Hortensja bukietowa (Hydrangea paniculata )

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5114
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Hortensja bukietowa (Hydrangea paniculata )

Post »

Nie no, posadzenie o tej porze hortensji w donicy to nie jest wyzwanie. @aberracje ma rację!
@artysta1 sparzyłeś się na jakimś badylu, fakt- ale to nie powód żeby się zrażać. Wsadź to do ziemi, dbaj o wodę i ew. (jak już bardzo chcesz nadskakiwać wokół podopiecznej) cieniuj i/lub przyjmij, w końcu upały idą. Jeśli kora, to drobne frakcje. To najpierw. Daj jej przynajmniej kilka tygodni, aż 'stanie na nogi' i się przyjmie.
W drugiej kolejności będziesz dbał o estetykę- kamyczki, pierniczki czy jakaś tam kora. Czyli o rzeczy, które na ogół nie pomagają roślinie, a nawet uwierają.
Każdy potrzebuje prawdy. Wielu, o ironio, tak bardzo, że zamiast jej poszukać- prawdą nazywają kłamstwo!
Artysta1
100p
100p
Posty: 155
Od: 27 mar 2025, o 13:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Hortensja bukietowa (Hydrangea paniculata )

Post »

Jedni mówią - poczekaj do połowy maja, jak nic nie puści to wywal.
Drudzy - wsadz do doniczki i czekaj.
Trzeci - wsadz do ziemi i czekaj tygodnie.

Głowa już mała🤔

A ja myślę, że kupię grubszy badyl w doniczce i posadzę. A ten niech niech dochodzi i zobaczymy co z tego będzie. Zdam relacje👍🏻
aberracje
200p
200p
Posty: 287
Od: 20 wrz 2017, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hortensja bukietowa (Hydrangea paniculata )

Post »

Trzymanie nowokupionej hortensji w donicy w niczym Ci nie pomoże, dawaj ja do ziemi i niech ma czas na dobrze ukorzenienie się. Ta zeszłoroczna ma minimalne szanse stanąć na nogi, to jest taki projekt "wywalić zawsze zdążę", nic więcej. Szkoda tylko, że nie mam jak Cię obdarować moimi patykami, bo ja mam sztobry większe i ładniejsze niż ta Twoja zeszłoroczna hortensja.

Na relacje będę czekać, więc nie zapomnij!
Artysta1
100p
100p
Posty: 155
Od: 27 mar 2025, o 13:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Hortensja bukietowa (Hydrangea paniculata )

Post »

[
To właśnie miałem na myśli. Kupuje w tym tygodniu nową w doniczce (zeszłoroczna była gołym korzeniem) i wsadzam do ziemi.
Projekt siedzi w doniczce i czekam z nadzieją, że ożyje.

Dziękuję wszystkim za chęci pomocy🙏🏻💪🏻
Relacja będzie na pewno :-)

Nie cytuj jeśli odpowiadasz bezpośrednio na post.
Artysta1
100p
100p
Posty: 155
Od: 27 mar 2025, o 13:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Hortensja bukietowa (Hydrangea paniculata )

Post »

Nówka sztuka :wink:


Obrazek
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5114
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Hortensja bukietowa (Hydrangea paniculata )

Post »

U mnie na razie jest tak:

https://i.postimg.cc/tTrNdTGZ/DSC-0794.jpg
§ 3.7...Maksymalny dopuszczalny rozmiar zdjęć to 900x600 , zalecamy: 640x480 pix lub 800x600. :idea:
Każdy potrzebuje prawdy. Wielu, o ironio, tak bardzo, że zamiast jej poszukać- prawdą nazywają kłamstwo!
Artysta1
100p
100p
Posty: 155
Od: 27 mar 2025, o 13:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Hortensja bukietowa (Hydrangea paniculata )

Post »

Piękna trawka. Jak można stać się posiadaczem takowej? Masz dużo cienia? Nawożenie? Co to za białe kwiatki? Same wyszły czy zasiane?
U mnie na razie zero drzew i strona południowa - patelnia. Trawa marniutka z dużą ilością chwastów.
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5114
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Hortensja bukietowa (Hydrangea paniculata )

Post »

Dzięki, ale zmorę trzeba często kosić... Sedno w tym, że ja mam bardzo dobrą ziemię. Nawet nie nawożę ani raz od 20 lat(jak go siałem), żeby rzadziej kosić. Chyba kiedyś ktoś rzucił tu i ówdzie parę nasion stokrotek i ożywiają krajobraz; mlecze przylatują same. Ogólnie jest słońce/cień/półcień. Wszędzie rośnie podobnie- bo wzrost, to iloczyn słońca i wody. A hortensje przeniesione z cienia, już stare i takie powoli się przyjmują.
Każdy potrzebuje prawdy. Wielu, o ironio, tak bardzo, że zamiast jej poszukać- prawdą nazywają kłamstwo!
Artysta1
100p
100p
Posty: 155
Od: 27 mar 2025, o 13:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Hortensja bukietowa (Hydrangea paniculata )

Post »

Częste koszenie daje tylko tyle ze chwaściory są krótkie ale nie umierają całkiem.
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5114
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Hortensja bukietowa (Hydrangea paniculata )

Post »

A, zależy które gatunki. A temat trawnika można ciągnąć np. tu viewtopic.php?t=29369&start=300
Każdy potrzebuje prawdy. Wielu, o ironio, tak bardzo, że zamiast jej poszukać- prawdą nazywają kłamstwo!
Artysta1
100p
100p
Posty: 155
Od: 27 mar 2025, o 13:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Hortensja bukietowa (Hydrangea paniculata )

Post »

Czy wydaje mi się, czy na nowej hortensji coś już się zagnieździło?

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5114
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Hortensja bukietowa (Hydrangea paniculata )

Post »

Nie, nie- spokojnie.
Każdy potrzebuje prawdy. Wielu, o ironio, tak bardzo, że zamiast jej poszukać- prawdą nazywają kłamstwo!
Artysta1
100p
100p
Posty: 155
Od: 27 mar 2025, o 13:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Hortensja bukietowa (Hydrangea paniculata )

Post »

Cześć,
czyżby ten badylek, który się nie obudził po zimie zaczyna odbijać od korzenia?
Co radzicie z nim zrobić?

Dzięki!


Obrazek
Krasny
500p
500p
Posty: 752
Od: 2 gru 2012, o 11:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkie Jeziora Mazurskie

Re: Hortensja bukietowa (Hydrangea paniculata )

Post »

Ja bym dbał jak o każdą inną hortensję. Czyli nawoził i podlewał kiedy trzeba. Nie wystawił bym jej też na pełne słońce bo wygląda trochę blado i może ją przypalić.
Artysta1
100p
100p
Posty: 155
Od: 27 mar 2025, o 13:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Hortensja bukietowa (Hydrangea paniculata )

Post »

Usunąć badylek?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”