Mój ogródek - KarolinaL

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KarolinaL
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1290
Od: 2 kwie 2007, o 18:08
Lokalizacja: Poznań

Post »

Dziękuję!
Czekam jeszcze na takie purpurowe, jak tylko zakwitną zrobię im fotkę. Postaram sie dokumentowac na bieżąco jak tylko czas pozwoli. Pozdrawiam również!
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

Mieszkam w południowej cześci Poznania, już blisko Lubonia, całkiem przyjemna okolica. Ogródek nieduży, bo i dom był rozbudowany i jeszcze zostal potrem podzielony, ale dokładnie to nie wiem :oops: , może jakieś 150-200 metrów kw. Ja sama zajmuję sie ogródkiem od niecałego roku, przedtem zajmowali się rodzice, ale bez zapału :wink: , a ja teraz tylko tam czuję, ze żyję.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Czy może okolice Dębca ? Że ogródek masz nieduży- nic to ,małe jest piękne, ważne że wyraźnie " chwyciłaś bakcyla".Co do podpowiedzi i porad to na forum znajdziesz ich wiele, warto więc czasem tu zaglądać
:D
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
KarolinaL
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1290
Od: 2 kwie 2007, o 18:08
Lokalizacja: Poznań

Post »

Ewelina pisze:Karolino, jasne,że cudo! I jakie kochane i pomocne w ogrodzie! Pozdrawiamy Was- ja i moje "cudo" tej samej rasy , a innej maści. To moja pomocnica, też uwielbia zalegać w rabatkach a w upały np. w barwinku :wink:
BOSKI!!! ;:3
Mój poprzedni piesek (jamniczek) lubił się kłaść w upał w liściach konwalii :D , obecny preferuje zacienione miejsca na trawniku albo chłodne schodki od północnej strony, ale na razie słoneczne rabatki są w sam raz :lol:
Awatar użytkownika
KarolinaL
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1290
Od: 2 kwie 2007, o 18:08
Lokalizacja: Poznań

Post »

Ewelina pisze:Czy może okolice Dębca ? Że ogródek masz nieduży- nic to ,małe jest piękne, ważne że wyraźnie " chwyciłaś bakcyla".Co do podpowiedzi i porad to na forum znajdziesz ich wiele, warto więc czasem tu zaglądać
:D
Bliżej mam na Górczyn, ale w każdym razie na trasie 75 :wink:
A takiego forum właśnie szukałam, świetna sprawa!
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

To takie trochę mi znane rejony- kiedyś mieszkałam w okol.Straży pożarnej :D
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
KarolinaL
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1290
Od: 2 kwie 2007, o 18:08
Lokalizacja: Poznań

Post »

Parę nowych źródeł radości i troski z mojego ogródka:

Nareszcie zakwitly narcyze, dziś trochę nie w humorze, bo pada, ale jak się napiją, to im się humor poprawi (to działa rownież w świecie roślin :wink: )
Obrazek Obrazek

Zawilec i bodziszek mają się coraz lepiej.
Obrazek Obrazek

Naradka teraz to już na pewno zakwitnie! :D
Obrazek

Ciekawe czy glicynia też...
Obrazek


Ale róża chińska nadal wygląda tak. Ani śladu choćby najmniejszego pączka, czyżby jednak jej się u mnie nie spodobało? :cry:
Obrazek

I diabelstwo nie do zwalczenia podagrycznik :evil: Ten to się zawsze dobrze ma, może znacie na niego jakiś sposób?
Obrazek
Awatar użytkownika
Anya
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 292
Od: 5 gru 2006, o 14:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Post »

Witaj Karolinko, właśnie spacerowałam po Twoim ogródku!
Fantastyczny, kolorowy początek i pomocnik niczego sobie :lol:
Może znajdzie sobie kiedyś (po dyskretnych sugestiach) inne miejsce do wylegiwania. Oby, bo trochę wielki...

O hibiskusa się nie martw. Te rośliny w naszym klimacie długo się budzą i późno widać oznaki wzrostu na wiosnę. A po takiej łagodnej zimie, po prostu nie mogło mu się nic stać! ;:32

Z podagrycznikiem trudno sobie poradzić. U mnie na szczęście był tylko w jednym miejscu, gdzie kiedyś sąsiedzi wyrzucali chwasty ze swojego ogrodu. Tak było zanim nabyłam moją działkę. Spryskałam Roudupem, po tygodniu przekopałam i jak się gdzieś jeszcze trafił, to pędzelkiem nanosiłam stężony preparat na liście i dalej był już spokój.
Te botaniczne tulipanki to masz niesamowite! Mam bardzo podobne, ale środek mają czysto żółty, bez tego ślicznego czerwonego wzorku. Chyba trochę zazdroszczę... :wink:
Pozdrawiam, Anna
Wszystko czego potrzebujesz to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów.
Awatar użytkownika
KarolinaL
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1290
Od: 2 kwie 2007, o 18:08
Lokalizacja: Poznań

Post »

Dziękuję za odwiedziny i porady! :D Podagrycznika na razie rwę ile wlezie, ale chyba muszę w końcu spróbować chemicznie, chociaż chemii się jakoś boję.
Na razie dołączam jeszcze zdjęcie naszego ulubionego nadwornego śpiewka w akcji:

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
KarolinaL
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1290
Od: 2 kwie 2007, o 18:08
Lokalizacja: Poznań

Post »

I jeszcze jeden częsty gość ogrodowy - szpak. Wczoraj widziałam jak jeden z tych łobuzów wyrwał mi sporą kępkę skalnicy, bo uznał, że w sam raz się nada na gniazdko. No ale jak tu ich nie lubić :D


Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
KarolinaL
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1290
Od: 2 kwie 2007, o 18:08
Lokalizacja: Poznań

Post »

Po dwóch dniach nieobecności poszłam do ogródka i widzę znaczne postępy. Glicynia ruszyła na poważnie! Dwa dni temu to były jeszcze pączusie:

Obrazek

Zapowiada się obiecująco...
Obrazek Obrazek

Nareszcie! Pierwsze kwiatki naradki:
Obrazek


Niezapominajki i narcyze (te mniejsze bosko pachną!) w pełnej krasie:
Obrazek Obrazek

Barwinek wyglądałby lepiej gdyby pies po nim galopował kilka razy dziennie...
Obrazek
Ale nie mogę się długo gniewać :)
Obrazek

Przyłapany na gorącym uczynku wróbel wypasa się na świeżo posianej trawie.
Obrazek
Awatar użytkownika
KarolinaL
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1290
Od: 2 kwie 2007, o 18:08
Lokalizacja: Poznań

Post »

A tam, to nic, że nikt mi tu nie odpisuje ostatnio, nie będę się zniechęcać, bo jak słusznie zauważył(a) JinnyAl, to faktycznie może być coś w rodzaju blogu. A dzisiaj czuję się jak narkoman po zażyciu :wink: Dwa dni nie mogłam iść do ogrodu, wróciłam dzis rano i prosto w rośliny! Teraz padam z nóg, ale głód zaspokoiłam :D Najpierw porobiłam zdjęcia, potem przeflancowałam całe mnóstwo niezapominajek, które wysiewają się bez opamiętania i najchętniej zajęłyby cały ogród (na spółkę z podagrycznikiem...). Potem przygotowałam sobie ziemię i wysiałam nie wiem już ile roślin jednorocznych i dwuletnich. To jest po prostu magia, że w takich ziarenkach drzemie tyle życia. Wśród nasionek było też kilka "wielkich niewiadomych", czyli jakichś stworów, które ukradkiem przynosiłam latem z ogrodów botanicznych :oops: :wink: Oczywiście nie zapisałam co jest co, więc teraz zobaczymy co z tego wyrosnie. Przygotowałam sobie jeszcze doniczki w ogrodzie i przepikowałam siewki. Aha, i jeszcze parę cebulowych... Mam tylko nadzieję, że za bardzo się z tym wszystkim nie pospieszyłam.
Na razie nic nowego nie ma do pokazania, więc dorzucam tylko kilka widoczków ogólnych. Nasz ogród jest malutki, ale bardzo zyskuje dzięki sąsiednim ogrodom. Wszystkie ogrody w kwartale są zwrócone do siebie "plecami", więc gdzie się nie spojrzy jest zielono :D


Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
grazyna56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 706
Od: 10 lut 2007, o 20:28
Lokalizacja: łódż

Post »

Karolinko wcale sie nie przejmuj że nikt Ci nie odpisuje, bo wiekszość z nas jest od rana do wieczora w ogródkach ,a potem to padamy ze zmęczenia .Najważniejsze że Ty sama robisz to samo co My :D Z tego co widzę to zawziełaś sie na serio do upiększania swojego ogródka .pewnie niedługo pokażesz nam co tam Ci wyrosło z tych nieznanych Tobie roslinek, a już na pewno forumowicze Ci podpowiedzą cóż to takiego?Tak że życzę Ci miłej pracy w następnych dniach ,bo z pogodą moze byc róznie,trzeba wykorzystać kazda chwilę :D :D :D
cudze błędy mamy przed oczyma ,własne za plecami
Pozdrawiam Grazyna
Awatar użytkownika
KarolinaL
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1290
Od: 2 kwie 2007, o 18:08
Lokalizacja: Poznań

Post »

Dziękuję! Ale ja się naprawdę nie przejmuję :D Wiem doskonale, że każdy teraz siedzi w swoim ogrodku i chce pokazać co ma najlepszego. Zdaję sobie też sprawę, że większość forumowiczów ma o wiele więcej do pokazania niż ja (i naprawdę nie piszę tego żeby usłyszeć "ależ nie, twój ogródek tez jest śliczny" :wink: :) ). A mnie po prostu strasznie cieszą te różne drobiazgi, które Wy macie i znacie od dawna, bo ja jestem pasjonatką od dość niedawna. Tu coś zakwitnie, tu listek wypuści, tu z ziemii wyjdzie, nasionko wykiełkuje, a ja od razu za aparat... no i później wychodzi taka "najdłuższa historia rozwoju ogródka" :wink: najbardziej interesująca dla mnie samej. Ale absolutnie nie chciałam nikomu robić wyrzutów. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”