Trawniki na wiosnę...

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

nemo56 pisze:najprościej, jak zapytasz mu się o tytuł poradnika i cenę. ;:72
Żadna tajemnica. Numer specjalny 1/05 Działkowca - "Piękny trawnik" cena 4,20 oraz zapisy jakie zawierają strony internetowe.
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

no, pięknie, pięknie, tego właśnie się spodziewałem. Miło, że podałeś źródełko.
Jakub . . . . .
Awatar użytkownika
Andrzej_K
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 24 lut 2006, o 15:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

Dla mnie nie jest ważne skąd miał te wiadomości ale to że podzielił się nimi. A tak na marginesie... czemu przegapiłem ten numer Działkowca?
Andrzej_K
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Może dostaniesz go w kiosku "Ruch". Wszyscu uczymy się całe życie. Nikt nie jest alfą i omegą. Każdy z nas korzysta z jakiś materiałów.
Pozdrawiam Andrzej.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Podam jeszcze kilka danych w ślad za numerem specjalnym 1/05 Działkowca:
Skrzyp w trawie to wskaźnik ubogich w składniki pokarmowe, zakwaszonych gleb. Należy przeprowadzić wapnowanie trawnika wapnem ogrodniczym lub kredą w dawce 50g/m2, stosować nawożenie azotowe i preparaty chemiczne.
Mech - za często trawnik podlewany, zakwaszona i uboga gleba. Należy zwiększyć wysokość koszenia, zastosować wapnowanie lub preparaty nawozowe czy aerację.
Przenawożenie - trawnik zasycha pasami. Przez okres 3-4 tygodni nie stosować nawożenia, zlać go obficie wodą.
Brak nawożenia - trawnik jest blado - żółty. Zwiększyć nawożenie NPK, użyć nawozy przeciwko żółknięciu zawierające mikroelementy.
Czarcie kręgi - usunąć grzyby, nie dopuszczać do powstawania filcu stosując napowietrzanie, zastosować nawożenie trawnika azotem i potasem. Trochę na temat czarcich kręgów jest w tematach: „grzyby na trawniku”, „Ratunku grzyby na trawniku”
Ciekawostka. W razie załatwienia się psa na trawniku należy to miejsce obficie zraszać wodą. Nie powstaną wtedy żółte wyschnięte i wypalone plamy.
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Andrzej_K pisze:Dla mnie nie jest ważne skąd miał te wiadomości ale to że podzielił się nimi. A tak na marginesie... czemu przegapiłem ten numer Działkowca?
Jednak lepiej, jak podaje się źródło od razu aby nie być posądzonym o plagiat. Po drugie, są jeszcze prawa autorskie.
Jakub . . . . .
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

nemo56 pisze:Jednak lepiej, jak podaje się źródło od razu aby nie być posądzonym o plagiat. Po drugie, są jeszcze prawa autorskie.
Nemo pisząc o chorobach trawy korzystałem ze swojej wiedzy, którą mam w głowie. Podałem numer działkowca tylko dlatego, że tam jest dużo ciekawych materiałów na temat traw! Bardzo proszę o niesugerowanie mi plagiatu!
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

nawet mi do głowy nie przyszło sugerowanie czegokolwiek.
Odpowiedziałem tylko Andrzejowi na jego stwierdzenie.
Jakub . . . . .
Timka

Post »

Utrapieniem mojego trawnika jest koniczyna
Ktoś może wie jak sobie z tym radzić
Awatar użytkownika
wronek89
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1007
Od: 12 mar 2006, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Koniczyna ? Przeciez ona jest ładna ;)
Timka

Post »

Nie żartuj :!:
na trawniku :?:
ja chcę mieć trawnik a nie pastwisko ;:1
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Koniczynę możemy zwalczać jednym z herbicydów selektywnych jak: STARANE, MNISZEK, Chwastox, Bofix itp. A Najlepiej kupić nawóz do trawnika razem z herbicydem do zwalczania koniczyny i innych chwastów . Polecam do przeczytania:
http://www.iglak.pl/trawnik/trawnik.htm - tu jak poradzić sobie m.in. ze wszystkimi problemami trawnikowymi w tym chorobami i nie tylko.
http://ogrody.agrosan.pl/poradnik.html# ... 0szkodniki w temacie: „Chwasty” jest podane jak zwalczać - koniczynę białą (Trifolium repens) i inne chwasty, szkodniki, choroby...
Pozdrawiam Andrzej.
Timka

Post »

Kopalnia wiedzy
dziękuję :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”