
Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 10
Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 10
Nie przejmuj się tym wcale. U podatnych odmian zwijają się w ten sposób gdy występują jeszcze chłodniejsze noce i jest duża różnica temperatur między dniem a nocą.
Kiedyś też miałem ten problem i dużo szukałem, na polskich forach pisali zwykle głupoty w tej sprawie, odpowiedź dopiero na jakiejś amerykańskiej stronce znalazłem.
Pogoda zrobi się letnia także w nocy to wszystko sie wyprostuje, luzik.
Kiedyś też miałem ten problem i dużo szukałem, na polskich forach pisali zwykle głupoty w tej sprawie, odpowiedź dopiero na jakiejś amerykańskiej stronce znalazłem.
Pogoda zrobi się letnia także w nocy to wszystko sie wyprostuje, luzik.
-
KamilK02
- Przyjaciel Forum - gold

- Posty: 4164
- Od: 10 kwie 2016, o 20:40
- Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
- Lokalizacja: Ropica k. Gorlic
Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 10
Darek26 ile dałeś azotu przed sezonem? Wygląda na przenawożenie azotem. klik
-
Darek26
- 200p

- Posty: 316
- Od: 5 maja 2019, o 17:02
- Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
- Lokalizacja: Dolny Śląsk
Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 10
Jesienią był obornik, przed sadzeniem dałem jeszcze solidną garść obornika granulowanego pod każdego krzaka. Możliwe że przenawożenie, bo jeden z krzaków ma już 120 cm, gdzie szklarnia ma 200. Będzie trzeba chyba obciąć wierzchołek wzrostu i puścić na kolejne 2 boczne pędy
- leszkat76
- Przyjaciel Forum - gold

- Posty: 3673
- Od: 13 gru 2020, o 14:12
- Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
- Lokalizacja: Podlasie okolice Białegostoku
Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 10
-
deltoro
- Przyjaciel Forum - gold

- Posty: 1549
- Od: 10 mar 2017, o 22:27
- Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
- Lokalizacja: Słupsk
Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 10
Solar Vortex u mnie ma już 2 poziomy kwiatówanulab pisze: ↑3 cze 2026, o 11:24 To czarny pomidor,powinna być czarna,ale niekoniecznie,po owocach poznasz.![]()
U mnie Velmoza dobrze się sprawdzał w uprawie jesienią.Kasia,jak Ci się uda,zbierz dla mnie kilka nasion,bo moje
pewnie też juz stare,chyba warto do niego wrócić. Owoce ma mniejsze niż Krasnomordina,ale bardziej maślane.
Solar Vortex u mnie wczesny,sadzonka młoda a już ma pączki kwiatowe. Pokładam w nim spore nadzieje.
Mam wrażenie, że potężne krzaki potrafi budować - prowadzę 2 krzaki, jeden 1-pędowy i drugi 2-pędowy. Zobaczymy co wyjdzie. Liczę na owoce jak na stronie producenta
pozdrawiam,
Tomek
Tomek
-
anulab
- Przyjaciel Forum - gold

- Posty: 12320
- Od: 22 lut 2011, o 18:41
- Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
- Lokalizacja: województwo mazowieckie
Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 10
U mnie Solar Vortex to młoda sadzonka i już ma pączki kwiatowe. Wydaje mi się,że niedawno go siałam.
Na stronie piszą,że póżny.
Na stronie piszą,że póżny.
-
Olafasola13
- 200p

- Posty: 406
- Od: 18 lis 2022, o 11:10
- Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
- Lokalizacja: łódzkie
Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 10
U mnie najwieksze pomidorki to

Brandywine purple pear
Albenga która ma szybkie przyrosty owocow juz w drugim gronie

Serdce drakona ma nawet ładne kwiaty

Abakański rozowyj rekordzista który zawiązał już dwa owoce na trzecim gronie ale był wsadzony najwcześniej bo 20 marca
Anna russian dosc ładnie rozbudowane pierwsze grono. Czy ten niedobór u niej to brak potasu? Chce się upewnić

Brandywine purple pear
Albenga która ma szybkie przyrosty owocow juz w drugim gronie

Serdce drakona ma nawet ładne kwiaty

Abakański rozowyj rekordzista który zawiązał już dwa owoce na trzecim gronie ale był wsadzony najwcześniej bo 20 marca
Anna russian dosc ładnie rozbudowane pierwsze grono. Czy ten niedobór u niej to brak potasu? Chce się upewnić
-
carinus
- 100p

- Posty: 181
- Od: 25 lip 2025, o 20:35
- Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
- Lokalizacja: lubuskie/Belgia
Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 10
Zgnilizna wierzchołkowa jeszcze Wam nie występuje?
Grzesiek
-
KamilK02
- Przyjaciel Forum - gold

- Posty: 4164
- Od: 10 kwie 2016, o 20:40
- Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
- Lokalizacja: Ropica k. Gorlic
Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 10
U mnie dopiero pierwsze kwiaty w pierwszych gronach się otwierają 
- bioy
- Przyjaciel Forum - gold

- Posty: 3801
- Od: 7 maja 2012, o 12:04
- Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
- Lokalizacja: podkarpacie 356 m.n.p.m.
Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 10
Pewnie występuje, ale nie zaglądam od spodu, bo bolą mnie plecy. 
Pozdrawiam, Jacek
- Rowerzysta
- Przyjaciel Forum - gold

- Posty: 884
- Od: 13 maja 2020, o 20:27
- Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
- Lokalizacja: Zachód
-
Olafasola13
- 200p

- Posty: 406
- Od: 18 lis 2022, o 11:10
- Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
- Lokalizacja: łódzkie
Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 10
Jeszcze nie ma takich upałów i tyle owoców na krzakach żeby występowała. U mnie po zastosowaniu mączki bazaltowej w zeszłym roku tylko jeden owoc był porażonych i nawet Aurija nie złapała, ale niestety pH się podniosło. Zobaczymy jak będzie w tym roku gdy już nie dawałam mączki
-
KamilK02
- Przyjaciel Forum - gold

- Posty: 4164
- Od: 10 kwie 2016, o 20:40
- Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
- Lokalizacja: Ropica k. Gorlic
Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 10
Rowerzysta ale dałeś po oczach tymi krzakami
mocne, zdrowe i obłożone plonem
- Rowerzysta
- Przyjaciel Forum - gold

- Posty: 884
- Od: 13 maja 2020, o 20:27
- Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
- Lokalizacja: Zachód
Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 10
Dzięki
Puszczone na żywioł. W zeszłym roku też tak chyba robiłem i nic nie przycinałem. Muszę podawać Kristalon Pomarańczowy dwa razy w tygodniu bo inaczej wychodzą bezsmakowe.





