Hortensja bukietowa (Hydrangea paniculata )
- maryann
- Przyjaciel Forum - gold

- Posty: 5114
- Od: 3 wrz 2007, o 14:31
- Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
- Lokalizacja: Czechy k. Krakowa
Re: Hortensja bukietowa (Hydrangea paniculata )
Nie no, posadzenie o tej porze hortensji w donicy to nie jest wyzwanie. @aberracje ma rację!
@artysta1 sparzyłeś się na jakimś badylu, fakt- ale to nie powód żeby się zrażać. Wsadź to do ziemi, dbaj o wodę i ew. (jak już bardzo chcesz nadskakiwać wokół podopiecznej) cieniuj i/lub przyjmij, w końcu upały idą. Jeśli kora, to drobne frakcje. To najpierw. Daj jej przynajmniej kilka tygodni, aż 'stanie na nogi' i się przyjmie.
W drugiej kolejności będziesz dbał o estetykę- kamyczki, pierniczki czy jakaś tam kora. Czyli o rzeczy, które na ogół nie pomagają roślinie, a nawet uwierają.
@artysta1 sparzyłeś się na jakimś badylu, fakt- ale to nie powód żeby się zrażać. Wsadź to do ziemi, dbaj o wodę i ew. (jak już bardzo chcesz nadskakiwać wokół podopiecznej) cieniuj i/lub przyjmij, w końcu upały idą. Jeśli kora, to drobne frakcje. To najpierw. Daj jej przynajmniej kilka tygodni, aż 'stanie na nogi' i się przyjmie.
W drugiej kolejności będziesz dbał o estetykę- kamyczki, pierniczki czy jakaś tam kora. Czyli o rzeczy, które na ogół nie pomagają roślinie, a nawet uwierają.
Każdy potrzebuje prawdy. Wielu, o ironio, tak bardzo, że zamiast jej poszukać- prawdą nazywają kłamstwo!
Re: Hortensja bukietowa (Hydrangea paniculata )
Jedni mówią - poczekaj do połowy maja, jak nic nie puści to wywal.
Drudzy - wsadz do doniczki i czekaj.
Trzeci - wsadz do ziemi i czekaj tygodnie.
Głowa już mała
A ja myślę, że kupię grubszy badyl w doniczce i posadzę. A ten niech niech dochodzi i zobaczymy co z tego będzie. Zdam relacje
Drudzy - wsadz do doniczki i czekaj.
Trzeci - wsadz do ziemi i czekaj tygodnie.
Głowa już mała
A ja myślę, że kupię grubszy badyl w doniczce i posadzę. A ten niech niech dochodzi i zobaczymy co z tego będzie. Zdam relacje
Re: Hortensja bukietowa (Hydrangea paniculata )
Trzymanie nowokupionej hortensji w donicy w niczym Ci nie pomoże, dawaj ja do ziemi i niech ma czas na dobrze ukorzenienie się. Ta zeszłoroczna ma minimalne szanse stanąć na nogi, to jest taki projekt "wywalić zawsze zdążę", nic więcej. Szkoda tylko, że nie mam jak Cię obdarować moimi patykami, bo ja mam sztobry większe i ładniejsze niż ta Twoja zeszłoroczna hortensja.
Na relacje będę czekać, więc nie zapomnij!
Na relacje będę czekać, więc nie zapomnij!
Re: Hortensja bukietowa (Hydrangea paniculata )
[
To właśnie miałem na myśli. Kupuje w tym tygodniu nową w doniczce (zeszłoroczna była gołym korzeniem) i wsadzam do ziemi.
Projekt siedzi w doniczce i czekam z nadzieją, że ożyje.
Dziękuję wszystkim za chęci pomocy

Relacja będzie na pewno
Nie cytuj jeśli odpowiadasz bezpośrednio na post.
To właśnie miałem na myśli. Kupuje w tym tygodniu nową w doniczce (zeszłoroczna była gołym korzeniem) i wsadzam do ziemi.
Projekt siedzi w doniczce i czekam z nadzieją, że ożyje.
Dziękuję wszystkim za chęci pomocy
Relacja będzie na pewno
Nie cytuj jeśli odpowiadasz bezpośrednio na post.
- maryann
- Przyjaciel Forum - gold

- Posty: 5114
- Od: 3 wrz 2007, o 14:31
- Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
- Lokalizacja: Czechy k. Krakowa
Re: Hortensja bukietowa (Hydrangea paniculata )
U mnie na razie jest tak:
https://i.postimg.cc/tTrNdTGZ/DSC-0794.jpg
§ 3.7...Maksymalny dopuszczalny rozmiar zdjęć to 900x600 , zalecamy: 640x480 pix lub 800x600.
https://i.postimg.cc/tTrNdTGZ/DSC-0794.jpg
§ 3.7...Maksymalny dopuszczalny rozmiar zdjęć to 900x600 , zalecamy: 640x480 pix lub 800x600.
Każdy potrzebuje prawdy. Wielu, o ironio, tak bardzo, że zamiast jej poszukać- prawdą nazywają kłamstwo!
Re: Hortensja bukietowa (Hydrangea paniculata )
Piękna trawka. Jak można stać się posiadaczem takowej? Masz dużo cienia? Nawożenie? Co to za białe kwiatki? Same wyszły czy zasiane?
U mnie na razie zero drzew i strona południowa - patelnia. Trawa marniutka z dużą ilością chwastów.
U mnie na razie zero drzew i strona południowa - patelnia. Trawa marniutka z dużą ilością chwastów.
- maryann
- Przyjaciel Forum - gold

- Posty: 5114
- Od: 3 wrz 2007, o 14:31
- Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
- Lokalizacja: Czechy k. Krakowa
Re: Hortensja bukietowa (Hydrangea paniculata )
Dzięki, ale zmorę trzeba często kosić... Sedno w tym, że ja mam bardzo dobrą ziemię. Nawet nie nawożę ani raz od 20 lat(jak go siałem), żeby rzadziej kosić. Chyba kiedyś ktoś rzucił tu i ówdzie parę nasion stokrotek i ożywiają krajobraz; mlecze przylatują same. Ogólnie jest słońce/cień/półcień. Wszędzie rośnie podobnie- bo wzrost, to iloczyn słońca i wody. A hortensje przeniesione z cienia, już stare i takie powoli się przyjmują.
Każdy potrzebuje prawdy. Wielu, o ironio, tak bardzo, że zamiast jej poszukać- prawdą nazywają kłamstwo!
Re: Hortensja bukietowa (Hydrangea paniculata )
Częste koszenie daje tylko tyle ze chwaściory są krótkie ale nie umierają całkiem.
- maryann
- Przyjaciel Forum - gold

- Posty: 5114
- Od: 3 wrz 2007, o 14:31
- Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
- Lokalizacja: Czechy k. Krakowa
Re: Hortensja bukietowa (Hydrangea paniculata )
A, zależy które gatunki. A temat trawnika można ciągnąć np. tu viewtopic.php?t=29369&start=300
Każdy potrzebuje prawdy. Wielu, o ironio, tak bardzo, że zamiast jej poszukać- prawdą nazywają kłamstwo!
- maryann
- Przyjaciel Forum - gold

- Posty: 5114
- Od: 3 wrz 2007, o 14:31
- Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
- Lokalizacja: Czechy k. Krakowa
Re: Hortensja bukietowa (Hydrangea paniculata )
Nie, nie- spokojnie.
Każdy potrzebuje prawdy. Wielu, o ironio, tak bardzo, że zamiast jej poszukać- prawdą nazywają kłamstwo!
-
Krasny
- 500p

- Posty: 752
- Od: 2 gru 2012, o 11:31
- Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
- Lokalizacja: Wielkie Jeziora Mazurskie
Re: Hortensja bukietowa (Hydrangea paniculata )
Ja bym dbał jak o każdą inną hortensję. Czyli nawoził i podlewał kiedy trzeba. Nie wystawił bym jej też na pełne słońce bo wygląda trochę blado i może ją przypalić.
Re: Hortensja bukietowa (Hydrangea paniculata )
Usunąć badylek?







