Canna - Paciorecznik cz.9

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3028
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ROD Wrocław / siedlisko ok. Trzebnicy

Re: Canna - Paciorecznik cz.9

Post »

Przyszła przesyłka z roślinami przedwczoraj. Kanna dostała doniczkę 3l, bo kłącze było dość duże i korzeni też całkiem sporo wypuściła w między czasie. Teraz stoi w mieszkaniu w ok. 22 st.C. Czekam na liście :)
Krzysztof60
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 16 mar 2026, o 16:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Canna - Paciorecznik cz.9

Post »

Witam wszystkich pozytywnie zakręconych miłośników kann.
Przez dłuższy czas byłem tu tylko „skrytoczytaczem”, ale skoro kolejny sezon coraz śmielej zagląda do ogrodu, uznałem że pora się ujawnić i oficjalnie przywitać.
Kanny uprawiam już od pewnego czasu – z różnym skutkiem, ale niezmiennie z dużą sympatią i ciekawością. Jak wiadomo, ta roślina potrafi czasem pozytywnie zaskoczyć, a czasem skutecznie przypomnieć o pokorze.
Na dobry początek dołączam zdjęcie z ubiegłego sezonu, co o tym sądzicie :wink:


Obrazek
Pozdrawiam,
Krzysztof
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3028
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ROD Wrocław / siedlisko ok. Trzebnicy

Re: Canna - Paciorecznik cz.9

Post »

Ciekawe kwiaty. Takie mieczykowate :)
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 3798
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Canna - Paciorecznik cz.9

Post »

Darku witaj. Ja też stopniowo dzielę.
Małgosiu ciekawa jestem tej przesyłki. Czy wszystko będzie ok.
Kapibara witaj.
Krzysztof witaj, miło zobaczyć nowego miłośnika kann. (To zdjęcie na 1 kwietnia.)
Pochwal się jakie masz odmiany, pokaż fotki z zeszłego sezonu.
Mieczyki to bardzo złe sąsiedztwo dla canny, uważaj na wirusy :arrow: viewtopic.php?t=45714

Jedne rosną, następne będą dzielone w kwietniu. Oby tylko pogoda była. ;:3
ObrazekObrazek
Krzysztof60
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 16 mar 2026, o 16:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Canna - Paciorecznik cz.9

Post »

Rzeczywiście – wygląda na to, że moja ogrodowa niefrasobliwość mogła już dać o sobie znać i kilka roślin z tej rabaty wykazuje podejrzane objawy. Cóż… czasem dla ciekawego efektu człowiek podejmuje pewne ryzyko :wink:

Nie mam w kolekcji szczególnie spektakularnych odmian – obecnie skupiam się raczej na tych "pewnych" i stosunkowo prostych w uprawie, głównie z serii Cannova. Mają one dodatkową zaletę – dość chętnie zawiązują nasiona, więc na przedwiośniu pojawia się kolejna ogrodnicza „rozrywka” ale o tym dobrze wiesz :D

Przy okazji chciałem zapytać; kilka lat temu pojawiła się propozycja aby wspólnie stworzyć forumową bazę odmian (ze zdjęciami i opisami). Czy ten pomysł był dalej rozwijany i czy powstało gdzieś takie zestawienie? O "canna.pl" wiem.
Pozdrawiam,
Krzysztof
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 3798
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Canna - Paciorecznik cz.9

Post »

Jak na pierwszej fotce prezentujesz Stuttgarta to z pewnością masz co pokazać, śmiało pochwal się.
Ooo widzę, że przeczytałeś poprzednie wątki. :D Niestety pomysł katalogu upadł. :(
Zobacz: cannawegzotycznymogrodzie.mozellosite.com
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3028
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ROD Wrocław / siedlisko ok. Trzebnicy

Re: Canna - Paciorecznik cz.9

Post »

-Iwona- pisze: 28 mar 2026, o 12:37 Małgosiu ciekawa jestem tej przesyłki. Czy wszystko będzie ok.
Na razie widać, że żyje :)
Widać, że będą przynajmniej 3 pędy.

Obrazek
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 3798
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Canna - Paciorecznik cz.9

Post »

Ładnie rośnie, ;:333 postaw na słonecznym parapecie.
Zrób zbliżenie jak się rozwiną 2-3 liście.
Opryskiwacze na lata - producent MAROLEX Sp.z o.o.
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3028
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ROD Wrocław / siedlisko ok. Trzebnicy

Re: Canna - Paciorecznik cz.9

Post »

Jest więcej liści, ale wreszcie jest w docelowej doniczce. 😊
Dopiero przed weekendem została wystawiona na balkon.
Obrazek
Kolor liści się zgadza. Jest prawie pewność, że to Black Knight. 😍

Jeden sukces - żyje, drugi sukces - kolor liści pasuje, czekam na trzeci sukces - odpowiednie kwiaty :lol:
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 3798
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Canna - Paciorecznik cz.9

Post »

Nigdy nie miałam tej odmiany, oglądałam w necie i przyznam, że nie mam pewności jakie to liście.
Na pewno jest zdrowa. ;:333 To czekamy na kwiat.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”