Pomidor czarny, granatowy, fioletowy Cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
arisza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 570
Od: 2 lut 2009, o 10:44
Lokalizacja: Podbeskidzie

Post »

Dzisiaj dostałam nasiona pomidora blac krim i black zebra. Nie ukrywam ,że bardzo się rozczarowałam , gdy zobaczyłam jak są one zapakowane,a cena wcale nie niska (8 zł -10 nasion) Sprzedawca nie informował na allegro, że sam pakuje nasionka.Byłam przekonana,że są one w oryginalnych opakowaniach z datą ważności. Teraz nie pozostało mi nic , jak wierzyć,że są to naprawdę nasiona tych pomidorów :? a czas resztę pokaże.


Obrazek
Agnieszka
Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak Rośliny, pozbawieni miłości więdną...
Awatar użytkownika
adamlol
200p
200p
Posty: 484
Od: 25 sty 2009, o 18:18
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Post »

mogę cie pocieszyc ;:80 takie nasionka są na pewno jego produkcji nasionka dyni też przychodzą mi w takich opakowaniach zeby nie zawilżały ( daty się raczej nie zamieszcza na takiech opakowaniach bo nasionka są na pewno zeszłoroczne z jego własnej hodowli)
Awatar użytkownika
arisza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 570
Od: 2 lut 2009, o 10:44
Lokalizacja: Podbeskidzie

Post »

Hmmm..... tego nikt nie może potwierdzić , że nasionka są zeszłoroczne, ale oki .
Najważniejsze jednak, jest to czy nasionka są na pewno odmianą black krim ...
Zaraz je wysieję na razie moczą się w mleku ;:106
Agnieszka
Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak Rośliny, pozbawieni miłości więdną...
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7497
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Post »

Ariszo, już wcześniej pisałam, że w oryginalnej paczuszce z firmy Tomato Growers, Black Crim jest 30 nasionek za 2,55 $. W tej firmie można też kupić nasionka pomidorów na wagę; 1/32 uncji (od 250-350 nasionek) za 6$ lub np 1/4 uncji (od 2000-2800 nasionek) za 22 $. Jeżeli sprzedawca z allegro pakuje po 10 nasion to z 1/4 uncji za 22 $ ma około 250 porcji po 8,- zł, doliczjąc koszty przesyłki z USA i paczkowania tutaj i tak dobrze na tym wyjdzie.
Awatar użytkownika
Szymonambar222
500p
500p
Posty: 574
Od: 28 gru 2008, o 08:23
Lokalizacja: Podhale

Post »

Mam takie pytanie w nie wielkiej szklarni mam różne odmiany pomidorów.Jak najlepiej zapobiec ich krzyżowaniu ?
Człowiek Jest Tajemnicą: Z Tajemnicy Przybywa I W Tajemnicę Odchodzi
Awatar użytkownika
adamlol
200p
200p
Posty: 484
Od: 25 sty 2009, o 18:18
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Post »

zapylic je srodkiem takim hormonalnym zapomniałem nazwy ale może kozula wie)
Awatar użytkownika
Szymonambar222
500p
500p
Posty: 574
Od: 28 gru 2008, o 08:23
Lokalizacja: Podhale

Post »

ja uprawiam w 100% naturalnie więc.
Człowiek Jest Tajemnicą: Z Tajemnicy Przybywa I W Tajemnicę Odchodzi
lotta
500p
500p
Posty: 594
Od: 11 lut 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zach.pomorskie

Post »

Szymonambar222 pisze:Mam takie pytanie w nie wielkiej szklarni mam różne odmiany pomidorów.Jak najlepiej zapobiec ich krzyżowaniu ?
Raczej nie będą się krzyżowały. Każdy kwiat zapyla się własnym pyłkiem i trzeba specjalnych zabiegów, aby pomidory skrzyżować. Zresztą - wiele osób uprawia różne odmiany i kolory i zawsze z nasion wyjętych z żółtego wyrosną znowu żółte...
A ten środek hormonalny to betokson , on zastępuje jakby zapylenie, ale mu nie przeciwdziała.
Awatar użytkownika
Szymonambar222
500p
500p
Posty: 574
Od: 28 gru 2008, o 08:23
Lokalizacja: Podhale

Post »

DZIĘKI :D :D
Człowiek Jest Tajemnicą: Z Tajemnicy Przybywa I W Tajemnicę Odchodzi
Awatar użytkownika
kozula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2101
Od: 21 sie 2008, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post »

Zeby nie było wątpliwości , pomidory na pewno same się nie skrzyżują , mają taką budowę kwiatu żeby obcy pyłek na słupek się nie dostał , nawet wtedy jak kwiat zapyli trzmiel . Krzyżowe zapylenie trafia się bardzo rzadko, teoretycznie może się zdarzyć w upalne dni ( wtedy część słupków wyrasta ponad rurkę pylników) , jednak w upał pyłek nie kiełkuje i do zapylenia nie dojdzie . W takich warunkach owoce zawiązują się po potraktowaniu kwiatów Betoxonem .

Pozdrawiam , kozula
Awatar użytkownika
arisza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 570
Od: 2 lut 2009, o 10:44
Lokalizacja: Podbeskidzie

Post »

Orientuję się ktoś , czy pomidor black krim , black zebra to odmiana F1 ??
z góry dziękuję za odpowiedź . :)
Agnieszka
Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak Rośliny, pozbawieni miłości więdną...
lotta
500p
500p
Posty: 594
Od: 11 lut 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zach.pomorskie

Post »

Gdyby były one F1 to sprzedawcy na pewno by się pochwalili, a nigdzie nie jest napisane. Niektórzy wręcz piszą, że sami je selekcjonują i powielają - czyli odmiany ustalone. F1 produkowane są przez firmy nasienne z myślą o ogrodnikach profesjonalistach, a to są typowo amatorskie odmiany.
Co nie znaczy, że nie ma malinowych, czarnych, podłużnych , koktajlowych heterozyjnych (czyli F1). Są.Pakowane po 500szt. Też by można przepakować po 10 szt. i sprzedawać, ale jakoś na allegro nie widać. Można się domyślać, że nie byłoby takiego "przebicia".
Awatar użytkownika
kozula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2101
Od: 21 sie 2008, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post »

Nasiona F1 najłatwiej poznać po cenie . W większości przypadków takie nasiona otrzymuje się przez ręczne zapylanie kwiatów , więc muszą być drogie . Tylko nieliczne odmiany F1 pomidorów daje się uzyskać przy zapyleniu kwiatów przez owady i takie bywaja dość tanie , chociaż są mieszańcowe .
Tego typu odmiany jak Black Krim i Black Zebra ale F1 , dla dużych producentów osiągają ceny nawet do 2 zł za szt. i w dodatku sa trudno dostępne . Na pewno nie jest to towar dla handlarzy .

Pozdrawiam , kozula
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”