakarmic bo roslinki juz sie obudzily na dobre.

Grazynko, te niebieskie kwiatki to male dzwonki (Campanula muralis nazywana tez Campanula portenschlagiana) One rosnie szybko w kazdym najmniejszym zakatku nawet w zaglebieniu na murkach i stad ich nazwa. Nie wiem czemu nie widzialam ich w waszych ogrodkach. Tutaj każdy ma te dzwonki. One sa bardzo od e na mrozy i pozostaja zielone zima. Ja posadzilam swoje wzloz aleji i swietnie rosnia.

Dziekuje ci Cynthia za rade. Sprobuje zmniejszyc fotki. Witajcie Aszka i Dala serdecznie. Skoro tak prosicie, no to bedzie wiecej o rozach na pierwszy ogien.
Tym razem roza nowoczesna 'Westerland' dzielo W. Kordes z 1969. Bardzo goraco ja polecam. Ta roza bardzo sie rzuca w oczy. Choduje ja bez jakichkolwiek problemow, nigdy nie jest chora, pieknie kwitnaca przez cale lato, rosnie szybko i w cudnych morelowo-koralowych kolorach. Zamowilam na internecie jedna tylko 'Westerland' i jedna 'Joseph's Coat' tez piekna co zmienia kolory, a dostalam dwie 'Westerland'. W sumie nie zaluje tej pomylki przy dostawie. Zreszta co tu duzo opowiadac sami popatrzcie

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Dorzucilam jeszcze kilka fotek z ogrodka

Przyjemnego dnia w ogrodkach albo na forum dla was wszystkich
Cieplutko pozdrawiam Wiesia
Wątki Pszczółki
Wątek Wisienki i nasze klimaty "Francja znana i nieznana"
grazka_j
1000p
1000p
Posty: 1521
Od: 8 paź 2007, o 23:50
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Dziękuję za nazwę dzwonków. Pytałam , bo kupiłam podobne i ciekawa jestem czy może te same?
Piękne masz róże. Ja też mam bzika na róże, tylko miejsca mało w ogrodzie.
grazka_j - moje wątki
Pozdrawiam serdecznie. Grażyna
Awatar użytkownika
Cynthia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5294
Od: 16 lut 2009, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ...gdzieś pośrodku...

Post »

Faktycznie Wiesiu-róża kolory ma niesamowite :!:
Pozdrawiam słonecznie - Baśka :)
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

:D :D :D

Cieszę się że masz taką dobrą opinię o Westerlandzie.
Zamówiłam jesienią ale tylko jedną bo wiesz jak to jest... Na zdjęciach i opisach wygląda wspaniale
ale w naturze często już nie.
Teraz tylko czekać aż moja podrośnie i pokaże co potrafi :D
Awatar użytkownika
iwonaxp
1000p
1000p
Posty: 1467
Od: 18 kwie 2008, o 10:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post »

Witaj Wiesia
Piękne róże i cudowne dzwonki - co to za dzwonki ?
Obrazek
Pozdrawiam - Iwona
Mój mały ogródek
Awatar użytkownika
abeille
1000p
1000p
Posty: 5035
Od: 4 mar 2009, o 12:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: spod Paryża

Post »

Grazynko o mnie tez podobnie nie mam juz miejsca gdzie sadzic wiec juz nie kupuje roz choc bardzo je lubie. trzeba przeciez zostawic troche miejca dla krzaczkow i innych kwiatkow. Trudno, a chetnie bym jeszcze wsadzila bo sa takie ktore uwielbiam a ich nie mam.
Mariolku na pewno nie bedziesz zawiedzona "Westerlandem' bo to roza naprawde niewymagajaca i dobrze rosnie i kwitnie. Zycze ci by juz w tym roku pieknieci zakwitla. Daj tylko zdjecia jak zakwitnie to chetnie obejrze jak u ciebie rosnie.
Ja tez bardzo lubie te kolory roz Cynthia, takie morelowe, koralowe i wiekszosc roz u mnie ma wlasnie ten kolor. Lubie tez bardzo roze zolte. Mialam 'Graham Thomas' z kolekcji Austina tez jest bardzo fajna. Ale rosla pod inna roza i jak ja przesadzilam w zeszlym roku to zachorowala i niestety juz jej nie ma.
Cieplutko pozdrawiam Wiesia
Wątki Pszczółki
Wątek Wisienki i nasze klimaty "Francja znana i nieznana"
Awatar użytkownika
Aszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4040
Od: 16 wrz 2008, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pólnocna wielkopolska.Strefa 6B

Post »

Westerlandy-posadziłam 3 szt jesienią i cieszę się z wyboru,piękne są.Ja jakoś instynktownie wybieram różowe chociaż parę żółtych i morelowych też mam.Dzwonki co rusz znajduję w innym miejscu w ogrodzie.Podejrzewam,że to sprawa kreta.
Awatar użytkownika
izabelka65
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 21 lut 2009, o 19:15
Lokalizacja: Dolny śląsk

Post »

Hej! :lol: Piękne,super zrobione i pokazane.A i roślinki drzewka,krzaczki też niczego sobie! :D prosze o jeszcze ;:13
Pozdrawiam cieplutko izabela
Moja Działka
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”