Jakie garnki wybrać?

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Awatar użytkownika
Slawek3
100p
100p
Posty: 166
Od: 6 lip 2007, o 16:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jakie garnki wybrać?

Post »

Witajcie:) Mam zamiar kupić komplet garnków. Odwiedzam sklepy, przeglądam stronki w internecie - od tego wszystkiego mam mętlik w głowie....jest taki wybór a ja nie wiem na co się zdecydować :(
Proszę Was - pomóżcie! Jakie garnki są najlepsze? Na co zwracać uwagę przy zakupie?
Z jakich garnków Wy korzystacie i czy jesteście zadowolone? Co byście poleciły?

Ostatnio w sklepie zainteresowały mnie garnki AMBITION 12 el. ( co o nich myślicie?)

http://www. Link usunąłem był nie zgodny z regulaminem forum. Paweł Woynowski

Będę wdzięczna za odpowiedzi.
Pozdrawiam.
Edyta
Awatar użytkownika
rivendel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2030
Od: 28 sie 2008, o 22:29
Lokalizacja: dolnośląskie

Post »

Pozwól, że się wetnę, bo też potrzebuję garów.

Tak...co sądzicie?? ;:10
Gary fajnie wyglądają, tak solidnie...
Pozdrawiam-AgnieszkaIntro, czekanie na wiosnę
old_I-s
200p
200p
Posty: 269
Od: 7 paź 2007, o 16:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Ja sądzę ,że gary tego typu są guzik warte ! Chyba ,że ktoś ma zamiar zmieniać gary co 2 lata.Przy pierwszym komplecie poodpadały uchwyty :evil: .Kopiłam drugi ,drugie tyle droższy .Po roku użytkowania zaczęły odpadać dna :evil: Niech się jeszcze wypowiedzą inni ,może na mnie padła wadliwa seria.
x-T-s
---
Posty: 5698
Od: 15 cze 2008, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

wcale nie wadliwa...mi też tak się z nimi działo.... :cry:
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Ja mam stalowe włoskie, od 12 lat nic im nie jest, są cały czas są takie, jak na początku :shock: Może trochę mniej błyszczą, ale nawet przypalony podłoże nic im nie zaszkodził :roll:

Teraz chciałabym kupić niewielki komplet synkowi i nastawiam się na Emalię Olkusz, komplet Opal (http://www.emalia.pl odnośnik Garnki, Komplety, Nierdzewne). Ma stalowe pokrywki i wygląda prosto, ale solidnie. Pasuje do nowoczesnego wnętrza i dla małego gospodarstwa domowego powinien spokojnie wystarczyć. No i nie jest bardzo kosztowny, na garnki po 500,- za sztukę mnie nie stać :)

Szklane pokrywki są dla mnie za ciężkie i zawsze obawiam się, że taką pokrywkę upuszczę i potłukę w drobny mak. A uchwyty nie powinny mieć mocowania widocznego wewnątrz garnka, bo będzie się tam zbierał brudek-nie-do-wydrapania.

Jednocześnie obawiam się wszystkich chińskich tanich produktów do kuchni, nie wiem co się z nich wydobywa, czyli co małe chińskie rączki wpakowały do stalowego stopu na garnki dla obcokrajowców :roll: Do "naszych" garnków mam większe zaufanie :wink:
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
Slawek3
100p
100p
Posty: 166
Od: 6 lip 2007, o 16:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post »

Ignis, Tess - dziękuję za szczerą odpowiedź. Te garnki wyglądały na solidne - ciężkie, mają grube dna. Już bym się "złapała".

Nalewko ja także zastanawiałam się nas tradycyjnymi garnkami emaliowanymi z Olkusza. Podobają mi się wizualnie, są takie "babcine". W użytkowaniu są jednak troszkę gorsze - przypalają się, mogą się obić itp.

Mąż znalazł forum, na którym porad udzielał Maciej Kuroń. Dobrze wypowiedział się na temat garnków BergHOFF. Sprawdziłam w kilku sklepach internetowych. Dosyć ciekawie wyglądają. Szkoda, że nie mogę ich "namacalnie zobaczyć". U nas nie ma takiego sklepu. Może gdzieś w pobliżu poszukamy.
Może ktoś z Was użytkuje te garnki i może się wypowiedzieć w tej kwestii.

Pozdrawiam.
Edyta
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Edyto, pisałam o garnkach nierdzewnych Olkusza :D Nie o emaliowanych. Emaliowane to ja mogę mieć kubeczki do ozdoby kuchni, albo jakieś zabytkowe miski czy inne naczynia, bo ładne i żal wyrzucić. Ale do używania w domu wolę stalowe :wink:
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
Slawek3
100p
100p
Posty: 166
Od: 6 lip 2007, o 16:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post »

Upsss, myślałam, że chodzi o emaliowane :oops: O nierdzewnych nie słyszałam, muszę sprawdzić:)

Pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
izabelita
50p
50p
Posty: 74
Od: 7 lis 2008, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post »

Ja mam komplet garnków BergHoff, kupiłam je głównie ze względu na możliwość gotowania bez wody i to się generalnie sprawdza; troszkę jednak tej wody trzeba dolać (może w lecie jak warzywa mają więcej swoich soków będzie inaczej). Nic się nie przypala, bardzo łatwo się myją bo nic tam nie przywiera. Natomiast z tą energooszczędnością to chyba opisy są trochę przesadzone. Owszem, jak coś wymaga długiego gotowania czy duszenia to tak: w zwykłym garnku musiałam mieć ustawienie mocy na 3,5 żeby się gotowało, tu wystarcza 2-2,5 (płyta ceramiczna). Ale żeby się coś szybko zagotowało to nawet gorzej, bo ze względu na grube dno wolniej się nagrzewa.
Z kolei jak już jest coś ugotowane to bardzo długo trzyma ciepło: czasem to jest plus gdy np ktoś spóźni się na obiad a czasem minus jak chcę zupę schować do lodówki a ona po paru godzinach dalej ciepława.
Z trwałością nie mogę się na razie wypowiedzieć bo mam je kilka miesięcy ale póki co nic się nie dzieje a garnki użytkowane cały czas wyglądają dalej lśniąco.
pozdrawiam,
Iza
Awatar użytkownika
Slawek3
100p
100p
Posty: 166
Od: 6 lip 2007, o 16:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post »

Dziękuję Izabelita za odpowiedź. Czy mogłabyś podać jaką serię garnków posiadasz, czy z cztero czy z sześciowarstwowym spodem? Czy te warstwy mają aż takie znaczenie?

Pozdrawiam
Edyta
Awatar użytkownika
izabelita
50p
50p
Posty: 74
Od: 7 lis 2008, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post »

Mam komplet z serii Invico ze szklanymi pokrywkami (żeby widzieć co się w garnku dzieje nie trzeba ich podnosić co przy tych garnkach jest ważne bo każde podnoszenie pokrywki wydłuża czas gotowania). Mają 6-warstwowe dno, są bardzo ciężkie. Przy wybieraniu wydawało mi się że te lepiej się sprawdzą do gotowania bez wody. Nie mam niestety porównania do tych z 4-warstwowym dnem.
pozdrawiam,
Iza
Awatar użytkownika
Slawek3
100p
100p
Posty: 166
Od: 6 lip 2007, o 16:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post »

Dziękuję za odpowiedź. Ja także uważam, że szklane pokrywki są praktyczniejsze. Seria Invico podoba mi się:)

Pozdrawiam
Edyta
Awatar użytkownika
izabelita
50p
50p
Posty: 74
Od: 7 lis 2008, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post »

Edytko, tak sobie myślę, że jeśli potrzebujesz garnków do tradycyjnego kucharzenia to takie z 4-warstwowym dnem będą praktyczniejsze. Przypomniało mi się jedno ale jakie mam do swoich: uchwyty są bardzo wygodne jak je prawidłowo złapiesz natomiast jak chcę na szybko podnieść jedną ręką to część uchwytu tuż przy garnku jest dosyć ostra i boleśnie wpija mi się w rękę. W tych 4-warstwowych będziesz miała większy wybór z pokrywkami szklanymi.
pozdrawiam,
Iza
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”