Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 10

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Awatar użytkownika
bioy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3801
Od: 7 maja 2012, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie 356 m.n.p.m.

Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 10

Post »

Ewaca pisze: 2 cze 2026, o 11:22 No to cóż...nadmiaru azotu nie wydłubię, ;:223 mogę jedynie czekać aż przerobią. ;:209 Myślisz, że oprysk potasem trochę poprawi ich sytuację?
Nie wydłubiesz, ale możesz spróbować wypłukać. Sam oprysk wiele nie da, nie zablokuje pobierania azotu z gleby.
Pozdrawiam, Jacek
Olafasola13
200p
200p
Posty: 407
Od: 18 lis 2022, o 11:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 10

Post »

Ewo ja również przesadziłam z azotem, ale tylko jeden krzak odmiany Rebelpik wyraźnie zatrzymał wzrost i wyglądał podobnie jak Twoje. Wysadziłam go do doniczki, może się uratuje i do gruntu pójdzie. Reszta idzie ostro w masę zieloną i listki na stożku wzrostu się skręcają ale jakoś mam nadzieję że to przerobią. Dobrze radzą sobie te z ziemniaczanymi liśćmi, im widac potrzeba takiej większej dawki. Póki co wiążą i kwiatów nie zrzucają. Brunatna też się nie rozwija po usunięciu tych dwóch liści porażonych.
Kasiu ta Krasnomordina pięknie wygląda. Jeśli będą smaczne i zechcesz podzielić się nasionkami na akcji to była bym wdzięczna. Napisz też czego szukasz to może bedę miała coś co Cię zainteresuje
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12329
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 10

Post »

Napisałam posta nie tam gdzie trzeba. :;230 Kristalon pod korzeń, kto to wymyślił, Ewa, kto Ci taki pomysł podsunął ?
To się łatwo rozpuszcza i masz strzała w krótkim czasie,lepiej kup Osmocote, jest wybór ,są na 3 miesiące lub 6 miesięcy.
Nie ma ryzyka przypalenia. Ja to daję pod kwiaty,to świetny nawóz.
Krasnomordinę dostałam kilka lat temu od Stefki. Świetny pomidor,owoce bardzo duże i dużo. Nie wiem dlaczego go nie powtarzam.
Ciągle coś nowego. Już w tym roku kupiłam nowe odmiany na przyszły rok, a marzy mi się kilka sprawdzonych odmian.
carinus
100p
100p
Posty: 192
Od: 25 lip 2025, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie/Belgia

Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 10

Post »

To trzeba zorganizować zlot pomidorowy i każdy przywiezie ze sobą swoje plony do wspólnej degustacji. Wtedy bez czekania mamy pogląd co nam podejdzie smakowo. Fajnie się o tym pisze, gorzej z wykonaniem pomysłu.
Grzesiek
Awatar użytkownika
leszkat76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3675
Od: 13 gru 2020, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie okolice Białegostoku

Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 10

Post »

Ola na pewno wyślę Krasnomordinę, mam zaznaczoną nawet do wysyłki bo na akcji jej stan zerowy jest. Na razie nie szukam nic nowego bo mam tyle odmian do wypróbowania że mi życia nie starczy. Chociaż ..
może, krzyżówki Jarsona mnie interesują. :roll:
Ania wysiałam też nasiona Velmoza, które z Krasnomordiną dostałam od Ciebie. Długo czekałam ale wzeszło jedno nasionko. Dzisiaj wysadzę na grunt. Ale w jakim stopniu rozwoju jest to nie pamiętam, za dużo mam sadzonek jeszcze do wysadzenia.

A może ktoś mi powie jeszcze , jak wygląda sadzonka Alices Dream? Mam z dwóch źródeł , jedna jest z czarną łodygą a druga z zieloną.

Obrazek

Obrazek
Opryskiwacze na lata - producent MAROLEX Sp.z o.o.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12329
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 10

Post »

To czarny pomidor,powinna być czarna,ale niekoniecznie,po owocach poznasz. :wink:
U mnie Velmoza dobrze się sprawdzał w uprawie jesienią.Kasia,jak Ci się uda,zbierz dla mnie kilka nasion,bo moje
pewnie też juz stare,chyba warto do niego wrócić. Owoce ma mniejsze niż Krasnomordina,ale bardziej maślane.
Solar Vortex u mnie wczesny,sadzonka młoda a już ma pączki kwiatowe. Pokładam w nim spore nadzieje.
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8113
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 10

Post »

Ja posiałam Alice dream rośnie, też jest raczej ciemna.
Wysłałam ze swoich nasion, żeby zobaczyć co w końcu mam.
Krasnomordine też uprawiałam ;fajny , smaczny pomidor
Wiesz że jest samokonczacy?
Cytat


samokończący ok. 1 m ( powinien być prowadzony na 2 pędy ale ja puściłam na żywioł), średnio wczesny, czerwone serce, mięsisty z n ilością nasion, bardzo plenny i super w smaku - słodki z lekką nuta kwasu więc nie mdły. Róst w gruncie.

Asia
Awatar użytkownika
AleOla
200p
200p
Posty: 253
Od: 31 lip 2024, o 16:29
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 10

Post »

Kasia, moja Alices Dream ma zawsze zieloną łodygę, a pomidory są zgodne z opisem.
Po waszych wpisach jest konsternacja, który kolor tak naprawdę powinien być :shock:

Grzesiu, już wstęp do "zlotu" zrobiłeś, może poszerzymy grono osób chętnych z okolicy? :D
Ola
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8113
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 10

Post »

Jeżeli Kasia posiała z mojego źródła , to będzie ciemny.
Kilka lat temu kupiłam te nasiona i dostałam je w 2 dilerkach ,
Niebieski ogrod
200p
200p
Posty: 310
Od: 30 gru 2024, o 15:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Galicja

Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 10

Post »

Leszkat76 ja w zeszłym roku miałam Alice's Dream bardzo ciemną, jak na pierwszym zdjęciu, i owoce nie były prawidłowe. Mam teraz z innego źródła i sprawdzę później jak teraz u mnie wygląda.
Awatar użytkownika
leszkat76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3675
Od: 13 gru 2020, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie okolice Białegostoku

Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 10

Post »

Asia ten od Ciebie Alices okazał się przepylony inną odmianą. Wydawało mi się że go posiałam też w tym roku ale nie mogę coś go znaleźć. Pewnie znajdzie się jak innej będę szukać. :lol:
Te dwie są z jeszcze innych źródeł.
Ciemna jest z akcji AWN, od Miodownika. Jacosik nie kojarzę tego forumowicza. ;:24 Natomiast ta z jasną łodygą jest od Ani. Aniu siałaś?
A nasionka oczywiście, na bank,jakie tylko zechcesz .;:215
Zaowocują to będzie porównanie. ;:oj

Obrazek
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12329
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 10

Post »

Kasia,siałam,powinien być prawidłowy. Czy to ten z zieloną łodygą ?
carinus
100p
100p
Posty: 192
Od: 25 lip 2025, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie/Belgia

Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 10

Post »

Nie wiem jak u Was, ale ja ogłaszam u mnie sezon CZW za otwarty. Dzisiaj chyba wieczorem zrobię powtórny oprysk azotanem wapnia. Pierwszy był miesiąc temu. Zauważyłem na razie na 2 krzaczkach różnych odmian.
Grzesiek
Awatar użytkownika
leszkat76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3675
Od: 13 gru 2020, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie okolice Białegostoku

Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 10

Post »

Tak Aniu to ten z zieloną łodygą.
Miałam jeszcze problem z kiełkowaniem Fox Nose ale mam jedną sadzonkę i Michael Pollan długo kiełkował ale wykiełkowało 3 z czego jeden zdechł a dwa do tej pory rosną w jednej doniczce bo bałam się je ruszać żeby nie padły po pikowaniu, były takie słabizny. Chyba do gruntu też je razem wsadzę. Bo nasion już chyba więcej nie mam, nie mogę ryzykować.

Obrazek
AdamK-l
100p
100p
Posty: 160
Od: 20 mar 2023, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 10

Post »

leszkat76, co do Alice's Dream to mam ją z pierwszej ręki, bo kupiłem gdy jeszcze działała strona PomidorowejDoliny. W tym roku znów wysiałem, 2 sztuki, jedna podczas wysadzania na działce miała łodyżke fioletowawą, a druga raczej zieloną.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”