Pachypodium lamerei (palma madagaskarska)

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Caro
100p
100p
Posty: 198
Od: 17 wrz 2008, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głowno

Post »

Nawet boję się o tym marzyć żeby nie zapeszyć.
Awatar użytkownika
darekcn42
1000p
1000p
Posty: 2606
Od: 9 lut 2009, o 18:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wilkołaz

Post »

Jak będzie miała ze 4 metry to zakwitnie... :)
Pozdrawiam, Darek.
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post »

Niekoniecznie. Kwiaty może dać roślinka o wysokości 1,5m. Natomiast ta ze zdjęcia zdecydowanie potrzebuje więcej światła. Widać na zdjęciu, że górne przyrosty są znacznie słabsze niż dolne, pęd jest zdecydowanie węższy. W takich warunkach kwiatków to raczej nie będzie.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Awatar użytkownika
darekcn42
1000p
1000p
Posty: 2606
Od: 9 lut 2009, o 18:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wilkołaz

Post »

Też bym tak powiedział, moja od tego sezonu do szklarni idzie i basta. Co do wielkości, to się z Tomkiem nie zgodzę, troszkę wyżej i przy dobrych warunkach zakwitnie. Jeszcze za malutka jest.
Pozdrawiam, Darek.
gostek125
50p
50p
Posty: 50
Od: 22 lut 2009, o 16:27
Lokalizacja: Sandomierz

Post »

Czar@s73 pisze:gostek125, a jak Ci się udało ukorzenić odrosty? na moim też są 3 malutkie, ale nie wypuszczają liści..... jakby "spały"
Były trzy odrosty, więc je delikatnie oderwałem, końcówki umaczałem w ukorzeniaczu i wsadziłem do doniczki. Po zwilżeniu ziemi przykryłem doniczkę słoikiem i co jakiś czas zdejmowałem słoik (co dwa dni), aby roślinki złapały powietrza. No z trzech odrostów jeden się ukorzenił, pozostałe były chyba zbyt małe, aby samodzielnie mogły żyć, więc uschły. Teraz widzę, że na dużym pachypodium pojawiły się trzy kolejne odrosty, poczekam aż podrosną i też je spróbuję ukorzenić :) No, ale te miniodrosty mają małe pióropusze z liści.
Oto owe odrosty:
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Caro
100p
100p
Posty: 198
Od: 17 wrz 2008, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głowno

Post »

Stoi na południowym parapecie, to już więcej światła mu nie mogę zapewnić. Ja nie mam szczęścia do kwitnienia roślin, zwłaszcza kaktusów, więc chciałabym tylko by żył i rósł bo mam do niego wielki sentyment.
Krzysztof N
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1047
Od: 16 lut 2009, o 18:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post »

gostek125 pisze:
Czar@s73 pisze:gostek125, a jak Ci się udało ukorzenić odrosty? na moim też są 3 malutkie, ale nie wypuszczają liści..... jakby "spały"
Były trzy odrosty, więc je delikatnie oderwałem, końcówki umaczałem w ukorzeniaczu i wsadziłem do doniczki. Po zwilżeniu ziemi przykryłem doniczkę słoikiem i co jakiś czas zdejmowałem słoik (co dwa dni), aby roślinki złapały powietrza. No z trzech odrostów jeden się ukorzenił, pozostałe były chyba zbyt małe, aby samodzielnie mogły żyć, więc uschły. Teraz widzę, że na dużym pachypodium pojawiły się trzy kolejne odrosty, poczekam aż podrosną i też je spróbuję ukorzenić :) No, ale te miniodrosty mają małe pióropusze z liści.
Oto owe odrosty:
Obrazek Obrazek
Ja bym liściami się nie przejmował,tylko cierpliwie czekał aż podroną
gostek125
50p
50p
Posty: 50
Od: 22 lut 2009, o 16:27
Lokalizacja: Sandomierz

Post »

Ciekawi mnie jak wielkie pachypodium w warunkach domowych można wyhodować?
Czar@s73
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 20 lut 2009, o 23:51
Lokalizacja: Poznań

Post »

pewnie będzie rosło, aż dorośnie do sufitu :lol:
Miłujcie swoje kaktuski i kaktusiki, ale żadnego przytulania się... ;-)

pozdrawiam
Cezary
Awatar użytkownika
anula2201
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 17 mar 2009, o 23:22
Lokalizacja: okolice stolicy

Post »

Witajcie!
czy te boczne odrosty będą rosły mniej więcej równo z głównym pędem? czy jest możliwość, że pod wpływem ciężaru (oczywiście w przyszłości) się złamią? czy lepiej je oderwać i ukorzenić w oddzielnych doniczkach?

Obrazek
jaaneta
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 13 mar 2009, o 11:36

Post »

i jeszcze ja z pytanie...bo plamy mają grube pędy, jak stoją w miejscu odpowiednio jasnym...

czy jak je przestawię teraz do miejsca jasnego, to jest szansa ze pęd na całej wysokości wzmocni się , czy tylko przyrost będzie grubszy...
renataje
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 25 mar 2009, o 17:53

Pachypodium lamera

Post »

jaka jest przyczyna usychania liści - nawet jeszcze dobrze nie wyrośniętych- w pachypodium lamera? Proszę o pomoc :(
Awatar użytkownika
k-arolka
1000p
1000p
Posty: 1279
Od: 1 sie 2007, o 21:54
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post »

może zbyt dużo wody, albo za mało swiatla?
ODPOWIEDZ

Wróć do „KAKTUSY i inne sukulenty”