Canna - Paciorecznik cz.9
- kuneg
- Przyjaciel Forum - gold

- Posty: 3028
- Od: 29 sty 2021, o 08:11
- Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
- Lokalizacja: ROD Wrocław / siedlisko ok. Trzebnicy
Re: Canna - Paciorecznik cz.9
Przyszła przesyłka z roślinami przedwczoraj. Kanna dostała doniczkę 3l, bo kłącze było dość duże i korzeni też całkiem sporo wypuściła w między czasie. Teraz stoi w mieszkaniu w ok. 22 st.C. Czekam na liście 
-
Krzysztof60
- 0p - Nowonarodzony

- Posty: 2
- Od: 16 mar 2026, o 16:04
- Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Re: Canna - Paciorecznik cz.9
Witam wszystkich pozytywnie zakręconych miłośników kann.
Przez dłuższy czas byłem tu tylko „skrytoczytaczem”, ale skoro kolejny sezon coraz śmielej zagląda do ogrodu, uznałem że pora się ujawnić i oficjalnie przywitać.
Kanny uprawiam już od pewnego czasu – z różnym skutkiem, ale niezmiennie z dużą sympatią i ciekawością. Jak wiadomo, ta roślina potrafi czasem pozytywnie zaskoczyć, a czasem skutecznie przypomnieć o pokorze.
Na dobry początek dołączam zdjęcie z ubiegłego sezonu, co o tym sądzicie

Przez dłuższy czas byłem tu tylko „skrytoczytaczem”, ale skoro kolejny sezon coraz śmielej zagląda do ogrodu, uznałem że pora się ujawnić i oficjalnie przywitać.
Kanny uprawiam już od pewnego czasu – z różnym skutkiem, ale niezmiennie z dużą sympatią i ciekawością. Jak wiadomo, ta roślina potrafi czasem pozytywnie zaskoczyć, a czasem skutecznie przypomnieć o pokorze.
Na dobry początek dołączam zdjęcie z ubiegłego sezonu, co o tym sądzicie

Pozdrawiam,
Krzysztof
Krzysztof
- kuneg
- Przyjaciel Forum - gold

- Posty: 3028
- Od: 29 sty 2021, o 08:11
- Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
- Lokalizacja: ROD Wrocław / siedlisko ok. Trzebnicy
Re: Canna - Paciorecznik cz.9
Ciekawe kwiaty. Takie mieczykowate 
- -Iwona-
- -Moderator Forum-.

- Posty: 3798
- Od: 4 lut 2011, o 13:22
- Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
- Lokalizacja: Łódź
Re: Canna - Paciorecznik cz.9
Darku witaj. Ja też stopniowo dzielę.
Małgosiu ciekawa jestem tej przesyłki. Czy wszystko będzie ok.
Kapibara witaj.
Krzysztof witaj, miło zobaczyć nowego miłośnika kann. (To zdjęcie na 1 kwietnia.)
Pochwal się jakie masz odmiany, pokaż fotki z zeszłego sezonu.
Mieczyki to bardzo złe sąsiedztwo dla canny, uważaj na wirusy
viewtopic.php?t=45714
Jedne rosną, następne będą dzielone w kwietniu. Oby tylko pogoda była.


Małgosiu ciekawa jestem tej przesyłki. Czy wszystko będzie ok.
Kapibara witaj.
Krzysztof witaj, miło zobaczyć nowego miłośnika kann. (To zdjęcie na 1 kwietnia.)
Pochwal się jakie masz odmiany, pokaż fotki z zeszłego sezonu.
Mieczyki to bardzo złe sąsiedztwo dla canny, uważaj na wirusy
Jedne rosną, następne będą dzielone w kwietniu. Oby tylko pogoda była.


-
Krzysztof60
- 0p - Nowonarodzony

- Posty: 2
- Od: 16 mar 2026, o 16:04
- Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Re: Canna - Paciorecznik cz.9
Rzeczywiście – wygląda na to, że moja ogrodowa niefrasobliwość mogła już dać o sobie znać i kilka roślin z tej rabaty wykazuje podejrzane objawy. Cóż… czasem dla ciekawego efektu człowiek podejmuje pewne ryzyko
Nie mam w kolekcji szczególnie spektakularnych odmian – obecnie skupiam się raczej na tych "pewnych" i stosunkowo prostych w uprawie, głównie z serii Cannova. Mają one dodatkową zaletę – dość chętnie zawiązują nasiona, więc na przedwiośniu pojawia się kolejna ogrodnicza „rozrywka” ale o tym dobrze wiesz
Przy okazji chciałem zapytać; kilka lat temu pojawiła się propozycja aby wspólnie stworzyć forumową bazę odmian (ze zdjęciami i opisami). Czy ten pomysł był dalej rozwijany i czy powstało gdzieś takie zestawienie? O "canna.pl" wiem.
Nie mam w kolekcji szczególnie spektakularnych odmian – obecnie skupiam się raczej na tych "pewnych" i stosunkowo prostych w uprawie, głównie z serii Cannova. Mają one dodatkową zaletę – dość chętnie zawiązują nasiona, więc na przedwiośniu pojawia się kolejna ogrodnicza „rozrywka” ale o tym dobrze wiesz
Przy okazji chciałem zapytać; kilka lat temu pojawiła się propozycja aby wspólnie stworzyć forumową bazę odmian (ze zdjęciami i opisami). Czy ten pomysł był dalej rozwijany i czy powstało gdzieś takie zestawienie? O "canna.pl" wiem.
Pozdrawiam,
Krzysztof
Krzysztof
- -Iwona-
- -Moderator Forum-.

- Posty: 3798
- Od: 4 lut 2011, o 13:22
- Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
- Lokalizacja: Łódź
Re: Canna - Paciorecznik cz.9
Jak na pierwszej fotce prezentujesz Stuttgarta to z pewnością masz co pokazać, śmiało pochwal się.
Ooo widzę, że przeczytałeś poprzednie wątki.
Niestety pomysł katalogu upadł. 
Zobacz: cannawegzotycznymogrodzie.mozellosite.com
Ooo widzę, że przeczytałeś poprzednie wątki.
Zobacz: cannawegzotycznymogrodzie.mozellosite.com
- kuneg
- Przyjaciel Forum - gold

- Posty: 3028
- Od: 29 sty 2021, o 08:11
- Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
- Lokalizacja: ROD Wrocław / siedlisko ok. Trzebnicy
Re: Canna - Paciorecznik cz.9
- -Iwona-
- -Moderator Forum-.

- Posty: 3798
- Od: 4 lut 2011, o 13:22
- Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
- Lokalizacja: Łódź
Re: Canna - Paciorecznik cz.9
Ładnie rośnie,
postaw na słonecznym parapecie.
Zrób zbliżenie jak się rozwiną 2-3 liście.
Zrób zbliżenie jak się rozwiną 2-3 liście.
- kuneg
- Przyjaciel Forum - gold

- Posty: 3028
- Od: 29 sty 2021, o 08:11
- Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
- Lokalizacja: ROD Wrocław / siedlisko ok. Trzebnicy
Re: Canna - Paciorecznik cz.9
- -Iwona-
- -Moderator Forum-.

- Posty: 3798
- Od: 4 lut 2011, o 13:22
- Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
- Lokalizacja: Łódź
Re: Canna - Paciorecznik cz.9
Nigdy nie miałam tej odmiany, oglądałam w necie i przyznam, że nie mam pewności jakie to liście.
Na pewno jest zdrowa.
To czekamy na kwiat.
Na pewno jest zdrowa.




