Chrzan - kontrowersyjne warzywo.Uprawa ,problemy

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Szymonambar222
500p
500p
Posty: 574
Od: 28 gru 2008, o 08:23
Lokalizacja: Podhale

Post »

Zbyszek dosłownie wszystko więc lepiej z nim nie przesadzać :D
Człowiek Jest Tajemnicą: Z Tajemnicy Przybywa I W Tajemnicę Odchodzi
Zbyszek444
100p
100p
Posty: 161
Od: 30 sty 2009, o 19:41

Post »

Przy każdym preparacie jest instrukcja więc nawet laik sobie bez problemu powinien poradzić. :lol:
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Kubuś pisze:Czyli jaki jest najlepszy sposób na wytępienie chrzanu ??
Posadzić go w moim ogródku :;230

A mówiąc poważnie : Aniu, moze za szybko smarowałaś te liście Roundupem?
Chodzi mi o to, ze może były jeszcze małe, wskutek czego niewielka ilość substancji dotarła do korzeni, a te jak wiadomo chrzan ma mocno rozbudowane i grube. Moze gdybyś poczekała, aż liście osiągną odpowiednią wielkość i wtedy posmarowała je nierozcieńczonym Roundupem ze dwa razy, to osiągnęłabyś cel ? :D
Fallenangelv
---
Posty: 1821
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Post »

Ja też odradzam sadzenie chrzanu.
walczę z nim od lat i pomału szala przechyla się na moją stronę:D
porównanie go do perzu jest trafnym porównaniem.Lepiej sobie kupić trochę i nie mieć z nim kłopotu.


Pozdrawiam.
Zbyszek444
100p
100p
Posty: 161
Od: 30 sty 2009, o 19:41

Post »

O rany. Pierwsze słyszę aby malować liście Roundupem.
Owszem, maluje się np. pień ściętego drzewa aby zniszczyć korzenie, ale wtedy nie rozcieńcza się preparatu. Aby zniszczyć jakąś roślinę należy po prostu ją opryskać. Im mocniejszy i silniej rozbudowany ma system korzeniowy tym silniejszy robimy preparat.
Koniec. Kropka. Na prawidłowo zastosowany Roundup nie ma mocnych!!!
Awatar użytkownika
zanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1852
Od: 24 maja 2008, o 22:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

chatte pisze:
Kubuś pisze:Czyli jaki jest najlepszy sposób na wytępienie chrzanu ??
Posadzić go w moim ogródku :;230

A mówiąc poważnie : Aniu, moze za szybko smarowałaś te liście Roundupem?
Chodzi mi o to, ze może były jeszcze małe, wskutek czego niewielka ilość substancji dotarła do korzeni, a te jak wiadomo chrzan ma mocno rozbudowane i grube. Moze gdybyś poczekała, aż liście osiągną odpowiednią wielkość i wtedy posmarowała je nierozcieńczonym Roundupem ze dwa razy, to osiągnęłabyś cel ? :D
Izo, chętnie oddam :wink:
Smarowałam duże liście DWA razy nierozcieńczonym Roundapem :evil: :cry:
To jest chrzan pancerny!

Słyszałam jeszcze o innym sposobie: przykryć czarną folią na 2-3 lata i sam wyginie z braku światła. Ale, hm, sposób trochę długotrwały....

Zbyszku, można malować liście Roundapem, jeżeli chcemy się czegoś pozbyć punktowo. Są nawet specjalne mazaki do tego celu.
Awatar użytkownika
bishop
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5191
Od: 4 cze 2008, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wsi/prawie środek Polski
Kontakt:

Post »

Zbyszek444 pisze:O rany. Pierwsze słyszę aby malować liście Roundupem.
[...]
Malowanie liści ma bardzo częste zastosowanie wtedy, kiedy chcemy wytępić selektywnie jakąś roślinę. Pryskanie wytępia wszystko w zasięgu.
Pozdrawiam - Krzysiek
Mój czasopożeracz
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

zanna pisze:
Słyszałam jeszcze o innym sposobie: przykryć czarną folią na 2-3 lata i sam wyginie z braku światła. Ale, hm, sposób trochę długotrwały....
To bardzo dobry sposób! Mozesz na folię połozyć np. duzy kamień a wokół posiać jakieś kwiatki, zeby to miejsce nie psuło widoku :D Albo ustawić na nim wielką donicę z jakąś atrakcyjną rosliną :D

Zbyszku, uzywam Roundupu do niszczenia powoju, bo na niego nie ma innego sposobu.
Nie zawsze jednak mozna pryskać. Mnie np. wyrósł powój tuż przy pniu gęstego krzewu wierzby Hakuro Nishiki, wspinając się po jej gałązkach. Gdybym go chciała spryskać, musiałabym się również pożegnać z wierzbą.
Zbyszek444
100p
100p
Posty: 161
Od: 30 sty 2009, o 19:41

Post »

Ja zrozumiałem, że dyskusja dotyczyła zniszczenia chrzanu.
Pierwsze słyszę aby ktoś chciał punktowo niszczyć chrzan??? Obrazek
Awatar użytkownika
Kubuś
200p
200p
Posty: 326
Od: 2 paź 2008, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Siedlec, Mazowsze

Post »

Punktowo czyli konkretny krzak. tak :?:

Bo mi już stopniowo wchodzi na trawnik :evil:

I muszę go jakoś wytepic bo to obrzydliwie wygląda

Czyli albo czarna folia albo randap ?

Mam rozumiec?

Pozdrawiam ! :D
Zbyszek444
100p
100p
Posty: 161
Od: 30 sty 2009, o 19:41

Post »

Izo. Na wszystko można znalęźć sposób, ale gdy dyskutuje się w jaki sposób zniszczyć chrzan to podaję najprostrzy sposób. Można przecież zwyczajnie go wykopać. Tak ja pozbyłem się konwalii, a to taki sam kłopot. po prostu należy to zrobić dokładnie. Przekopać bardzo głęboko, tak głęboko jak sięga najdrobniejszy korzonek i najdrobniejszy korzonek wybrać z gleby, tak aby nic nie zostało. Jest to bardzo pracochłonne ale przecież nikt na działce nie ma tego chrzanu ar czy choćby 0,5 ara tylko jakąś kępkę. Można sobie poradzić. Ja sobie poradziłem. :lol:
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Można, mozna Zbyszku ;) pewnie, ze tak też mozna. Nie męczyłam się w ten sposób z chrzanem, tylko z fiołkami leśnymi, które mają duzo drobniejsze korzonki niż chrzan a zapuszczają je równie głęboko, to wiem coś na ten temat :lol:
Odpowiadałam tylko Ani, zastanawiając się, dlaczego u niej Roundup nie poskutkował.




Kubuś, albo folia, albo Roundup, albo ręczne wykopanie i dokładne oczyszczenie ziemi z kawałków korzeni.
Kaja
500p
500p
Posty: 849
Od: 29 sie 2006, o 20:40
Lokalizacja: Gdańsk

Post »

Z chrzane nie jest tak,że się rozłazi po działce ,jak np mięta.Rozrasta się,ale cały czas tworzy jedną coraz większą kępę.Ja na działce mam niestety aż 3 takię gniazda. Dwa chciałabym zniszczyć,ale stale coś odrasta.
Moi kuzyni są rolnikami i przed laty uprawiali chrzan.Jak zrezygnowali,ponieważ przestało być opłacalne to przez wiele lat narzekali,że nie mogą się pozbyć rośliny z pola.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”